17-07-2024 15:23

Ben susuyorum...

2019-07-29    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-29
.stripslashes($urun->baslik).

Bu ay ‘Editör’den köşesinde ben susacağım, kapaklarımız konuşacak. Kocaeli Life dergisinin kapağına konuk olmanın ne anlama geldiğini ben değil, bu deneyimi bizzat yaşamış insanlar anlatacak.

Kocaeli Life’a kapak olduktan sonra nasıl geri bildirimler aldıklarını, gerek özel gerekse iş yaşamına etkilerini, hayatlarındaki değişimi öğrendiğinizde inanıyorum ki çok şaşıracak, hatta hayretler içinde kalacaksınız.

Ben konuşmayacaktım değil mi? Lafı fazla uzatmadan sizleri kapak konuklarımızdan ‘hocaların hocası’ lakabıyla tanınan Rana Kaplan ile baş başa bırakıyorum.

RANAKAPLAN Akademi’yi kurduktan sonra binlerce kişiye ve onlarca kuruma eğitim veren, eğitimci ve profesyonel koç Rana Kaplan, bakın ne diyor:  “Dergide yer almam teklif edildiğinde açıkçası bunun bu kadar etki yaratacağını öngörmemiştim. Reklam ve haber çalışmalarından birebir somut karşılık bekleyen biri değilim.

Mesleğim gereği bu tarz çalışmaların bilinçaltı düzeyde nasıl kıymetli olduğunu bilen, uzun vadede -biz fark etsek de etmesek de- marka, imaj, bilinirlilik, güven, güç, değer gibi pek çok oluşumu sağladığına gönülden inanan biriyim.  Bununla birlikte derginizin kapağında yer aldıktan sonra bu saydığım kavramların seviyesinde ani bir sıçrama olduğunu her ortamda şaşırarak fark etmemin yanı sıra aylardır hâlâ madden de dönüşlerin olması yanında bonusu oldu. Kocaman sevgiler canım Kocaeli Life...”

 

 

★ ★ ★

Bir örnekle yetinecek değilim. Geçtiğimiz haziran ayında Kocaeli Life’ın kapağına konuk olan DNZ Endüstri’nin sahibi Çiğdem Özcan Aytaş’a da bir kulak verelim: “Öncelikle şunu söylemeliyim, bu kadar iyi feedbackler alacağımı düşünmüyordum.

Hizmet sektöründe değildim, üretim yapıyordum, kapakta yer almanın bana nasıl katkı sunacağını merak ediyordum. Ve şunu gördüm; firma prestiji açısından çok iyi oldu, müşteri portföyümüzde yer alan firmalar bizi yakından tanıma fırsatı buldu.”  Ve bu röportajdan sonra Polisan firması, ‘Sizin imalat atölyeniz de varmış, madem birlikte çalışıyoruz, bizim için de imalat yapabilirsiniz’ teklifinde bulunuyor Çiğdem Hanım’a.

Dergimizdeki röportajı okuyan birkaç firma daha geri dönüş yapıyor, Çiğdem Hanım ile birlikte çalışmak istediklerini söyleyip, yeni yatırımlarında alternatif tedarikçi olmalarını istiyor.

‘Dergide gördüm, sizin firmanızda staj yapmak istiyorum, sizinle çalışmak istiyorum’ diyerek mail atan da çok oluyor. Sıkı durun, dahası var.  Kocaeli Life’a kapak olduktan sonra ulusal medyanın ilgisini çeken Çiğdem Özcan Aytaş, Türkiye’nin lider markalarının ödüllendirildiği bir yarışmada ‘yılın en başarılı iş kadını’ unvanına layık görülüyor.

“Kadınların da bu sektörde var olabileceklerini göstermek, böyle bir şeye önayak olmak inanılmaz keyif verici. Bütün bunlara vesile olduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz” diyor Çiğdem Hanım.

 

★ ★ ★

Evet, ben sustum, kapaklarımız konuştu.

Kocaeli Life daha çok konuşulacak ve konuşturacak.

Ağustos sayımızı incelerken ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Çünkü sizler için yine dopdolu, rengarenk bir sayı hazırladık. Şimdiden keyifli okumalar...

NASIL ARANDI: #serpil çolak # kocaeli life # köşe yazarı # gazeteci # dergi # kültür # sanat # magazin # kocaeli life # ben susuyorum # rana kaplan # çiğdem özcan aytaş # iş kadını # profesyonel koç # dnz endüstri # rana kaplan akademi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.