21-05-2024 06:16

Kurbanlık almak isteyenlerin ilk adresi; Vadi Besicilik

2020-07-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-07-08
.stripslashes($urun->baslik).

İlimizde ‘kurbanlık’ denilince akla gelen ilk firmalardan biri olan Vadi Besicilik, Kurban Bayramı’na hazır. Başarılı iş adamlarından Cezmi Çiçek’in sahibi olduğu Vadi Besicilik, bu yıl da kurban ibadetini ‘gönül rahatlığıyla’ yerine getirmek isteyenlerin birinci adresi olacak.

Gölcük’e bağlı Lütfiye Köyü’nün tertemiz havasında, yüzde yüz organik yemle beslenen, doğal kaynak suyunu içen, son derece sağlıklı kurbanlıklar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Marmara Bölgesi’nin en modern mezbahasında, hijyenik koşullarda kesilecek.

Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek, hijyen konusunda alınan önlemleri koronavirüs salgını nedeniyle daha da bir üst seviyeye çıkardı. Vadi Besicilik, vatandaş yoğunluğunu en aza indirebilmek amacıyla bu yıl canlı yayın da yapacak, kesilen kurbanlıkları eve de teslim edecek. Amaç, sosyal mesafeyi korumak...

 

EN FAZLA 2 KİŞİ

Vadi Besicilik’in aldığı önlemler bununla da sınırlı değil. Hisseli kurbanlarda hayvan başına en fazla iki kişi kesimhaneye gelebilecek. Mezbahaya yeni turnikeler konuldu, vatandaşlar kartla içeriye alınacak. Kurban sahiplerine iki ayrı kart verilecek, bu kartlardan biriyle kesim alanına, diğeriyle parçalama alanına geçiş yapılacak. Diğer hissedarlara etlerini, işlem tamamlandıktan sonra bu iki kişi götürecek.

Kesim sırasını bekleyen vatandaşlar tribünlerde sosyal mesafeye uygun aralıklarla oturtulacak. Kişiler arasında en az iki metre mesafe olacak. Kesim gerçekleştikten sonra parçalama alanına görevliden başka hiç kimse alınmayacak. Görevliler, hijyen kurallarına uygun olarak özel kıyafetler giyecek.

 

 

CANLI YAYIN VAR

Vadi Besicilik, kurban kesim alanına gelemeyenler için canlı yayın yapacak. Kesimhanenin 4 ayrı noktasına kameralar konulacak, kurban sahipleri evlerinde, oturdukları yerden her adımı takip edebilecek. Kurban kesim alanına gelip de pandemi nedeniyle içeriye girmek istemeyenler ise araçlarının içinde oturup işlemin tamamlanmasını bekleyebilecek. Parçalama işlemi tamamlandığında etler vatandaşın aracına kadar götürülerek teslim edilecek.

Kesimhaneye gitmek istemeyen vatandaşları da düşünen Vadi Besicilik, hisseli olmayan kurbanlıkları kesim işlemi tamamlandıktan sonra kişinin evine kadar götürecek. Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek, “Vatandaşlarımızın buraya gelmesinde hiçbir sakınca yok çünkü tüm önlemlerimizi aldık ancak gelmek istemeyenler için de her türlü kolaylığı sağlıyoruz” dedi.

Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek, bu yıl bir güzellik daha yaptı, etin fiyatı pandemi döneminde yüzde 50 artsa da bu artışın büyük bir kısmını kurbanlıklara yansıtmadı. “Salgın yüzünden çok insan mağdur oldu. Biz de bu süreçte elimizi taşın altına koymak, mağdur vatandaşlarımıza yardımcı olmak istedik. Pandemi döneminde ete yüzde 50 zam gelse de kurbanlıkları geçen seneki fiyatlara yakın satıyoruz. Etin kilosu kasaplardan çok daha uyguna geliyor” dedi.

70 dönümlük bir alan üzerinde hizmet veren Vadi Besicilik, ithal ve sağlıksız hayvan satışı yapmıyor, kurbanlıkların büyük bölümü Kars, Ağrı, Erzurum’dan, bir kısmı da Bingöl ve Bitlis’ten getirtiliyor. Burada hayvanlara hazır yem verilmiyor, GDO’lu ürünlerden özellikle uzak duruluyor. Vadi Besicilik’in kendi yetiştirdiği organik yemlerle beslenen, modern tesislerde bakılan hayvanlar çok da sağlıklı oluyor. Vadi Besicilik’in bu yılki hedefi 3 bin kurbanlık.

 

İLETİŞİM

Detaylı bilgi için www.vadibesicilik.com.tr

adresini ziyaret edebilir,

Gölcük Lütfiye Köyü’nde bulunan

tesisi gezebilir, aşağıdaki irtibat

telefonlarını arayabilirsiniz…

Tel: 0262 437 80 66

0262 437 81 45

GSM: 0530 545 78 18

0530 140 26 68

NASIL ARANDI: #vadi besicilik # cezmi çiçek # kurban bayramı # kurbanlık # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.