16-04-2024 00:04

Rengarenk...

2018-08-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-08-01
.stripslashes($urun->baslik).

 Eskiden bambaşkaydım 

Herkes tamdı ben yarım 

Boşluklar hep dolar 

Yalnızlık benim yanım 

 

Bir gün aşka rastladım 

Sildim yeni başladım 

Bir omzum oldu sonunda 

Ha hay... Başımı yasladım 

 

Gözüm kara kalmadı yara 

Oldum rengâ rengârenk…

 

Şu sıralar tam da Sertap Erener’in ‘Rengarenk’ şarkısındaki gibiyim. Yeni bir hayata renkli bir başlangıç yaptım. Neden ‘renkli’ diyorum çünkü her adımı neşeli, her anı sevgi doluydu.

Şimdi, şu anda hangi ruh halindeysek, etrafımızda o renklerin var olduğuna inanıyorum. Hepimizin aurasının kendine özgü renklerde olduğuna... Ruhsal yapımıza, karakterimize, olaylara yaklaşım şeklimize göre değişiklik gösterdiğine…

Uzmanlar da bunu doğruluyor. Hiç gülümsemeyen, yargılayan, esnek olmayan insanların aurasının çok soluk ve gri renkte; neşeli, sevgi dolu, vicdan sahibi kişilerde ise parlak ve renkli olduğu kanıtlanmış.

Yani demek istiyorum ki hayata nasıl baktığınız önemli.

Hayat zaten zorlu... İçinde barındırdığı birçok labirent var. Biz onlara takılıp kalırsak ne moral kalır ne de yaşama sevinci...

Gelin, hayata gülümseyerek bakalım ki hayat da bize gülümsesin! Etrafınızda hep enerjisi yüksek, aurası parlak insanlar olsun.

Gelelim bu ay Kocaeli Life’ta neler olduğuna. Kapağımızda ‘eğitimin aydınlık yüzü’ Handan Kümeli ve yeni eğitim-öğretim döneminde kapılarını açacak olan Kavram Koleji var. Yine bu sayımızda mutlu çocukların yuvası Sevgi Tomurcukları Gündüz Çocuk Bakımevi’ne gideceğiz, bu öğrencilerin okula neden koşa koşa gittiğine hep beraber tanık olacağız.

Ağustos sayımızda tatile çıkamayanları da unutmadık. Sizleri yurt içinde Kapadokya’ya, yurt dışında ise Portekiz ve Kiev’e götüreceğiz. Berna İkiz’in kaleme aldığı Kapadokya yazısını okurken, doğa ve tarihin büyük bir ihtişamla ve ahenkle birleştiği Kapadokya’ya bir kez daha hayran kalacaksınız. Evrim Gerçek’in kaleminden Portekiz gezisini okurken, gitmiş kadar olacak, ‘Gurme-Kaşif’ Gamze Kır Sapancı ile Kiev’de yepyeni lezzetler keşfedeceksiniz.

Bu ayki sayımızda sizleri lezzet ustası Sibel Kablan Kırıktaş ile de tanıştıracağız. Özellikle baklava ve su böreği sevenler bu haberi kaçırmayın!

Ağustos sayımız yaz aylarının doğasına uygun cemiyet haberleriyle dopdolu. Kentimizin önde gelen isimlerinin düzenlediği partiler, düğünler, dernekler tüm ayrıntılarıyla bu sayımızda. Rengarenk bir sayı ile karşınızdayız. Hayatınızı daha da renklendirmek istiyorsanız, bizi takip edin!

Şimdiden keyifli okumalar...

 

NASIL ARANDI: #serpil çolak # kocaeli life #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.