Marka takıntısı yok; Fatih Korkmaz

2018-01-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-01-03
.stripslashes($urun->baslik).

Fotoğraflar: İsmail Hakkı TİMUÇİN

 

Nerede yaşıyorsunuz?

İstanbul’da okuduğum için üniversite yıllarımda İstanbul’da yaşadım. Artık üniversite hayatım bitti, yavaş yavaş İstanbul’dan kopup İzmit’e temelli yerleşmeye başladım. Şu anda İzmit’te, doğduğum mahalle olan Yeşilova’da, aile apartmanımızda yaşıyorum.

Evinizi seçerken dikkat ettiğiniz kriterler?

Ev seçiminde sadece benim için değil herkes için önemli olan kriter tabii ki depreme dayanıklı olması. Onun dışında şu anda evde çok vakit geçirmediğim için ufak ama şirin bir ev olması benim açımdan önemli bir diğer kriter.

Evinizin en rahat köşesi?

Tabii ki televizyon karşısında uzandığım koltuğum. Aslında çok televizyon izlemem ama günün yorgunluğunu üzerimden atmak için üstüne yok.

Evinizdeki en sevdiğiniz eşya?

Bunu laf olsun diye değil tüm içtenliğimle söyleyebilirim ki kitaplığım. Kitaplığımı düzenlemekten, kitaplarımı belirli kriterlere göre gruplamaktan çok keyif alıyorum. Kitaplarımla aramda çok ciddi bir bağ var.

İşten arta kalan zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Zamanımın çoğunu hayatımın kadını olan nişanlımla geçiriyorum. Ve tabii ki arkadaşlarım. Birlikte büyüdüğüm diyebileceğim arkadaşlarım var, onlarla vakit geçirmekten büyük keyif alıyorum.

Hafta sonlarını nasıl geçiriyorsunuz?

Hafta sonları genelde İzmit’teyim. Bazen Sapanca, bazen Değirmendere tarafına gidiyoruz, daha önce görmediğimiz mekanları keşfetmeye çalışıyoruz. Vizyonda güzel bir film varsa sinemaya gidiyoruz. Arada İstanbul’a gidip, lise ve üniversitede edindiğim arkadaşlarımla vakit geçiriyorum.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor musunuz?

Sosyal medyayı çok aktif kullanmıyorum. Daha doğrusu çok sık paylaşım yapmıyorum. Genelde gündemi ve son dakika gelişmelerini takip etmek için kullanıyorum.

Facebook, Twitter, Instagram?

Facebook ve twitter. Dediğim gibi sosyal medyayı çoğu zaman gündemi takip etmek için kullanıyorum.

En son izlediğiniz film?

Sinemeda Ayla. Ama en son Asghar Ferhadi’nin ‘Bir Ayrılık’ adlı filmini izledim.

En sık dinlediğiniz albüm?

Öyle çok fazla müzik dinleyen biri değilim aslında. Genelde kafa dağıtmak için dinlerim. Bu aralar Ahmet Kaya’nın ‘Entel Maganda’ adlı şarkısına takıldım diyebilirim. Genel olarak Neşat Ertaş, Müzeyyen Senar, Erkan Oğur dinlerim. Ayrıca İran müziklerini de severim. Özellikle Mohsen Namjoo ve Mahsa Vahdat favorilerim arasında. Farsça bana büyülü bir dil gibi geliyor.

 

GİYİM

Nasıl bir giyim tarzınız var?

Çok marjinal bir giyim tarzım yok. Mesela kışın giydiğim pantolonlar genelde lacivert ve siyah renktedir. Gömlekte biraz daha marjinal olduğumu söyleyebilirim. Ayrıca çok resmi veya çok spor da giyinmem. Tabii ki o gün bulunacağım ortamlar kıyafet seçimimde etkili oluyor. Eğer o gün içinde resmi bir programım yoksa ne tam resmi ne tam spor, bulunduğum hiçbir ortamda çok fazla sırıtmayacak şekilde giyinirim. Güzel bir gömlek-kazak kombinasyonu en sık tercih ettiğim tarz aslında.

