06-06-2023 00:18

Yaz Geldi!

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 04/07/2022
.stripslashes($urun->baslik).

Heey yaz geldi, çiçekler açtı! Şimdi doğanın ve denizin keyfini çıkarma vakti! Havalar ısınırken, temmuz ayına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. E, Okullar da tatil olduğuna göre bol bol vaktimiz var. O zaman gelsin mi bu ayın önerileri? ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemizde, bu ayki oyun önerimiz ‘Ahşap Denge Tahtası’. Bu ilginç oyuncak, genel gelişim ve öğrenme açısından büyük önem taşıyan denge sistemini uyarıyor. Doğru duruştan sorumlu kasları destekliyor, denge duygusunu geliştiriyor. Temmuz ayı kitap önerimiz ise Solo Türk’teki gururumuz F-16 pilotu Yusuf Kurt tarafından yazılmış olan ‘Kurt Pilot Doruk’. Bu kitap, hayalleri olan miniklere ilham kaynağı olacak. Sevgili minik gurmeler için bu ayki önerimiz ise sıcak temmuz günlerinin olmazsa olmazı dondurma ama sıradan bir dondurma değil. Hem az malzemeli, hem ilave şeker içermiyor hem de çok lezzetli. “Daha ne olsun!” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu ayki stil sahibi miniklerimiz, eğitimci çift Şenay Özden ve Mehmet Özden’in dünya tatlısı kızları Ela ve Duru Özden. İki kız kardeş, giyim konusundaki tercihlerini, kameramıza birbirinden güzel vererek sergiledi. Sağlıklı, neşeli, bol oyunlu ve kitapların en iyi arkadaşınız olduğu mutlu tatiller dileriz.

BİR OYUN:

AHŞAP DENGE TAHTASI

Hem çocuklar hem de yetişkinler için üretilmiş olan Ahşap Denge Tahtası, aslında bir oyuncaktan çok öte... O, çocuğunuzun hayal ettiği her şey olabilir. Bir salıncak, köprü, dükkan, kabin, atlama taşı, yarış pisti, şezlong, fitness ekipmanı, kukla, küçük bir futbol topu hedefi vs... Ahşap Denge Tahtası, çocukla birlikte büyüyen ahşap bir oyuncak ve onunla yapılabilecekler sadece çocuğunuzun hayal güzüyle sınırlı.

BİR KİTAP:

KURT PİLOT DORUK

Doruk, uçuş kıyafetlerini kuşanırken kurdu da sahibinin uçacak olmasının mutluluğunu gösteriyor gibi ayaklarına dolaşarak, kuyruğunu dikleştirmiş, heyecanla sallıyordu. Doruk hazırlığını tamamladı, eline kaskını aldı ve kurduyla beraber uçağa doğru yürüdü. Onun uçağı diğerlerinden çok farklıydı. Üzerindeki desenler kurdu andırıyordu. Doruk, kurdu ve uçağı üç yakın arkadaşlardı. Etraf yemyeşil çimenlerle, uçsuz bucaksız doğa harikala- rıyla doluydu. Doruk, böyle manzaraları çok seviyordu ve bu manzaraları gökyüzünden izlemek en büyük keyfiydi. Eğer siz de bu keyfe ortak olmak isterseniz, Solo Türk’teki gururumuz, F-16 pilotu Yusuf Kurt’a ait olan ‘Kurt Pilot Doruk’ tam size göre bir kitap.

KÜÇÜK GURME:

DONDURMA

Malzemeler

• 4 adet muz

• 3 yemek kaşığı pekmez

• 4 yemek kaşığı süt

Yapılışı

• Bir gece önceden muzları dilimleyip buzdolabı poşetine koyarak dondurun.

• Ertesi gün muzları dolaptan alın, robota koyup çektirin. Eğer çektirmekte zorlanıyorsanız, biraz çözülmesini bekleyin.

• İçine sütü ve pekmezi ekleyip iyice karışana kadar robotta çekmeye devam edin.

• Dondurmanız servise hazır.

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik # küçükgurme # gurme # yemek # çocuklar # kitap # öneriler

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.