22-02-2024 15:24

Estetik ameliyat mı burun dolgusu mu?

2020-01-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-01-04
.stripslashes($urun->baslik).

YAZAN: OP. DR. İLGİ DİNÇOK

 

Burun estetiği şu anda Türkiye’de en çok tercih edilen estetik ameliyatların başında geliyor. Burun dolgusu ile burun şekillendirme ise ameliyat alternatifi olarak giderek artan bir oranda talep görüyor.

Peki kimlere burun estetik ameliyatı, kimlere burun dolgusu yapıyoruz? Her iki işlemde de amaç burnu yüz ile daha orantılı hale getirebilmek, yüz ile uyumlu, yüze yakışan, doğal sonuçlar elde etmek.

Burun estetik ameliyatında tekniklerin gelişmesi, gelişmelerin yakından takip edilmesiyle dünya çapında oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor.

 

 

Burnunda belirgin değişiklik isteyen kişilerde burun estetiği tatmin edici sonuçlar sağlıyor. Bunun dışında ciddi anlamda nefes alma problemi yaşayan kişilerde de burun ameliyatı tercih edilmeli.

Burun ucunu kaldırma, burun sırtının daha düz bir görünüme kavuşması, kemerin ortadan kaldırılması, eğriliklerin dışardan düzeltilebilmesi burun dolgusu uygulamasıyla mümkün. Tabii ki seçilen, uygun kişilerde... Kişinin nefes alma sıkıntısı varsa dolgunun buna bir etkisi olmaz.

Ameliyat korkusu olan kişiler daha çok dolgu uygulamalarını tercih ediyor ama dolgu mu ameliyat mı noktasında en önemli kriter, kişinin anatomik olarak dolguya uygunluğunun değerlendirilmesi ve görüşme sırasında kişinin ne istediğinin anlaşılması. Dolgu işleminin başarısını bunlar belirliyor. Bu şekilde yapılan uygulama sonrasında ameliyat kadar başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Burun dolgusu, ofis şartlarında uygulanır ve 10-15 dakika kadar sürer. Elinizde ayna ile işlemi adım adım takip edebilir, uygulamaya kendi yorumunuzu katabilirsiniz. İşlem sonunda da günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Ameliyata hazırlık, iyileşme dönemi gibi süreçler olmadığı için kişiye vakit kazandırması da dolgunun avantajları arasında. Kolay uygulanır, anında etkisi görülür, ağrısız bir uygulamadır, istirahat gerektirmez ve sizi günlük hayattan alıkoymaz.

Burun estetiği için yaptığımız dolgu uygulamalarından da estetik ameliyatlardan da tatmin edici sonuçlar elde ediyoruz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek nokta; burun dolgusu mu burun estetiği mi yaptırmanız gerektiğine doktorunuzla beraber karar vermeniz.

 

İLETİŞİM

Yahya Kaptan Mah., Şehit Ergün Köncü Sok.,

No:23, K:2 D:2 İzmit/Kocaeli

Web: www.ilgidincok.com

Telefon: 0505 154 46 48

Facebook: /drilgidincok

Instagram: @drilgidincok 

NASIL ARANDI: #ilgi dinçok # estetik # estetsiyen # doktor # cerrah # güzellik # burun # burun estetiği # urun dolgusu # köşe yazısı # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.