16-07-2024 23:47

Ve artık Migros’lardayız...

2019-07-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-01
.stripslashes($urun->baslik).

Bundan 3.5 yıl önce bu dergiyi çıkarmaya karar verdiğimizde Yaysat Başbayi Medet Başlılar’ın kapısını çalmış, ‘Bizim dergimizi de bayilere ulaştırır mısınız?’ diye sormuştuk. O dönem ulusal ve yerel gazetelerin dağıtımını yapan Medet Bey en az bizim kadar heyecanlanmış, Kocaeli Life’ı en az bizim kadar sahiplenmişti. Dergimizi büyük bir gönül rahatlığıyla Medet Bey’e teslim etmiştik. Gözümüz arkada hiç kalmadı. O gün bu gündür Kocaeli Life, dergi satan bütün bayilerde...

Aradan geçen süre içinde gelişmeleri yakından takip ederken, yeniliklerin peşinden koşarken, Medet Bey’i de hiç rahat bırakmadık. Ulusal dergilerle yarışan Kocaeli Life’ın, D&R’larda olması gerektiği düşüncesinden yola çıkıp, Medet Bey’in başını epey ağrıttık. Sağ olsun bizi yine kırmadı, gerekli girişimlerde bulunup, Kocaeli Life’ın D&R’lara girmesini sağladı.

Kocaeli Life, D&R’larda satılan tek yerel dergi unvanını da işte böyle kazandı. Kocaeli Life, Symbol AVM ve 41 Burda AVM’lerde bulunan D&R’larda satılan tek yerel dergi unvanını hala koruyor.

Bu süre zarfında dijital platformda da olmamız gerektiği düşüncesinden hareketle, ‘Dergilik’ uygulamasına başvurduk. Ve Kocaeli Life, 7.2 milyon kişinin cebinde bulunan ‘Dergilik’ uygulamasına giren tek yerel dergi unvanını da kazandı.

Sadece ulusal değil dünya genelinde yayın yapan dergilerin arasına girmeyi de başardık. Kocaeli Life’ı bu uygulama üzerinden bir ayda 20 bine yakın kişinin okuduğunu da bir kenara not edelim lütfen!

 

★ ★ ★

Baştan beri bir düşüncemiz daha vardı, Kocaeli Life neden Migros’larda satılmıyordu?

Medet Bey ile bu düşüncemizi paylaştığımızda, zaten yerel gazeteler için bu yönde bir çalışma yürüttüğünü öğrenmiştik. Medet Bey, bizi de seve seve bu sürecin içine dahil etti. İşte o günden itibaren Medet Bey’in verdiği mücadeleyi yakından takip ettik. Kocaeli gazetelerini ve dergilerini Migros marketlere sokabilmek için nasıl çaba gösterdiğine bizzat şahit olduk. Ve Medet Bey yine başardı.

Kocaeli gazetelerinin ardından Kocaeli Life da artık Migros marketlerde satılmaya başlayacak.

Ben öncelikle Kocaeli Life ailesi olarak Medet Bey’e kocaman teşekkür etmek istiyorum. ‘İyi ki varsın Medet Abi’ demek istiyorum. Şehrinin gazetelerine ve dergilerine sahip çıkan, destek olan bu güzel yürekli insanı ayakta alkışlıyorum.

Teşekkürler Medet Abi.

 

★ ★ ★

Gelelim bu ay Kocaeli Life’ta neler olduğuna...

O kadar güzel bir sayı oldu ki ben burada anlatmayayım, siz hemen göz gezdirmeye başlayın. Her konuyu beğenerek okuyacağınıza inanıyorum. Şimdiden keyifli okamalar.

Kocaeli Life’ı, Migros marketlerden almayı da unutmayın!

  

Kocaeli Life’ı bu ay itibariyle 13 Migros’ta bulabilirsiniz;

 

• Yahya Kaptan MM Migros

• Yuvam Akarca Kocaeli M Migros

• Kartepe Kocaeli M Migros

• Arastapark AVM Kocaeli MM Migros

• Dolphin AVM İzmit M Migros

• İzmit Outlet Center MMM Migros

• 41 Burda AVM Kocaeli MMM Migros

• Symbol AVM Kocaeli MMM Migros

• İzmit Merkez M Migros

• Mjet Gölcük Çarşı

• Mjet Değirmendere Kocaeli

• Atatürk Mah. Değirmendere MM Migros

• Mjet Karamürsel Kocaeli

NASIL ARANDI: #serpil çolak # köşe yazarı # gazeteci # kocaeli life # migros # satış # dergi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.