Söz konusu balıksa, doğru adres: İNCİ BALIK

2019-10-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-07
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

İşte en sonunda av yasağı kalktı, balık bollaştı, tezgahlardaki yerini çoktan aldı. İster en lüks restoranda, ister salaş bir sahil lokantasında ya da evinizin mutfağında, bulunduğu her sofrayı şölene çeviren balık, her çeşidiyle damakları şenlendirmeye başladı. Peki, balığın en tazesini, en temizini, en lezzetlisini nerede bulabiliriz? Cevap çok basit: Tabii ki İnci Balık’ta… 

İnci Balık, bundan 3 yıl önce girişimci iş kadını Funda Tüfekçioğlu tarafından hizmete açılmış. Funda Hanım, Yuvam Akarca bölgesinde balık üzerine hizmet veren bir mekan olmadığını tespit edince kolları sıvamış; uzun yıllar açık kalacak, bölge halkının kendisini evindeki kadar rahat hissedeceği, balığın en tazesinin servis edileceği bir mekan için harekete geçmiş… Ve İnci Balık, açıldığı ilk günden itibaren taze, lezzetli ve hesaplı balığın en güvenilir adresi olmuş.

 

 

YERİNDE TADIN

Yaz-kış hizmet veren mekanda balığın her türlüsü mevcut ama elbette kış döneminde çeşit daha da bollaşıyor. Ağırlıklı olarak Karadeniz’den çıkan balıkları bulabileceğiniz İnci Balık’ın tezgahında istavritten hamsiye, çupradan palamuta, fener balığından levreğe, barbundan mezgite tam 18 türde balık var. Funda Tüfekçioğlu, “Balıkları çiğ olarak da satıyoruz” diyor ve ekliyor: “Yine de herkese, İnci Balık lezzetlerini yerinde tatmasını öneririm.”

İnci Balık, mekanıyla mütevazı olsa da lezzetleriyle oldukça iddialı bir restoran. Aynı anda 60 kişiye hizmet verecek kapasiteyle çalışan mekan; çıtır çıtır istavriti, nar gibi kızarmış hamsisi, kömür ızgarasında tam kıvamında pişirilmiş levreği, nefis kalamar ve karidesi, tazecik salataları ve nefis tatlılarıyla müdavimlerini asla hayal kırıklığına uğratmıyor. İnci Balık’ın menüsündeki lezzetleri tadanlar; özellikle nefis fener kavurmadan, sıcacık balık çorbasından, bir de Funda Hanım’ın annesinin elleriyle pişirdiği kabak ve ayva tatlısından bir daha vazgeçemiyor.

 

 

AİLE ORTAMI

Funda Tüfekçioğlu, “Aslında mekanımız bazen bize yetmiyor. Misafirlerimizin ayakta kaldığı, uzun süre masa beklediği zamanlar oluyor ama yine de burayı büyütmeyi düşünmüyorum çünkü biz bir aile restoranıyız. Devamlı İnci Balık’a gelen, arkadaşlık bağları kurduğumuz, sohbet etmekten keyif aldığımız bir kitle oluştu. Çocuklarım da benimle birlikte her gün buraya geliyor. İnci Balık’a onlar için gelen müşterilerimiz var.

Çocuklarımız birlikte iyi vakit geçiriyor; balık sevmeyen ufaklıklar bile burada, benim çocuklarımla beraber balık yemeğe alışıyor. Ürünlerimizin taze olduğunu bilen aileler, gönül rahatlığıyla İnci Balık’ı tercih ediyor” diyor. İnci Balık’ın mutfağına giren her ürünün günlük olarak alındığının da altını çizen Funda Tüfekçioğlu, “İnci Balık’ın balıkları, her gece mezattan taze taze alınır ve o gün içinde tüketilir.

 

 

 

BALIKLAR GÜNLÜK

Biz, ertesi güne kalan balığın satışını ne çiğ olarak yaparız ne de restoranımızda servis ederiz. Aynı şekilde menümüzde kullanacağımız sebze ve yeşillikler de günlük olarak alınır ve en taze haliyle kullanılır” şeklinde konuşuyor. İnci Balık, sadece restoran hizmeti vermekle kalmıyor, çiğ balık satışı da yapıyor. Hatta isteyen, balığını pişmiş olarak da satın alabiliyor. İş yerinden çıkarken telefonla sipariş veren İnci Balık müdavimleri, onlar yoldayken hazırlanan paketlerini alarak; evde pişirme derdi olmadan nefis bir balık ziyafeti çekebiliyor.

 

 

PAKET SERVİSİ VAR

Ayrıca İnci Balık; İzmit, Yeşilova, Yahya Kaptan, Yuvam Akarca, Alikahya ve Köseköy bölgelerine paket servis hizmeti de veriyor. Haftanın her günü açık olan İnci Balık, hissettirdiği ev sıcaklığıyla, gün toplantısı, aile yemeği ve doğum günü gibi özel organizasyonlar için de sıklıkla tercih ediliyor. Uzun sözün kısası, birbirinden lezzetli balık çeşitlerinden vazgeçemeyen İnci Balık müdavimlerinin sayısı günden güne artıyor. Eğer siz de ‘Denizden babam çıksa yerim’ diyenlerden, kışın sofrasından balığı eksik etmeyenlerdenseniz, tavsiyemize kulak verin; İnci Balık’ı mutlaka ziyaret edin…

 

 

İLETİŞİM

Adres: Alikahya Fatih Mah., İshapaşa Cad., No:4 İzmit

Tel: 0262 320 08 88

NASIL ARANDI: #inci balık # restoran # lokanta # balık # balık mevsimi # funda tüfekçioğlu # balık mevsimi # iş kadını # girişimci kadın # izmit # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.