Haziranda ne yapalım?

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 06/06/2022
.stripslashes($urun->baslik).

Ne zaman “Yılın yarısı bitti” deseler, hazirandan bilirim. Yazın başlamgıcı, neşe ve huzur dolu günlerin müjdecisi haziran, keyif ayıdır ve tadı çıkarılmalıdır. Böylesi güzel bir ayda, yine birbirinden farklı fikir ve önerilerle karşınızdayız. ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemizde, bu ayki oyun önerimiz ‘Çarpma Öğreten Oyuncak’. Çarpma öğrenmenin düşündüğümüz kadar zor ve sıkıcı olmadığını gösteren bu oyuncak; çarpım tablosunu çocuklara doğru araçlar ve tekniklerle öğretiyor. ‘Çarpma Öğreten Oyuncak’, yine aileyi bir masanın etrafında toplayacak, oldukça eğlenceli ve öğretici bir oyun. Haziran ayı kitap önerimiz ise yaz tatiline yakışır cinsten: Süper Elektrik! Pek çok sorunun cevabı, dikkat uyandıran testler ve çılgın karakterler bu kitapta bilgi canavarlarını bekliyor. Minik gurmelere, “Dışarıdan cips almaya son!” dedirtecek, hem lezzetli hem de sağlıklı bir tarifle geldim bu ay. Yapımı oldukça pratik olan bu kabak cipsi, kısa sürede hazırlayabileceğiniz harika bir aperitif. Fırında pişirildiği için dışarıda satılanlara göre çok daha hafif ve lezzetli olan bu cipsi, yoğurtla tüketmenizi tavsiye ederim.

Haziran ayının tarz sahibi miniği ise çekim sırasında birlikte oldukça keyifli saatler geçirdiğimiz sevgili Lina Dağ oldu... Oyun, eğlence, kahkaha dolu bir ay geçirmenizi dileriz.

BİR OYUN: KABAK CİPSİ

Malzemeler

• 3 kabak
• Sıvı yağ
• Tuz
• Parmesan peyniri
Yapılışı

1. İlk olarak kabakları keskin bir bıçak ya da aparatla ince ince dilimleyelim; suyunu almak için iki kat havlu kağıdın arasına, üst üste gelmeyecek şekilde dizelim ve hafifçe bastıralım

2. Fırın tepsisini yağlı kağıt ile kaplayalım. 

3. Daha çıtır olması için iki yüzünü de sıvı yağ ile yağladığımız ve tuzladığımız kabakları, yağlı kağıdın üzerine dizelim.

4. Son olarak parmesan peynirini de kabak dilimlerinin üzerine ser- piştirelim ve 200 derece fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirelim.

5. Kızaran kabakları fırından alalım. Dilediğimiz sosla servis edelim.

BİR KİTAP: SÜPER ELEKTRİK

İşte yaz tatilinde çocuğunuzun elinden düşmeyecek bir kitap önerisi. Çocuğunuz, elektriğin neden çarptığını, pillerin nasıl çalıştığını, manyetik alanın ne olduğunu öğrendikçe şaşırmaktan kendisini alamayacak. Evdeki minik mucidin, elektrik ve elektrikle ilgili her şeyi keyifli bir dille anlatan bu kitaba bayılacağınızdan eminiz.

KÜÇÜK GURME: ÇARPMA ÖĞRETEN OYUNCAK

Eğitimde ezber, kalıcı bir çözüm ve etkin bir öğrenme modeli değildir çünkü çocuklarımız teknolojik araçlar nedeniyle dikkat bombardımanı altındadır. Teknolojik araçlardan daha etkin hiçbir öğenim aracını kabul etmezler. Ayrıca, duyularıyla işin içine girdikleri dersleri daha kolay öğrenirler. ‘Çarpma Öğreten Oyuncak’, çarpmaya ders olarak yaklaşmaz; çocuğu oynayarak öğrenmenin sihirli dünyasına çeker. Çocuğun hem görme hem dokunma becerilerini işin içerisine dâhil ederek öğrenmeyi kolay ve eğlenceli bir hale getirir.

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # cocuk # kidstarz # kitap # oyuncak # cocuk # çocuk # yaz # eğlence # eglence

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.