Alışverişe ne kadar vakit ayırırsınız? Yalnız mı alışveriş yapmayı seversiniz?

Alışverişe çok fazla zaman ayırmam. Alışveriş yaptığım yerler bellidir. Oralara hızlıca göz atar, beğendiğim bir şey varsa alırım. Genelde nişanlımla birlikte giderim, onun fikirleri benim için gerçekten önemlidir. Çok sık olamasa da bazen zevklerimin uyuştuğu arkadaşlarımla da alışverişe giderim.

Takım elbise markası?

Ramsey.

Kot markası?

Ramsey ve Lufian

Spor ayakkabı?

Nike ve Asics

Gömlek ?

Ramsey ve Lufian. Dediğim gibi mağazalarım belli.

Aksesuar kullanır mısınız?

Sadece bileklik. Saat ve gözlük takmayı çok sevmem.

Gardırobunuzun vazgeçilmezi?

Tek bir ürün seçemem ama dediğim gibi pantolon zevkim sabittir, kış için siyah ve lacivert.

En son satın aldığınız şey?

Siyah bir kot.

 

GÜZELLİK

Parfüm?

Chanel Bleu de Chanel.

Şampuan?

Elidor

Cilt bakım markası?

Genelde ev yapımı sabunlar. Cilt bakımı için en ideal yol da bence cilt tipinize uygun, bitki özlü organik sabunlar.

Saçınızı nerede kestiriyorsunuz?

Kuaför Serdar.

Estetik yaptırdınız mı? Karşı mısınız?

Hiç estetik yaptırmadım ama yaptırana da kişisel tercihinden ötürü saygı duyarım. Ancak bir zorunluluk hali yoksa insanın en mükemmel şekilde yaratıldığına inanırım ve estetiği lüzumsuz bulurum.

 

GEZİ

Yurt dışına ne sıklıkla çıkıyorsunuz?

Belirli bir periyot veremem ama yurt dışında epeyce bulundum diyebilirim. Hatta 6 ay kadar yurt dışında yaşadım.

Hangi ülkeleri tercih ediyorsunuz?

Benim favorim doğu Avrupa ülkeleri. Doğu Avrupa ülkelerinin Sovyet ve Avrupa medeniyeti arasında kalmışlığı çok hoşuma gidiyor.

Yurt içinde yaz-kış tercihiniz?

Yurt içinde yazın Antalya Olympos favorim. Ama Ege’nin her köşesi ayrı güzeldir. Kış sporlarıyla çok aram olmadığı için gittiğim özel bir yer yok.

Hafta sonlarında kaçış noktalarınız?

Sapanca Kırkpınar tarafı favorim. İstanbul’da ise Çengelköy ve Anadolu Kavağı.

Şehir içinde kahvaltı ve yemek için nereleri tercih ediyorsunuz?

Hayatımda hiçbir zaman kahvaltı kültürüm olmadı. O yüzden kahvaltı için favori mekanım yok. Yemek konusunda ise Bekirdere’de Kebapçı Selman’ın, Çınarlı’da Köfteci İlhan’ın köftesi güzeldir. Kullar’daki Balıkçı Selim çok iyidir. Et için ise Seymen Koleji’nin yanındaki Özcan’ın Mutfağı ve Gölcük’teki Mehmetim Steakhouse favorim. Ayrıca Zincirlikuyu Camii’nin altındaki esnaf lokantası da favorilerim arasında.

Eğlence için sürekli gittiğiniz mekan?

Yeni Cuma Çay Bahçesi. Şaka bir tarafa, eğlence anlayışım sevdiğim insanlarla sakin bir ortamda vakit geçirmektir. Bu yüzden mekanlar ile eğlence anlayışım arasında bir ilişki yok. Yani sevdiğim insanlarla bir arada olduğum her mekan benim için favori eğlence mekanı.

 

NASIL ARANDI: #Fatih Korkmaz

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.