19-06-2024 13:44

Eylül rüzgarları

2017-09-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-09-01
.stripslashes($urun->baslik).

Eylül ayı gelince neden içimizi bir ‘hüzün’ kaplar? Neden aklımıza ‘ayrılık’ ya da ‘yalnızlık’ gelir? Suçlu; sararan yapraklar mı, kuru dallar mı, yağan yağmurlar mı, yoksa serin esen rüzgarlar mıdır? Bizi karamsar bir ruh haline sürükleyen nedir? Kurşuni hava mı, yoksa kara bulutlar mı? Çoğumuza göre eylül, ‘hazan’ ya da ‘hüzün’ mevsimi olabilir ancak benim için farklı anlamlar içerir

Yeni başlangıçlar gibi… Bendeniz her eylül yeni bir kapı açanlardanım. Bu kez sonuna kadar açtığım kapıdan içeriye sevgiyi, aşkı, huzuru ve mutluluğu davet ettim. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm canlıları koşulsuz seveceğim. Yunus Emre’nin ilahi aşka söylediği gibi; “Yaratılanı severim, Yaradan’dan ötürü.” Yaradan’ın yarattığı her şeye sevgiyle yaklaşacağım, hoşgörüyle bakacağım. Mutluluğun bulaşıcı olduğunu biliyorum. Bir virüs gibi etrafıma yaymaya, sevdiklerimi bu çemberin içine almaya kararlıyım.

Ve huzur… Benim için hayattaki en önemli şey. Onu kaybetmemek için elimden geleni yapacağım. Bütün bunlara sahip bir insanın ne kadar zengin olduğunu bir düşünsenize. İnsan hayattan daha başka ne isteyebilir ki… Gelin, bu eylül siz de farklı bir şey yapın! Kapınızı sonuna kadar açık bırakın! Bırakın ki eylül rüzgarlarıyla birlikte içeriye sevgi, aşk, mutluluk, huzur ve bereket dolsun.

★ ★ ★

Gelelim bu ay Kocaeli Life’ta neler olduğuna.

Dergimizin 17. sayısında yine birbirinden ilginç konu ve konuklara yer verdik. Bu ay kapağımızda yeni açılan bir mekanın işletmecisi yer alıyor. 262 Towers projesiyle adından sıkça söz ettiren Suudi iş adamı Muhammed Al Kattan’ın, Kuruçeşme’de açtığı Lamar Café&Lounge’ı, işletmecisi Kemal Sağlam’dan dinleyeceğiz. Sağlam’ın, Muhammed Al Kattan’ın oğlu Abdulelah Al Kattan’la birlikte işlettiği Lamar, sürprizleriyle geliyor.

Bu ay ‘Siyaset Dışı’ sohbetimizi AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’le yaptık. İlyas Şeker’le sohbet ederken kah ağladık, kah güldük. Özel yaşamının kapılarını Kocaeli Life’a açan sayın milletvekilimize teşekkür ediyoruz.

Kocaeli Life’ın yeni sayısında Ekcan Grup’un 42 yıllık tecrübesiyle hayata geçirdiği Villa Hirazen projesine de yer verdik. Şehrin içinde ama şehir hayatının yorucu temposundan uzakta, doğayla baş başa, sakin, huzurlu bir yaşam sürmek isteyenler için Villa Hirazen biçilmiş kaftan.

Bu ay keyif alarak okuyacağınız bir gezi yazısıyla karşınızdayız. İlimizde, özellikle dijital pazarlama konusunda yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Marduk Dijital’in ortaklarından Arda Süar, doktora tezini hazırlarken yaşadığı yorgunluğu, sıra dışı bir geziyle attı. Nazer Otomotiv’in sponsorlunda gerçekleştirdiği antik kentler turu için rotasını Ege’ye çeviren Süar, tarihin ayak izlerini takip etti ve sizler için kaleme aldı.

Kocaeli Life’ın en çok takip edilen ‘Stil’ köşesinde ise bu ay Kavanlar İnşaat Konut Grubu Başkanı Burcu Gülener var. Bizleri Maşukiye’deki evinde ağırlayan Burcu Hanım’la keyifli bir ortamda hem sohbet ettik hem de fotoğraf çekimleri gerçekleştirdik. Burcu Gülener’in tarzını merak ediyorsanız, sayfalarını çevirmeye hemen başlayın!

Eylül sayımızda sağlık ve güzellik konusunu da es geçmedik tabii ki. Burun estetiğinden cilt lekelerine, tatilde alınan kiloların nasıl verileceğinden ayak sağlığına kadar merak ettiğiniz konu ve konuklarla karşınızdayız.

Öte yandan geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ve kent sosyetesini bir araya getiren nişan, düğün gibi etkinlikler de bu sayımızda, cemiyet sayfalarında.

Kocaeli Life’ın eylül sayısını çok beğeneceğinizi umuyor, keyifli okumalar diliyorum.

NASIL ARANDI: #eylül #Serpil Çolak

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.