23-02-2024 13:24

O artık beyaz perdede!

2019-07-10    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-10
.stripslashes($urun->baslik).

 

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

 

İlimizin en renkli simalarından, İpek Pişmaniye’nin ortağı Yücehan Canıgeniş, yepyeni ufuklara yelken açıyor. İş hayatındaki başarılı çalışmalarının yanı sıra hareketli sosyal hayatıyla da tanınan Yücehan Bey’in son sürprizi, bir sinema filminde rol almak oldu. Canıgeniş, Ali Yorgancıoğlu tarafından yönetilen; Ali Sunal, Gürgen Öz, Hakan Bilgin gibi pek çok ünlü ismin rol aldığı ‘Hareket Sekiz’ adlı polisiye-komedi tarzı filmde rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Sinema dünyasına çabuk alışan ve filmde yer almaktan büyük keyif duyduğunu söyleyen Yücehan Bey, ikinci bir sinema filmi için de şimdiden sözleşme imzaladı. Şu sıralar oyunculuk eğitimlerine hız veren Yücehan Canıgeniş ile sinema kariyerinin ilk günlerinde buluştuk; beyaz perdeye nasıl adım attığını ve sinemayla ilgili gelecek planlarını konuştuk.

 

 

Yücehan Bey, çeşitli hobileriniz olduğunu biliyoruz… İş dışında neler yaparsınız?

Hayatı daha keyifli hale getirmeyi seven biriyim, bu nedenle iş dışında da beni mutlu çeşitli uğraşlarım var. Örneğin fotoğraf çekmeyi çok severim, kışın sık sık kayak yaparım. Bu sıralar çok vakit ayıramasam da motosiklet tutkum var.

 

Duyduğuma göre şimdi yeni bir hobiniz daha varmış…

Evet, şu anda bir sinema filminde rol alıyorum. Aslına bakarsınız bu seferki bir hobi değil. Eğer her şey planladığım gibi giderse bu alanda devam etmek istiyorum.

 

Nereden aklınıza geldi bir sinema filminde oynamak? Nasıl gelişti, biraz anlatır mısınız?

Aslında benim için de sürpriz oldu. Bir akşam, İstanbul’daki bir mekanda arkadaşlarımla otururken, Dada Vision’un sahibi, çok sevdiğim dostum Levent Cengizhan aradı. Telefonda bana, ‘Seni bir filmde oynatacağım, hazır ol’ dedi. Önce hiç ciddiye almadım, benimle dalga geçtiğini düşündüm. O an çok müsait olmadığım için fazla da üstünde durmadım, telefonu kapattık. Levent, ertesi gün yeniden aradı, “Abi, şaka yapmıyorum. Yeni bir proje var, senin de dahil olmanı istiyorum’ dedi. Beni İstanbul’a davet etti, gittim görüştüm ve bana yapılan film teklifini kabul ettim.

 

EĞİTİMLERE DEVAM

 

 

Daha önceden beyaz perdeye ilginiz var mıydı?

Yıllardır niye bir filmde oynamıyorum diye düşünüyordum. Zaten Kocaeli’de belli bir tanınırlığım var, sosyal medyayı da iyi kullanan birisiyim, tipim de müsait. Uzun zamandır aklımda böyle bir işte kendimi denemek vardı.

 

Yaptığınız işten çok farklı bir sektör, bilmediğiniz bir camia… Hiç ‘Ya yapamazsam’ diye düşündünüz mü?

Herkes annesinin karnından oyuncu olarak çıkmıyor. Bana göre bu öğrenilebilecek bir iş. Hemen Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden bir oyuncu koçuyla çalışmaya başladım. Oyuncu Aykut Taşkın ile de bir çalışmamız oldu. Elbette bu kadarla da kalmayacak, eğitim almaya devam edeceğim.

 

Biraz da filmden bahsedelim…

Filmimizin adı, ‘Hareket Sekiz’. Polisiye-komedi türünde, çok keyifli bir yapım. Ali Sunal, Onur Atilla, Gürgen Öz, Hakan Bilgin, Sarp Bozkurt, Aykut Taşkın, Bihter Dinçel gibi güçlü ve kalabalık bir kadrosu var. Yönetmenimiz ise Ali Yorgancıoğlu. Bor madenini Azerbaycan’a kaçırmaya çalışan Rus mafyası ile Türk polisi arasındaki mücadeleyi, esprili dille anlatan çok eğlenceli bir film. Ben, filmde Rus mafya babasının korumasını canlandırıyorum.

 

İlk sahneniz neydi?

İlk sahnem Gürgen Öz ile birlikte çekildi. Benim için çok ilginç ve heyecanlı bir deneyim oldu. Gerçekten de bir an ‘Ne oluyoruz? Ben nereye geldim?’ dedim ama çabuk alıştım. Şimdi büyük keyif alıyorum.

 

Çekimler nerede yapılıyor?

Çekimlere Kartal’da başlandı, daha sonra Karaköy’de devam edilecek. DoubleTree by Hilton Kocaeli’de ve Azerbaycan’da çekim yapacağız. Bu süreçte, setlerin nerede olacağı oyunculara çekimden bir gün önce bildiriliyor. Bu tempoyu iş hayatıyla dengelemek biraz zor oluyor ama babam, amcam ve kardeşim benim yokluğumu hissettirmiyorlar.

 

Bu arada, aileniz bu işe nasıl bakıyor? Oyunculuğa başladığınızı ilk kiminle paylaştınız?

Ailemden önce can dostlarım Mehmet Öztonga ve Umut Açıkgöz’le paylaştım. Onlar da ‘Neden olmasın, sen yaparsın’ dediler. Daha sonra anneme ve babama söyledim. Annem biraz sert çıksa da babam oldukça olumlu yaklaştı. Bu süreçte tüm arkadaşlarım bana çok destek oldu. Özellikle, film işi duyulduktan sonra binlerce tebrik ve destek mesajı aldım.

 

Anlaşılan sinemayı sevmişsiniz… Devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Hareket Sekiz’in çekimleri 13 Temmuz’da tamamlanmış olacak. Sevgili Levent Cengizhan ile sözleşme yaptık. Bizi bekleyen 4 film daha var. İkinci filmin hangisi olacağı ve kadrosu şimdiden belli.

 

Sinemadaki hedefiniz nedir?

Bu işi sevdim ve devam etme kararı aldım ama bir hedef belirlemedim. Filmden sonra benim için bir internet sitesi kurulacak. Fotoğraflarım Türkiye’nin en iyi cast ajansına iletildi ve çok beğenildi. Yönetmenimiz Ali Yorgancıoğlu’yla da görüştüm, çok karakteristik bir yüzüm olduğunu, her role uyabileceğimi hatta reklam filmlerinde de oynayabileceğimi söyledi.

 

Peki, dizi?

Sevgili Levent menajerliğimi de üstlendi. Dizi konusunu onunla konuşacağız. Hareket Sekiz, 4 Ekim’de vizyona giriyor hatta İzmit’te de gala yapacak. Yeni hedefler belirlemek için önce filmden gelecek tepkileri görmek istiyorum. Eğer her şey yolunda giderse ve teklif de gelirse bir dizide rol almak isterim.

 

NASIL ARANDI: #sinema # film # başarı # beyaz perde # hareket sekiz # yücehan canıgeniş

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.