21-06-2024 14:33

Sinem Karakaş çıtayı çok yükseltti

2020-07-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-07-07
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

Söz konusu güzellik olduğunda, akla gelen ilk isim olan ifade, kalıcı makyaj ve güzellik uzmanı Sinem Karakaş, başarıya doymuyor. Yeteneği, eğitimleri, tecrübesi, mesleğine verdiği değer ve iş disiplininin doğal bir sonucu olarak hızla büyüyen Karakaş, geçtiğimiz günlerde yine bir ilke imza attı ve kentimizin ilk ‘make-up plaza’sını hizmete açtı.

İzmitli kadınlara çok daha şık, modern ve konforlu bir alanda hizmet verebilmek için Yenişehir Mahallesi’ndeki 4 katlı, 450 metrekarelik bir iş merkezini güzellik merkezi olarak yeniden projelendiren Sinem Karakaş, yeni yerine hizmet vermeye başladı.

Geçtiğimiz yıl Adapazarı Serdivan’da hizmete açtığı ikinci şubesinin ardından, Sinem Karakaş Make-Up Plaza ile çıtayı oldukça yükseğe taşıyan ve müşterilerinden bir kez daha tam not alan Sinem Karakaş’ı yeni yerinde ziyaret ettik; Sinem Karakaş Make-Up Plaza hakkında merak ettiklerimizi kendisinden dinledik.

 

 

Sinem Hanım, yeni yeriniz hayırlı olsun. Buraya taşınmaya nasıl karar verdiniz?

Bildiğiniz gibi Sinem Karakaş Make-Up Studio, İzmit’in ilk makyaj stüdyosu olarak Belsa Plaza’daki 22 metrekarelik bir dükkanda kurulmuştu. O salonda yoğun talebe cevap vermekte zorlanınca yaklaşık 2,5 yıl önce stüdyomuzu yine İzmit merkezdeki daha büyük bir salona taşımıştık. Gelin görün ki kısa sürede o salona da sığamaz olduk. Müşteri sayımızın artmasıyla, stüdyomuzun fiziksel şartları ihtiyaca cevap veremez hale geldi. Biz de müşterilerimize çok daha modern, geniş ve konforlu bir ortamda hizmet verebilmek adına yeni bir yer arayışına girdik.

 

Bu arayışa girdiğinizde nasıl bir yer hayal etmiştiniz?

Geniş, aydınlık, her işlem için özel bölümlerin olduğu, otopark sorunu bulunmayan, modern bir merkez hayal etmiştim ve çok şükür, şu anda tam da hayal ettiğim yerdeyim.

Yenişehir Mahallesi’ndeki bu binayı görür görmez beğendim. Gerek konum gerekse alan olarak tam aradığım gibi bir yerdi. Gerekli anlaşmalar hızlıca yapıldı ve hemen iç dekorasyon aşamasına geçildi.

 

 

LAZER EPİLASYON EKLENDİ

 

Dekorasyonda nelere dikkat ettiniz?

İnsana huzur veren, dinlendiren, ferah, açık ve soft renklerin ağırlıkta olduğu bir mekan olsun istemiştim. Öyle de oldu. Aslına bakarsanız, merkezimizin dekorasyonu henüz bitmedi. Tam başlamıştık ki pandemi sürecine girdik ve çalışmalarımızı durdurmak zorunda kaldık. Hala eksiklerimiz var ancak müşterilerimizi de mağdur etmemek için 1 Haziran’dan itibaren pandemi önlemlerimizi de alarak hizmet vermeye başladık.

 

 

Pandemi döneminde ne gibi ek önlemler aldınız?

Biz her zaman hijyene çok önem veren bir merkez olduk ama pandemi süreciyle birlikte önlemlerimiz artırdık. Öncelikle, merkezimize giren herkesin ateşini ölçüyoruz ve 37,5 derecenin üzerinde ateşi olan misafirlerimizi içeriye kabul edemiyoruz. Bina içinde maske ve galoş kullanılması da zorunlu. Bunun dışında merkezimizin tüm alanları düzenli olarak dezenfektanlarla temizleniyor; kullanılan bütün malzemeler sterilize ediliyor. Manikür ve pedikürde tek kullanımlık malzemelerle çalışıyoruz. Tüm ekibimiz, hijyen kurallarına maksimum düzeyde uyuyor.

 

 

450 METREKARE

 

Bize biraz Sinem Karakaş Make-Up Plaza’nın fiziksel şartlarından bahseder misiniz?

Yeni yerimiz 4 katlı. 450 metrekarelik bir alanda hizmet veriyoruz. En alt katta manikür-pedikür salonumuz var. Giriş katını makyaj bölümü olarak düzenledik, bekleme salonumuz da bu katta bulunuyor. Bir üst katta kalıcı makyaj, ipek kirpik ve cilt bakımı uygulamalarının her birine özel alanlar oluşturduk. Dördüncü katta da lazer epilasyon odamız, eğitim salonu ve ofisler var.

