Hayalinizdeki gelin arabası Hayal Garage’da

2019-06-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-06-07
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İ. Hakkı Timuçin 

 

Düşlerinizdeki gelin arabası hangisi? Şöyle son model, havalı bir jiple mi gelin olmak isterdiniz, yoksa duvağınızı rüzgarlara bırakacağınız üstü açık bir BMW ile mi? Kim bilir belki de hayalinizde daha romantik bir araç vardır…

Mesela, tamponundaki kurdeleler, bagajına bağlanmış rengarenk balonlarla yanından geçtiği herkesi gülümsetecek şirin mi şirin bir Vosvos ya da akranları çoktan hurdaya ayrılmış olsa da trafikteki saygınlığını hala koruyan, süslü püslü klasik bir Skoda.

“Nereden bulacağız böyle araçları?” demeyin, artık ‘Hayal Garage’ var!

Uzun yıllardır Derince’de hizmet veren Toprak Otomotiv’in kurucusu Ersan Yaran, klasik otomobillere olan tutkusundan yeni bir iş kolu yarattı.

Gelen taleplere kayıtsız kalamayarak kendisine ait klasik ve lüks otomobilleri düğün, nişan, sünnet, özel fotoğraf çekimi gibi organizasyonlara kiralama kararı alan Yaran, eşi Hilal Şahinarslan Yaran ile birlikte hayalleri, ‘Hayal Garage’ ile gerçeğe dönüştürüyor.

Haydi şimdi gelin, aynı zamanda VIP araç kiralama hizmeti de veren ‘Hayal Garage’ın kapısını birlikte aralayalım ve birbirinden güzel bu otomobillere bir göz atalım. 

 

 

Ersan Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

1986, İzmit doğumluyum. Evliyim, 2 yaşında bir kız çocuk babasıyım. Ailem ticaretin içinde olduğu için daha öğrenciyken ticaretle uğraşmaya başladım. İşletme fakültesini bitirdikten sonra da önce bir süre aileme ait olan tur şirketini işlettim, ardından Derince’de araç alım-satımı üzerine hizmet veren Toprak Otomotiv’i kurdum. Kısa bir süre önce de eşim Hilal Hanım ile birlikte, klasik ve VIP araç kiralama alanında bir girişim yaptık.

 

Anlaşılan uzun süredir otomobillerle iç içesiniz. Bu aynı zamanda bir hobi mi?

Ailemin işi de araçlarla ilgili olduğu için otomobillerin arasında büyüdüm. Küçük yaştan beri özellikle klasik araçlara karşı büyük bir merakım var. Klasik otomobilleri araştırıp bulmayı, modifiye etmeyi, kullanmayı çok severim. Çeşitli Vosvos kulüplerine  üyeliğim var, zaman zaman eşimle birlikte bu kulüplerin düzenlediği kamplara katılırız.

 

Bugün özellikle ‘Hayal Garage’dan bahsetmek istiyorum. Klasik araçları kiralama fikri nereden doğdu?

Kendime ait birkaç klasik aracım var. Zaman zaman onları kullanmayı, eşimle beraber kısa seyahatler yapmayı seviyorum. Bu otomobillerle çektirdiğimiz fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaya başladığımdan beri araçları kiralamam konusunda çok fazla teklif aldım. Talepler o kadar çoğaldı ki en sonunda bir akşam eşimle birlikte oturduk, durumu değerlendirdik. Hilal Hanım, süsleme ve organizasyon konusunda bana destek olabileceğini ifade edince, ortaya ‘Hayal Garage’ fikri çıktı.

 

Hayal Garage, tam olarak hangi hizmetleri veriyor?

Hayal Garage; klasik-lüks araç kiralama ve VIP transfer hizmetleri veriyor.

 

Kaç aracınız var?

Toplam 7 aracımız var. 1 adet 64 model pre kasa kalın direk ve 1 adet de 62 model pre kasa olmak üzere 2 adet Vosvos; 1 adet 79 model Skoda 105L ki bu model Türkiye’de trafikte olan tek araçtır; 1 adet 2008 model 3.20i cabrio BMW; 1 adet 2018 model Range Rover Evoque; 1 adet 2015 model, içi özel dizayn edilmiş (buzdolabı, çay kahve makinesi, internet) VIP transporter, 1 adet 2015 model orijinal koltuklu ve 9+1 kapasiteli Caravelle araçla hizmet veriyoruz.

 

 

Bu filo daha da büyüyecek mi?

Evet, böyle bir planımız var. Çok daha çeşitli klasik araçları filomuza dahil etmek istiyoruz.

 

ŞOFÖRÜYLE BİRLİKTE

 

Hayal Garage’de sistem nasıl işliyor?

Mevcut araçlarımızı şoförlü olarak günlük ya da saatlik olarak kiralıyoruz. Arzu edildiği takdirde, kiralama konseptine uygun olarak süslemesini de gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, VIP ve Caravelle’i havaalanı transferleri ya da şehirler arası geziler için şoförlü olarak kiralamaktayız.

 

Hayal Garage araçları daha çok hangi amaçlar için kiralanıyor?

Genellikle gelin arabası olarak tercih ediliyor. Bunun yanı sıra düğün, nişan, sünnet, özel fotoğraf çekimleri gibi organizasyonlar için de kiralıyoruz. Klasik araç keyif işi… Araçlarımızı trafikte görüp beğenen aileler, sadece çocuklarını gezdirmek için bile araç kiralayabiliyor.

 

 

Sanırım ilimizde bu hizmeti veren başka bir firma bulunmuyor?

Aslında birkaç isim mevcut fakat bir marka altında ve resmi olarak yapan tek firma biziz.

 

 

Peki, Hayal Garage’ın hedefleri arasında neler var?

Öncelikli hedefimiz, araçlarımızın çeşitliliğini artırmak. Bununla birlikte görüyoruz ki insanlar özel günlerinde fotoğraf çekimi yapmak için uygun ve orijinal alanlar bulmakta zorlanıyor. Biz de önümüzdeki günlerde; açık havada, her türlü fotoğraf çekimine uygun, farklı konseptlerle dekore edilmiş bir fotoğraf alanı oluşturmayı planlıyoruz. Böyle bir alanda, klasik araçlarımızla birlikte çok özel kareler çekilebileceğini düşünüyoruz.

 

İLETİŞİM

Adres: Yavuz Sultan Mahallesi, Derince/Kocaeli

Telefon: 0532 058 93 91

Instagram: garagehayal

Facebook: Hayal Garage

NASIL ARANDI: #Hayal Garage # Toprak Otomotiv # Ersan Yaran # gelin arabası # kiralık araç # otomobil kiralama # gelin arabası kiralama #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.