İzmit EURODECOR’u sevdi!

2017-01-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-01-05
.stripslashes($urun->baslik).

burak-can

Mimar Yalçın Ergen, gerek mesleki başarısı gerekse sosyal hayatta üstlendiği sorumluluklarla ken-timizin yakından tanıdığı bir isim.

2002 yılında kurduğu Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi ile başlayan ticaret hayatı, her geçen gün biraz daha ivme kazanarak büyüdü ve ERG Group çatısı altında, bir şirketler topluluğu yapısına ulaştı.

ERG Group bünyesindeki 4 şirketten biri de ERG Proje...

Nurus, Trimline, Unigen, Tacer  gibi Türkiye yapı sektörünün önde gelen firmalarının bayiliklerini bünyesinde bulunduran ERG Proje, geçtiğimiz yıl kapı, mutfak ve banyo dolapları konusunda ülkemizin lider markalarından biri olan Eurodecor ile el sıkıştı.

Üstelik, Ergen’in önce Kartepe’de hizmete açtığı Eurodecor, gelen yoğun talepler üzerine kısa bir süre önce İzmit merkeze taşındı.

Başarılı mimar Yalçın Ergen ile ERG Group ve Eurodecor üzerine konuştuk...

Yalçın Bey, aslında kent kamuoyu sizi yakından tanıyor ama yine de soralım... Yalçın Ergen kimdir?

1977 yılında İzmit’te doğdum, üniversite çağına gelene kadar da şehirden hiç ayrılmadım. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdikten sonra Kocaeli’ye geri döndüm ve iş hayatına atıldım. Evliyim ve bir çocuk babasıyım.

 

İş hayatına girişiniz ne zaman oldu?

Mesleğime, 1999 yılında mezun olduktan sonra, şehrin önemli firmalarından biri olan Metin Alan Mimarlık’ta başladım. Stajımı da yapmış olduğum bu firmada, Metin Bey ve ekibi ile beraber pek çok başarılı projenin içerisinde yer aldım. Metin Alan Mimarlık, mesleki açıdan benim için çok iyi bir başlangıç oldu. 2002 yılında ise kendi firmamı kurmaya karar verdim.

Bize biraz da o süreçten bahseder misiniz?

2001-2002 yılları arasında askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2002 yılında Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi’ni kurdum. O günlerde 40 metrekarelik ufak bir ofis olarak kurduğumuz firma, bugün hala ERG Group’un lokomotifi görevini yürütüyor. ERG Group, her biri kendi alanında uz-manlaşan 4 ayrı firmanın; hız, kalite, bütünlük ve ekonomik fayda gerektiren işlerde tek firma gibi işbirliği içinde çalışabilmesi temeliyle, yapı sektöründe hizmet veren  Kocaeli merkezli bir kuruluş.

 

 

Mimar Yalçın Ergen müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine Eurodecor’u İzmit merkeze taşıdı.

 

HATASIZ İŞ TESLİMİ

Grup bünyesindeki firmalar, hangileri?

Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi, ERG Proje, Ergsan İnşaat ve Ergmak... Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi ile mimari ve dekorasyon proje hizmeti sunuyoruz. ERG Proje, Türkiye yapı sektöründe önde gelen Nurus, Trimline, Unigen, Tacer ve Eurodecor gibi firmaların bayiliklerini bünyesinde bulunduruyor. Ergsan İnşaat, yurtiçi ve yurtdışı zincir mağazalar, yap-sat konut projeleri, endüstriyel yapılar ve özel-likli inşaatlar konusunda yapım hizmeti sunuyor. Ergmak ise elektrik ve mekanik alanında hem altyapı hem de  üstyapı hizmeti veriyor. İstanbul-Kartal, Kocaeli-Kartepe ve İzmit merkezde olmak üzere 3 mağaza ve yine İzmit merkezde bulunan merkez mimarlık ofisimizle hizmet veriyoruz.

Bildiğimiz kadarıyla, iş hayatınız dışında da pek çok sosyal görev üstlendiniz...

Evet, iş yaşamımla paralel olarak çeşitli görevlerde bulundum. 2007-2011 yılları arasında  TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği, 2008-2013 yılları arasında Mimarlar Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2009-2011 yılları arasında Kocaeli Akademik Odalar Birliği Kurucu Başkanlığı yaptım. Şu anda da KOSİAD Yönetim Kurulu üyesiyim.

Geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdiğiniz ve alanında önemli markalardan biri olan Eurode-cor’dan da bahsetmek istiyorum...  Neden mutfak konusunda böyle bir yatırım yaptınız?

Ofis mobilyası sektörünün devlerinden biri olan Nurus ile 2008 yılından beri süregelen bir iş orta-klığımız var. Nurus gibi işini önemseyen bir firmayla çalışıyor olmak bize hatasız iş teslim etmek gibi bir misyon yükledi. Hata payını neredeyse sıfıra indirerek müşteri memnuniyeti anlamında önem-sediğimiz işlere imza attık. Bu durum bize, bünyemizde çözdüğümüz işlerde kalite çıtasının sürekli yükseldiğini de gösterdi. Tesis olan bu güvenin devamını sağlamak adına, anahtar teslim projelerde sürekli kullandığımız ürün gamlarının sektördeki duayen isimleriyle bayilik anlaşmaları imzaladık. Hem kapı, hem mutfak dolabı hem de banyo dolabı için aynı anda çözüm üretebilen Eurodecor mar-kasıyla yollarımız bu şekilde kesişti.

 

 

AYDA 1000 MUTFAK

Bize biraz bu markayla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Toplam 130 bin metrekare açık alan üzerinde, 35 bin metrekare kapalı üretim alanına sahip ve 2001 yılında hizmete başlamış bir firma, Eurodecor. Toplamda 23 satış noktası bulunuyor ve showroom-ları aracılığıyla üretimini gerçekleştirdiği pek çok modeli bir arada sunabiliyor.

Üretim kapasitesi nasıl?

Eurodecor, ay içerisinde binin üzerinde mutfak üretiyor. Toplamda 40’ı beyaz yakalı olmak üzere, 170 kişi farklı departmanlar bünyesinde hizmet veriyor firmada.  Bir de en önemli detay olarak, Eu-rodecor müşterilerine ihtiyaçlar dahilinde hedef vermeyi amaçlıyor. Eğer insanların isteklerini hızlı ve doğru bir şekilde algılayabilirseniz, işler çok kolaylaşır. Satış öncesi ve sonrasında sunulan hizmet, bu amaç doğrultusunda çalışıldığının en önemli kanıtı diyebiliriz.

Kişiye özel üretim de yapılıyor mu?

Şöyle düşünün; mutfak sektöründe dolap kapaklarında temperli renkli cam ve alüminyum malze-menin kullanıldığı özgün kapaklardan laminat malzemeye, masif ahşap ve doğal kaplamadan polimer-ik laminat kaplamaya kadar farklı malzemeler kullanılabilmekte. Farklı kapak kombinasyonları, modüler sistemin sonsuz yerleşim olanağı sayesinde uzmanlar aracılığıyla tasarlanabiliyor. Dünya markalarının en kaliteli menteşe, ray ve çekmece sistemlerini kullanan Eurodecor, mutfak tezgahlarında sert yüzeyli endüstriyel ürünler, alüminyum alınlı laminat ve granit çeşitlerini pek çok renk alternatifleriyle birlikte sunuyor. Bu durum da kişiye özel üretim anlayışıyla sunulan bir hizmet olarak öne çıkıyor.

 

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ

Peki Eurodecor Kocaeli’de nasıl hizmet veriyor? 

Biz  geçen yıl ilk showroom’umuzu Kartepe’de açmıştık ve oldukça yoğun bir talep oldu. İnsanlar kaliteli mutfak hizmetini sevdiler anlaşılan... Biz de showroom’u merkeze taşıma kararı aldık.

Nerede hizmet vermekte ve hangi saatler arasında çalışmaktasınız?

Pazar hariç her gün 09:00-19.00 arasında, İzmit Ömerağa Mahallesi Şehabettin Bilgisu Caddesi No: 85 adresinde, konusunda deneyimli üç iç mimar, bir imar ve bir endüstri tasarımcısı kadrosuyla hizmet veriyoruz. Doğru hizmet verebilmek adına her müşterimiz için ücretsiz keşif ve fiyatlandırma çalışması yapıyoruz.

NASIL ARANDI: #yalçın ergen # eurodecor # mutfak # mobilya # tasarım # mimar

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.