 

Sinem Karakaş Make-Up Plaza’da hangi uygulamalar yapılıyor?

Diğer stüdyomuzda olduğu gibi burada da profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, kaş tasarımı, kaş laminasyonu, microblading 3D kıl tekniği, pudralama tekniği, ipek kirpik, kirpik liftingi, medikal cilt bakımı, manikür-pedikür, tırnak tasarımı, kalıcı oje ve beyler için saç-bıyık-sakal similasyonu uygulamalarımızı sürdürüyoruz. Yeni merkezimizde ayrıca, lazer epilasyon yapmaya da başladık.

 

 

Sinem Hanım, İzmitli kadınlar kalıcı makyaj konusunda size çok güveniyor. Bu alandaki uygulamalardan biraz bahseder misiniz?

Öncelikle şunu belirteyim; Sağlık Bakanlığı’nın aldığı pandemi önlemleri kapsamında kalıcı makyaj uygulamalarına geçici olarak ara verdik. Müşterilerimiz de biz de heyecanla yasakların kalkacağı günü bekliyoruz. Kalıcı makyaj uygulaması en yoğun talep aldığımız işlem. Yoğun olarak dudak renklendirme, eyeliner, deepliner, microblading ve pudralama kaş işlemlerini yapıyoruz. Müşterilerimizin bize duyduğu güvende uygulamalardaki başarımız kadar kullandığımız malzeme kalitesinin de etkisi var. Bitkisel kök boyalarla çalışıyoruz. Pigment boyalarımız tamamen organik, hiçbir zararı yok. Kalıcılığı ise 9-12 ay arası.

 

Kaş yapımında en önemli nokta nedir?

En önemli nokta kişinin yüzüne doğru ifadeyi verebilmektir ve kaş konusunda bana bu denli güvenilmesinin sebebi de budur. Kaş, kişinin yüz ifadesine uygun olarak ve en doğal görünümü sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Şunu da belirtmek isterim, sağlıklı ve dolgun kaşlara sahip olmanın tek yolu microblading uygulamaları değildir. Kaş/kirpik üretimini sağlayan vitamin uygulamalarıyla doğal yoldan, dökülen kaşların yeniden çıkması mümkün. Bunun için kendi yaptığım bir vitamin kokteyli var. Bu karışımı kaşa yediriyorum, böylece kıl kökleri uyarılıyor. Eğer o bölgede daha önceden kıl varsa, küsen kaşlar yüzde 90 oranında yeniden çıkıyor. Kirpik vitamini de aynı kaşta olduğu gibi daha önce var olan kirpiklerin yeniden uzaması için uygulanıyor.

 

 

Son dönemde dudak renklendirme uygulaması çok popüler oldu…

Dudak renklendirme, hem hoş bir görüntü sağlıyor hem de asimetri problemi olan dudaklar için harika bir çözüm. Dudağı renklendirirken asimetriyi ortadan kaldırma noktasında çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Bu işlem, kalıcı makyaj iğnesiyle yapılıyor. Dudak bölgesine kontrollü şekilde hasar veriyoruz. Vücut hasarlı bölgeyi onarırken yerine yeni dokular geliyor. Böylece dudak hem renkleniyor hem de gençleşiyor. Bu işlem renk pigmenti kullanılmadan da yapılabiliyor. Böylece dudaklar kalıcı makyaj olmaksızın gençleşmiş oluyor.

 

 

EĞİTİMLERE DEVAM

 

Biraz önce medikal cilt bakımı yaptığınızdan bahsettiniz. Neler yapıyorsunuz?

Medikal cilt bakımında son teknoloji ürünü cihazımızla hizmet veriyoruz. Kırışıklık, anti aging, gözenek sıkılaştırma, temizleme, lifting gibi pek çok cilt sorununu ortadan kaldırabiliyoruz. Özellikle hydrafacial cilt bakımıyla çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Merkezimizde PH Formula ürünlerini kullanıyoruz.

 

Kalıcı makyaj uzmanları yetiştirmeye devam edecek misiniz?

Elbette. Yeni yerimizde eğitimler için ayrı bir salonumuz var. Burada da makyaj, kalıcı makyaj ve ipek kirpik konularında eğitmenlik yapmaya, bilgi ve birikimimi bu sektöre atılmak isteyen kişilerle paylaşmaya ve onları sertifikalandırmaya devam edeceğim. Sertifikalarım, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı. Ayrıca merkezimizde makyajla ilgili workshop’lar da düzenleyeceğiz.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Yenişehir Mah. Arda Sok. No:36 İzmit

Telefon: (0543) 86 24 100

Facebook: Sinem Karakaş Makeup Studio

Instagram: @sinemkraks

NASIL ARANDI: #güzellik uzmanı # Sinem Karakaş # şık # moderrn # yeni mekan # işletme # güzellik merkezi # başarılı # kadın # güzellik # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.