Wellborn’den sıra dışı lezzetler: Red Forest

2019-08-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-01
.stripslashes($urun->baslik).

Wellborn Luxury Hotel, son günlerde pasta menüsüne eklediği sıra dışı bir lezzetle adından sıkça söz ettiriyor. Otelin pastane şefi Dilek Edil’in özel tarifiyle hazırlanan ‘red forest’, hem iştah kabartan sempatik sunumu hem de dayanılmaz lezzetiyle yaz aylarının vazgeçilmez tatları arasındaki yerini hemen alacağa benziyor.

Verdiği ayrıcalıklı konaklama hizmetinin yanı sıra misafirlerine farklı lezzetler sunma noktasında da kendisini sürekli yenileyen Wellborn Luxury Hotel, menüsüne eklediği ‘red forest’ ile yine bir adım öne çıktı.

Otelin pastane şefi Dilek Edil tarafından beyaz çikolata, orman meyveleri, mus, sable bisküviyle tasarlanan ve gül suyu ile aromalandırılan mantar şeklindeki pasta, serin lezzetiyle yaz aylarının favorisi olmayı başardı.

 

“Wellborn’un menüsüne sürekli yeni ve değişik tatlar katmak için hız kesmeden çalışıyoruz” diyen şef Dilek Edil, ‘red forest’in hikayesini şu cümlelerle anlattı: “Yaz menümüz için farklı tatlar yaratma konusunda çalışırken; taze orman meyveleri ile beyaz çikolatanın dayanılmaz lezzetini buluşturmaya karar verdim. Sıcak yaz günlerinde, serin serin yenebilecek bu çok lezzetli pastayı, küçük bir ormandaki, sevimli bir mantar formunda hazırladım.

 

Pastayı tasarlarken, mantarı beyaz çikolatadan hazırlayarak, içini mus ve orman meyveleriyle doldurdum. Hem damaklarda hem de akılda kalacak bir tat yaratmaya çalıştım. Bunun için de gül suyu kullandım. Bugüne kadar pastalarımız için musun her türlüsünü yapmıştık ancak işin içine gül suyunu ilave etmek, benim için de yeni bir deneyim oldu ve pastamız çok beğenildi.

‘Red forest’a bu formu verebilmek oldukça zaman gerektiren, meşakkatli bir iş. Hazırlandıktan sonra bir gece buz dolabında bekliyor; misafirlerimize ertesi gün serin serin ikram ediliyor.”

 

SANAT ESERİ GİBİ

‘Red forest’, Wellborn misafirlerini önce görünümüyle etkiliyor, sonra da dondurma hissi veren serin lezzetiyle. Üzerinde adeta bir sanat eseri gibi çalışılan bu pastanın tadılabileceği tek yer ise Wellborn Luxury Hotel. Bir seferde en fazla 24 adet üretilebilen ‘red forest’’, sipariş üzerine hazırlanıyor.

Özellikle doğum günü, nişan, düğün gibi özel organizasyonlar ve yemekli iş toplantıları için sıklıkla sipariş edilen pasta, bir kez tadanın kolay vazgeçemeyeceği bir lezzete sahip.

Eğer, siz de kendinizi Wellborn Luxury Hotel Pastane Şefi Dilek Edil tarafından tasarlanan bu çok özel pastayla ödüllendirmek isterseniz, bir gün önce Wellborn’u arayarak istediğiniz sayıda sipariş vermeniz yeterli.

Nefis bir yemeğin ardından ya da kahvenin yanında serin bir yaz lezzeti olarak damağınızda şölen yaratacak ‘red forest’a siz de bayılacaksınız. Tabii, eğer bu nefis pastayı kesmeye kıyabilirseniz…

 

 

Wellborn Pastane Şefi Dilek Edil tarafından tasarlanan ‘red forest’i tadabileceğiniz tek adres, Wellborn Luxury Hotel.

NASIL ARANDI: #Pasta şefi Dilek Edil # Wellborn Luxury Hotel # kezzet # tatlı # red forest #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.