29-02-2024 17:57

KYÖD sezonu açtı

2019-10-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-05
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Kentimizin seçkin ve köklü sivil toplum kuruluşları arasında başı çeken Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) geleneksel hale gelen sezon açılışını gerçekleştirdi. 1947 yılında kurulan ve o günden bu yana çalışmaları ve sosyal hayata katkılarıyla başarılı bir dernek olan KYÖD’ün 72’inci sezon açılışı görkemli bir kokteyl eşliğinde yapıldı. KYÖD Başkanı Didem Turan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kokteyle katılım bir hayli yoğundu.  Yaz sezonu boyunca tatil nedeniyle dernek çalışmalarından uzak kalan KYÖD üyeleri, sezon açılışıyla birlikte adeta göçmen kuşların yuvalarına dönüşü gibi ikinci yuvaları olan KYÖD’e adım atarak çalışmalara kaldıkları yerden devam etmenin startını verdi.

 

YALNIZ BIRAKMADILAR

KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kokteyle; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski milletvekili Bekir Yurdagül, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Körfez İlçe Başkanı Cahit Dağdeviren, il yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-Sen Şube Başkanı Hicran Turan, ÇYDD Şube Başkanı Meral Dönmez, Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, meslek odaları, sendikalar, sivil toplum örgütleri başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

 

KARAR VERİCİ DİNAMİK

Açılış töreninde konuşma yapan KYÖD Başkanı, avukat Didem Turan  yapılan çalışmaları kısaca özetledikten sonra şunları söyledi: “KYOD’lü yaşadığı kentin sorunlarında her zaman çözüm ortağı olmayı seçer. Birçok farklı meslekten donanımlı yetkin üyeleriyle KYÖD bu kenttte her zaman kentin karar verici dinamiklerinden biri olmuştur. Bizi bir araya getiren bu ülkeye, kentimize, insanımıza duyduğumuz sevgi ve sorumluluk duygumuzdur.  KYÖD olarak bu kentin sorunlarına çözümler üretenler arasında olmaya devam edeceğiz.”

 

YENİ PROJELER

Yeni dönem projeleri hakkında da bilgi veren başkan Turan, “Derneğimiz çevreye duyarlılığını bu sezon da çalışmalarıyla gösterecek. KYÖD yerel yönetimler işbirliğinde teknolojik atık toplayacak. Dönüşümden elde edilen gelir KYÖD burs kumbarasına aktarılacak. Bu çalışmada amacımız hem toplumda atık geri dönüşüm bilinci geliştirmek hem de Yüksek öğrenim gençliğine desteği sürdürmek. Bu dönem de edebiyat, tarih ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Kokteylde kent sanatçılarının, KYÖD Burs Fonu’na bağışladıkları eserleri de satışa sunuldu. Kokteyl katılımcıların koyu sohbeti sonrası son buldu.

 

 

NASIL ARANDI: #kyöd # açılış sezon # dernek # 72. sezon # kokteyl # yeni projeler # çalışma # devam # burs # kumbara # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.