17-07-2024 16:31

Bu böyle yarım kalmayacak…

2020-04-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-04-01
.stripslashes($urun->baslik).

Zeynep Akar - Yayın Koordinatörü

 

Aslında, her şey her zamanki gibi olsun isterdim…

Gelen gidenimiz bitmesin, dostlarımız uğramadan geçmesin, kahveler ocaktan hiç inmesin isterdim. ‘Merhaba’ derken ellerini tutmak, ‘çok özledim’ derken sımsıkı sarılmak, iki lafın belini kırarken diz dize oturmak isterdim.

Bu ay size nisanın bendeki renginin pembe olduğundan; mavi mine çiçeklerini, Japon baharlarını, söğüt dallarının bir gecede yeşermesini ne kadar çok sevdiğimden bahsetmek isterdim…

Dergi yayına hazırlanırken hep en sona kalan bu sayfayı evde değil, her ay olduğu gibi gecenin bir yarısında, ofiste yazmak isterdim.

Gel gör ki istemekle olmuyor… Normallerin anormal, imkansızların mümkün, yakınların uzak, sıradan saydıklarımızın en değerli olduğu zamanlardan geçiyoruz. Küçük yeşil virüsün, dünyanın ‘pause’ tuşuna dokunuverdiği andan beri donup kaldığımız yerde yeniden çiçek açmayı bekliyoruz.

Ne kadar sürecek, nasıl etkileyecek, hayat ne zaman normale dönecek bilmiyoruz… Ama bildiğimiz bir şey var: GEÇECEK!

Yaşantımız kökten değişmiş olsa da biz aynıyız… Ve o gün gelene kadar her zaman yaptığımız gibi yapacağız: Umut edeceğiz, şükredeceğiz, dikkat edeceğiz. İyot kokusunu içimize çekebilmek, filbahrileri kaçırsak bile mor salkımları koklayabilmek, yeniden kucaklaşabilmek için moral bozmadan, sabırla, sükunetle ve içimizden şarkı söylemeye devam ederek bekleyeceğiz:

Elbet bir gün buluşacağız

Bu böyle yarım kalmayacak…

★ ★ ★

Gelelim, bu ay neler yaptığımıza… Merak etmeyin, dünya durmuş olsa da Kocaeli Life durmadı. İçinden geçtiğimiz bu olağanüstü dönemde, zorunlu ev tatilinize küçük bir renk, bolca keyif katmak için bayilerdeki yerini aldı; iş yaşamı, sanat, spor, eğitim, moda, gezi ve elbette sağlık haberleriyle, birbirinden ilginç röportajlarla işte yine karşınıza çıktı.

Bu ay kapağımıza, mobilya sektörünün öncülerinden Montel’in CEO’su genç iş adamı Orhun Turfanda’yı konut ettik; 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapan dev markanın gurur veren hikayesini kendisinden dinledik.

İş dünyasının başarılı ismi Tarık Tuncer’in, sahibi olduğu Sigvon İnşaat’ın yurt dışında imza attığı büyük projeleri;

Olga Yıldırım’ın ellerinde hayat bulan tılsımlı Tilda bebekleri;

Zeray İnşaat’ın butik projesi Zeray Korupark’ı;

Rekor katılımla gerçekleşen ‘bursluluk ve okula giriş sınavı’ ile adını zirveye yazdıran Nesibe Aydın Okulları’nı;

Görenlere “Yeryüzündeki cennet burası olmalı” dedirten Gölcük Eriklitepe Tabiat Parkı’nı;

Karamürsel Belediyesi’nin hayata geçirmek üzere olduğu buz pateni sahası, macera parkı ve mesire alanı kompleksinin ayrıntılarını, Kocaeli Life’ın sayfaları arasında keyifle kaybolmanız için kaleme aldık.

Elbette, şu sıralar tek gündem maddemiz olan koronavirüs hakkında detaylı bir çalışma yapmayı da ihmal etmedik…

Autobella’nın sadece araçlarınızı değil tüm yaşam alanlarınızı bakteri ve virüslerden arındıran çalışmasını yerinde inceledik.

Dünyada olup bitenler nedeniyle endişe düzeyi her geçen gün artan çocuklarımızı, COVID-19 hakkında bilgilendirirken nelere dikkat etmemiz gerektiğini çocuk ve ergen psikiyatristi Dr. Figen Çakmakcı Karaceylan’dan;

Koronavirüsün anne adaylarını nasıl etkilediğini Özel Akademi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Nihal Eryılmaz Kiriş’ten:

COVID-19’la mücadele ederken bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebileceğimizi uzman diyetisyen Sümeyra Candan’dan öğrendik...  Ve sizler için yine dopdolu, rengarenk, pırıl pırıl bir dergi hazırladık.

Dedim ya dünya durdu, Kocaeli Life durmadı… Biz buna kısaca, ‘Korona günlerinde aşk’ diyoruz.

Eğer o göktaşı dünyaya çarpmaz, ülkemizi çekirgeler basmaz, kırmızı kar yağmazsa mayıs ayında yine burada olmayı ümit ediyoruz. Lütfen o güne kadar evde ve sağlıkla kalın…

NASIL ARANDI: #köşe # kocaeli life # dergi # dergicilik # yazı # zeynep akar # okuma # kocaeli # gazetecilik

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.