Okula Dönüş Vakti

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 01/09/2022
.stripslashes($urun->baslik).

Merhaba minik kalpler... Koca bir yazı devirdik hep beraber. Umarım bu yazdan yanınıza kalanlar, hep güzel anılar olmuştur. Artık okullara ve sıcak yuvalarımıza dönüş vakti. Bizler ise her zaman yeni önerilerinizle yanı başınızdayız. Bu ayki ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemizde önerimiz, ‘Az Lakırtı Bol İletişim’ isimli bir iletişim oyunu. Hayal gücü, kişisel özellik, gözlem ve aile temalarını içeren bu oyun yeni gözdeniz olacak. Eylül ayı kitap öne- rimiz ise ‘Avucundaki Öpücük’. Malum eylül ayı ile beraber ilk kez kreşe, anao- kuluna ve okula başlayacak minik kalple- rimiz var. Bu süreçle ilgili kaygı yaşayan çocukları cesaretlendiren bu eser, bir başucu kaynağı niteliğinde. Sevgili minik gurmeler için bu ayki lezzet önerimiz, sağlıklı atıştırmalık toplar olacak. Yine şekeri kapı dışarı ettiğimiz bu tarif tam miniklere göre... Eylül sayfalarımızın tarz sahibi mini- ği ise Alper-Nurşen Öztürk çiftinin güzeller güzeli kızları Elif oldu. Enerjisiyle çevresindekileri kendisine hayran bıra- kan Elif, gardırobunun kapılarını bizler için araladı. Sağlığın ilk sırada olduğu, huzur ve başarıyla taçlanan yeni bir öğretim yılı sizlerle olsun.

BİR OYUN

AZ LAKIRTI BOL ILETIŞIM

Bu ay sizlere duygusal gelişim, sözel ifade, aile içi iletişim ve yakınlık ile özgüven gelişimi için harika bir oyun önereceğiz. ‘Az Lakırtı Bol İletişim’ oyununda kartlar, resimli kısmı üste ge- lecek şekilde ortaya dizilir. Oyuncular sırasıyla bir kart seçer ve kartta yazan hakkında konuşur. Diğer oyuncular da ister- se konuşulana ekleme yapabilir. Eleştirmek, küçük düşürmek, söz kesmek ise oyun kurallarına aykırıdır. Ailece severek oy- nanacak, çocukların iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik çok keyifli bu oyunu herkese tavsiye ederiz.

BİR KİTAP

AVUCUNDAKI ÖPÜCÜK

Ormanda okul başlıyordu ama minik rakun okula gitmek istemiyordu. Onun korkularını yatıştırmak isteyen anne rakun, ‘Avucundaki Öpücük’ adını verdiği aile sırrını yavrusuyla paylaştı. Amacı, dünyası ne zaman birazcık korkutucu hale gelse, onu çok sevdiğini hatırlamasını sağlamaktı. 1993 yılındaki ilk basımından beri insanın içini ısıtan bu kitap, çocuk klasikleri arasındaki yerini aldı. ‘Avucundaki Öpücük’, özellikle okula, yuvaya başlayacak ya da kısa süreli ayrılık yaşayacak milyon- larca çocuğun ve velinin yaşamına dokundu. Her evde mutlaka bulunmalı...

KÜÇÜK GURME 

ATIŞTIRMALIK TOPLAR

Malzemeler:

1 adet muz

3 adet hurma

3 adet kuru incir

5 adet ceviz (arzuya göre fındık, badem ya da fıstık)

14 adet fındık

Üzerine

Benmari usulü eritilmiş bitter çikolata.

Yapılışı:

1- Kuru incirler suda bekletilir, hafif yumuşayınca hurmalarla beraber minik minik doğranır.

2- İncir hariç tüm malzemeler robotta püre haline gelmeyecek şekilde parçalanır.

3- Robottan çekilen karışıma doğranmış incirler de karıştırılır ve bir tur daha robottan geçirilir.

4- Karışım el ile top halinde yuvarlanır. Yuvarlanan toplar buzdolabına kaldırılır.

5- En az 1 saat buzdolabında tutulan topların üzerine benmari usulü eritilmiş bitter çikolata dökülür. Buzlukta 1 saat donduktan sonra servis edilir.

 

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.