İyilikte buluştular

2019-10-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-05
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Sosyal sorumluluk projelerine olan ilgisiyle tanınan, cemiyet hayatının sevilen ismi Hatice Saral Dirlik, dostlarının desteğiyle yine anlamlı bir etkinliğe imza attı. 6 yıldır üniversitede okuyan kız öğrencilere burs imkanı sağlamak için kahvaltı organizasyonu düzenleyen Dirlik ile arkadaşları, yardım buluşmasının 7.’sini ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ adı altında gerçekleştirdi.

 

KATKI SUNANLAR

Kocaeli Ticaret Odası’nın sosyal tesisi Beyt’ül Kebap Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltı organizasyonuna katılım oldukça yoğundu. Yaklaşık 300 kişinin katılım sağladığı organizasyona göğüs hastalıkları uzmanı Op. Dr. Cemalettin Cihangir, Fatma Nilgün Erciyes, Uzm. Dr. Mehmet Salıcı, İlknur Beder, Av. Tuğba Aydın, By.Butik sahibi Çağla Kuka da organizasyona destek veren isimler oldu.

 

HEDİYELER TOPLANDI VE ÇEKİLİŞ YAPILDI

Ücreti karşılığında kahvaltıya katılan isimler, kız öğrencilerin okumasına katkı sunacakları için oldukça mutluydu. Gerek kahvaltıya katılanların katkıları gerekse yapılan çekilişlerden elde edilen gelirle Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan kız öğrencilerine burs imkanı sağlandı. Ayrıca katılımcıların getirdiği hediyeler de kız öğrencilere organizasyon heyeti tarafından teslim alındı.

 

GÜZEL BİR GELECEK İÇİN

Kahvaltı öncesi yardımsever Hatice Saral Dirlik bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini paylaştı. Dirlik amaçlarının tamamen kız öğrencilerin güzel bir geleceğe sahip olması için katkıda bulunmak olduğunun altını çizerek, “Bundan altı yıl önce tıp fakültesinde okuyan kız öğrenciler için ‘Bir stetoskop da sizden’ dedik ve yola çıktık. Arından ‘hayat paylaşınca güzel’ dedik ve gördük ki her yıl organize ettiğimiz kahvaltıya katılımın arttığına tanıklık ettik” dedi.

 

KIZLARINI OKUTMAYAN…

Dirlik konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl yedincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganıyla çıktığımız bu kahvaltı programında dostlarım yalnız bırakmadı. Hayatta en güzel yatırım insana yapılan yardımdır. Bir şişe mürekkep bin akçeden daha kıymetlidir; kızlarını okutmayan millet erkeklerini öksüz bırakmıştır.

 

SEVGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR

Geleceğin güzel anneleri için ben ve bu programa canla başla çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. El emekleriyle yapmış oldukları ürünleri kahvaltı organizasyonunda sergileme imkanı buldular. Ev hanımlarımız da hem ev ekonomilerine hem de geleceğin anneleri olacak kız öğrencilerimize katkı sağlıyor. Sevgi paylaştıkça çoğalır. Biz Kocaeli’nin melekleri olarak doğusuyla batısıyla hayallere köprü kuruyoruz.”

 

TECRÜBE PAYLAŞIMI

Hatice Saral Dirlik’in konuşması ardından Hayallere Köprü Kuruyoruz Dernek Kurucusu Dr.Mehmet Salıcı da bir konuşma yaptı. Konuşmasında yaptıkları projeler ve amaçlarının neler olduğu hakkında bilgi veren Salıcı, “Bursiyerlerimize sadece maddi anlamda değil gönülden de bağlıyız. Yönetim kurulu olarak bursiyerlerimizle buluşup onlara tecrübelerimizi aktaracağız” dedi.

 

Ardından katılımcılar afiyetle ikramları tattı, sohbet etti. Kahvaltı etkinliğinde açılan stantlar da katılımcılar tarafından ilgiyle gezildi ve ürünler satın alınarak kız öğrencilerine destek olundu.

NASIL ARANDI: #dünyayı iyilik kurtaracak # iyilik # buluşma # kahvaltı # burs # öğrenci # yardımseverlik # katkı # Hatice Saral Dirlik # Op. Dr. Cemalettin Cihangir # Uzm. Dr. Mehmet Salıcı # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.