Hem sanat hem huzur var: Arzen Sanat Evi

2019-07-31    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-31
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Ruhu olan mekanlar arıyorsanız Arzen Sanat Evi, tam da size göre. Gerek dekorasyonu, gerekse bünyesindeki sanatsal faaliyetleriyle bir kafenin çok ötesinde olan Arzen Sanat Evi’nin huzurlu ortamında birbirinden leziz içecekleri tadabilir, en lezzetli yiyecekleri yeme fırsatı bulabilirken bir yandan da ruhunuzu doyuracak sanatsal faaliyetlere katılabilirsiniz. İzmit Fethiye Caddesi’nin üst girişine 50 metre mesafede bulunan Yeni Turan Anaokulu’nun hemen yanında, Tarihi Tütüncü Mehmet Efendi Konağı’nda hizmet veren Arzen Sanat Evi’nin işletmecisi İnci Öztürk, İzmitliler’e eşsiz bir mekan sunmuş. 1930’larda yapılan 2 katlı konak, bugün bir sanat aşığı olan İnci Öztürk tarafından her türlü sanatsal ve kültürel etkinlikler için geçmiş zamanın ruhuna uygun dekore edilmiş.

 

EV RAHATLIĞI SUNUYOR

Arzen Sanat Evi’nin bahçeye açılan kapısından içeriye girdiğinizde tarihi konağın görkemli havasında geçmişe yolculuk edercesine kendinizi kaybedebilirsiniz. Arzen Sanat Evi, ev rahatlığı sunarak sanatseverleri buluşturmayı ve onlara çalışmalarını yapacakları bir ortam yaratmayı hedefliyor. İşletmeci İnci Öztürk, “Öncelikli amacımız konuklarımız ile sanatçılarımızı ortak bir mekanda yan ayana getirebilmek. Büyük salonlarda, birbirinden uzak sandalyelerin olduğu bir yerden ziyade daha samimi, ev rahatlığı veren bir yer olsun istedik ve yaptığımızı da düşünüyoruz” dedi.

 

DEKORLAR İNCİ ÖZTÜRK’E AİT

Kendisi de bir sanatçı olan İnci Öztürk yaptığı yağlı boya tabloları ve ebru sanatını da Arzen Sanat Evi’nde sergiliyor. Arzen Sanat Evi’nin tarihi konağın ruhuna göre dekore eden İnci Hanım; nostaljik eşyaları, süs eşyaları, biblolar ve eski fotoğraflarla mekana ruh katmış. Enstrüman çalmak isteyenler için gitar, keman, yan flüt, bağlama, piyano gibi birçok müzik aletinin de bulunduğu Arzen Sanat Evi, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenleri bekliyor.

 

ORGANİZASYONLARA AÇIK

İzmitlilerin özel bir mekan arayışına cevap verecek olan Arzen Sanat Evi, önemli organizasyon firmaları ile anlaşmalı olup iş toplantıları, özel gün organizasyonu, evlilik teklifi, doğum günleri gibi faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor.  Ayrıca bireysel olarak kitabınızı yanınıza alıp rahat ve dingin bir ortamda kahvesini yudumlamak isteyenlerin gidebileceği nezih bir ortam olan Arzen Sanat Evi’ne mutlaka uğrayın deriz…

 

 

 

İLETİŞİM

Telefon: 0553 896 26 94

Instagram: @arzensanat

Mail: info@arzensanatevi.com.tr

NASIL ARANDI: #arzen sanat evi # açıldı # tarih # huzur # notalji # müzik # sanat # resim # sanat # kafe #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.