17-07-2024 17:29

Survivor'da yarıştılar!

   1 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 02/07/2024
Karayipler’in en popüler turizm destinasyonlarından Dominik Cumhuriyeti’ne giden EGDAŞ firmasının ortaklarından Hüseyin Alçıoğlu, eşi Esin Alçıoğlu ve oğulları Arel, Survivor yarışmasını izlemekle kalmadı, yarışmacılarla aynı parkurlarda turnuvalara katılarak, büyük bir heyecan yaşadı. Esin Alçıoğlu, ‘büyülü bir yer’ diye tanımladığı Dominik Cumhuriyeti gezisini Kocaeli Life için kaleme aldı.
.stripslashes($urun->baslik).

Artık herkesin televizyondaki yarışmadan aşina olduğu Dominik Cumhuriyeti’ni hem yakından görmek hem de yarışma heyecanını yaşamak, tabii bunun yanında muhteşem güzellikteki filmlere konu olan Karayip Adaları’nın tadını çıkarmak için ailece düştük yollara.

 

Kanala ait bir tur ve turdakiler için özel olarak kaldırılan bir uçakla 13 saatlik yolculuğun ardından ‘La Romana’ya indik. Gittiğimiz tarihlerde Türkiye’ye soğuk hava hâkimken, bizi tropik sıcak bir havanın karşılaması çok heyecan vericiydi. İndikten hemen sonra Dominik’in en turistik yerlerinden olan Punta Cana’ya doğru yola çıktık. Zira otelimiz de burada yer alıyordu.

 

Dominik Cumhuriyeti’nde yer alan Punta Cana, sık sıralanan palmiye ağaçlarıyla ve insanın ayağından kayıp giden incecik kumsallarla süslü bir cennet. Yağmur ormanlarının içindeki lüks tatil köyleri, Atlas Okyanusu ve Karayip Denizi’nin kesişimindeki turkuaz renkli denizi, harika plajları ve kültürel hayatı ile Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti’nin en ilgi çeken tatil beldelerinden birisi.

ISSIZ BİR ADADA

Çok geniş bir alana kurulmuş, birçok hayvanın serbest dolaştığı, okyanus kenarındaki Catalonia Beach & Golf Resort adlı otelimizi çok beğendik. Uzun bir yolculuk ve jetlağın da etkisiyle ilk günümüzü otelimizde geçirdik. Ertesi gün dünyaca ünlü bir ada olan Saona Adası’na doğru katamaranla yola çıktık. Yol boyunca Dominik yerlileri eşsiz dansları ve eğlenceleriyle bize harika anlar yaşattı. Saona Adası’na vardığımızda ancak filmlerde görebileceğimiz ‘ıssız ada’ diye tabir edilen benzersiz bir doğa ve su rengiyle karşılaştık. Bütün günümüzü adada kum ve güneşin tadını çıkararak geçirdik.

Dönüşte okyanusun ortasında doğal bir havuz olan bir noktada teknemiz durdu ve suya atladık. Anakaraya çok uzak olmamıza rağmen berrak bir suda yürüyebildiğimiz bir alandı. Üçüncü günümüzü ise Punta Cana merkezinde geçirdik. Puro yapımının liderleri arasında olan bu köyde elle sarılan puroların yapımına şahit olduk.