MAKAS fark yaratıyor

2017-12-21    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-12-21
.stripslashes($urun->baslik).

Türkiye’de yarım asırlık bir tecrübenin yarattığı zincir markalardan Makas Kuaför’ün İzmit şubesi gerek profesyonel kadrosu gerekse verdiği kaliteli hizmetle farkını ortaya koyuyor. Nihan Çakıcı yönetimindeki Makas İzmit, yenilikçi bakış açısıyla müşterilerine en iyi çözümleri sunuyor. Türkiye’nin en iyi saç ürünlerini kullanan Makas İzmit personeli modayı da yakından takip ediyor. Makas’ın tecrübeli kadrosunda yer alan Taylan Özat, ve Murat İnce yaptıkları uygulamalarla müşteri memnuniyetini her geçen gün biraz daha da yukarılara taşıyor.

OMBRENİN USTASI


Makas İzmit’in deneyimli personeli Taylan Özat, ombre uygulamasıyla adını il dışında da duyurdu. Şehir dışından da çok sayıda müşterisi olan Taylan Özat, son dönemde ünlü-ünsüz pek çok kadının tercih ettiği ombre hakkında şu bilgileri verdi: “Ana hatlarıyla ombre, dipten başlayarak üst kısımların koyu, uçlara doğru ise açık renklerin yer aldığı, kullanılan özel bir teknik sayesinde son derece doğal bir görünümün elde edildiği saç boyama stilidir. Diplerde ve uçlarda kullanılacak renkler genellikle kontrast renklerdir. Ombrenin en önemli özelliği, saç uçlarının sanki güneşten kendi kendine açılmış izlenimi vermesidir.

DOĞAL GÖRÜNÜM


Ombre kelimesi Fransızca’dan Türkçe’ye gölge olarak çevirilebilir fakat bu gölgeler yalnızca saç uçlarına uygulanır. Ombreli saçın, gölgeli saçlardan farkı budur. Saç uçlarını boyama işlemi de diyebileceğimiz ombre, ilk başlarda çoğunlukla sarı tonlarında yapılsa da şimdilerde kendine güvenen, iddialı, farklılığı seven ve yenilikler karşısında cesur adımlar atabilen modern kadının zevk ve seçimleri ışığında mavi, yeşil, mor, pembe, gümüş ve gri tonlarda da uygulanıyor. Bu renkler her ne kadar marjinal olsa da ombreli saçların en temel özelliği olan yumuşak geçişler sayesinde doğal bir görünüm yakalanıyor.

 

Murat İnce

HER TENE UYAR


Her rengin her yüze gitmeyeceği ve her tende doğal durmayacağı bir gerçek. Ama ombrenin teknik özelliği sayesinde her renk saçı her tene uydurmak mümkün. Zira diplerden gelen saçların doğal ve tene yakışacak tonlarda boyanması işi kolaylaştırıyor. Bundan sonrası kolay. Saç uçlarını boyama işlemini ister şeker pembesi yaptırın, ister gümüşi, ister mor… İkinci önemli husus olan renk farklılıklarının başladığı hattın, belirgin olmayan dokunuşlarla birbirinin içinde eritilmesi. Yani bakıldığında koyu saçlar nerede bitiyor, açık tonlar nerede başlıyor net olarak anlaşılmaması lazım.”

BREZİLYA FÖNÜ


Makas İzmit’in başarılı personeli Murat İnce ise Brezilya fönünde iddialı. İnce, kıvırcık ve dalgalı saçlarından sıkılanlara Brezilya fönünü tavsiye ediyor: “Kıvırcık veya dalgalı saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız, bu yüzden sürekli düzleştirici ve fön kullanarak saatlerce uğraşıyorsanız, Brezilya fönü tam size göre. Brezilya fönünde, özel bir keratin karışımıyla takviye yapılarak saçların uzun süreli düzlüğü, parlaklığı ve canlılığı artırılıyor.

SAÇA ZARAR VERMEZ


Eğer saçlarınız dalgalı ise Brezilya fönü ile 5-6 ay kalıcılık sağlanabilir. Ancak çok kıvırcık ise bu süre biraz kısalır, 3-4 ay olabilir.” Murat İnce, ‘Brezilya fönü saça zarar verir mi?’ sorusunu ise şöyle yanıtlıyor: “Öncelikle saçlar için çok yararlı olan keratin takviyesi yapıldığı için faydalıdır. Saçınıza güç ve parlaklık verir. Sonrasında düzleştirme (presleme) işlemi sırasında çok zarar görmese de sağlıklı saçlara sahip olmayanlar için önerilmez. Ancak sürekli olarak fön çektirip düzleştirici kullanıyorsanız, Brezilya fönü daha sağlıklıdır.”

 

Taylan Özat

GELİN SAÇI; TOPUZ


Makas İzmit’in tecrübeli isimleri Taylan Özat ve Murat İnce gelin saçında iddialı. Modayı yakından takip eden ikili en çok tercih edilen gelin saçı modelinin topuz olduğunu söylüyor ve topuzla ilgili bilinmesi gerekenleri şöyle açıklıyor: “Topuzun o kadar çok çeşidi var ki mutlaka kendi yüz tipinize, gelinliğin yakasına, düğün mekanına ya da zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Topuz modelleri; en temelde tepeden, enseden ve yandan olmak üzere baştaki konumuna göre ayrılır. Daha sonra da dağınık, sıkı, gevşek, balerin, örgülü gibi modellerine ve tarzına göre ayrılır.

YÖNLENDİRMEK GEREKİR


İşte bütün bunlar arasındaki kombinasyonu belirlerken de yüz tipiniz, yaka modeliniz, takılar gibi detaylar devreye girer. Örneğin bir gelin topuzu aynı anda hem tepeden hem dağınık hem de örgülü olabilir. Burada gelin adayını en iyi yönlendirecek kişi; işini iyi bilen, müşterisini doğru yönlendiren bir kuaför ya da saç tasarımcısıdır. Yüzünüz çok küçükse ve boyunuz kısa ise iç yüzünüzü açıkta bırakacak ve boyu uzun gösterecek şekilde tepeden sıkı bir topuz yaptırmak gerekir.

İŞTE ÖNERİLER


Yüzünüz dikdörtgen ve geniş ise iki yandan saçları dışarıda bırakıp sarkıtarak dağınık topuz yaptırmak yüzü daha ince ve yuvarlak gösterir. Tarihi mekan veya otelde evleneceklere enseden şık bir topuz, kır düğünü yapacaklara ise dağınık salaş bir topuz öneririz.” Makas İzmit, saç tasarımının yanı sıra profesyonel makyaj uygulamalarıyla da özel günlerini ölümsüzleştirmek isteyen kadınların birinci tercihi.

İLETİŞİM


Adres: Mehmet Ali Paşa Erkan Sok.
No:27 41000 İzmit
Telefon: (0262) 325 05 15

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.