29-02-2024 19:07

İMO 62. yaşını Mustafa Keser’le kutladı

2017-03-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-03-05
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Didem KÖSEOĞLU


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi, 62’nci kuruluş yıl dönümünü Başiskele’de bulunan The Ness Otel’de muhteşem bir geceyle kutladı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen gecede meslekte 25 ve 40 yılını dolduranlara onur plaketleri verilirken, geceye ünlü şarkıcı Mustafa Keser’in muhteşem sahnesi damga vurdu.

Kent protokolünün de hazır bulunduğu geceye, İMO Başkanı Tolga Ok ve zarif eşi Gülşah Ok ev sahipliği yaparken, AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da katıldı.

 

 

 

 

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Çetin Gürol ve Medical Park Genel Müdürü Soner Şahin’in de hazır bulunduğu organizasyona kentimizde faaliyet gösteren inşaat şirketleri ile çok sayıda meslek odası temsilcisi ilgi gösterdi.

Gecenin açılış konuşmasını İMO Başkanı Tolga Ok yaptı. Ok, “İnşaat mühendisleri olarak bizler, inşaat sektörüne yön veren, ülke ekonomisine yaşamsal katkılar sunan, güvenli yapılarla insanların can ve mal emniyeti için çalışan sektörün emekçileri, değişmez temsilcileriyiz.

 

 

Mustafa Keser sahneye çilingir sofrası kurdurdu.

 

Biz bir aileyiz... Hem de çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Bugün aramızda meslekte 40’ncı ve 25’nci yılını tamamlayan meslek büyüklerimiz var. Yaptıklarınız ve emekleriniz için her türlü takdir ve teşekkürü hak ettiniz. Biz genç mühendislere her zaman örnek oldunuz. Meslek büyüklerimi huzurlarınızda bir kez daha yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandığı konuşmasından sonra sözü Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’a bıraktı.

Uzun yıllar mimarlık yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ise konuşmasında, “Sizler çok saygın bir mesleği icra ediyorsunuz. Hepinizin bildiği gibi ülkemiz ve kentimiz deprem kuşağında bulunuyor. Deprem bizim için uzak bir ihtimal değil, yakın bir tehdittir.

 

 

Bu anlamda bizler yerel yönetimler olarak deprem riskine göre kentimizi inşa ediyoruz. Bu açıdan bizler, elimizde bulunan inşaat mühendisleri potansiyelimizi kullanmalıyız. Mimarlık ve inşaat mühendisliği kardeş mesleklerdir. Her iki mesleğin ülkenin gelişimi açısında çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile meslekte 25’nci ve 40’ncı yıllarını dolduran meslek büyüklerimi de tebrik ediyorum. Yeni yaşınız kutlu olsun” dedi. Geceye katılan protokol üyelerinin meslek erbaplarına plaketlerini takdim etmesinin ardından, sıra Mustafa Keser konserine geldi. Sahneye, elindeki meşhur mendiliyle çıkan yılların eskitemediği sanatçı, gece boyunca sevilen şarkılarını seslendirdi.

 

 

Gecenin ana sponsoru Polisan Kansai Boya ekibi de organizasyona katıldı.

 

Birbirinden neşeli şarkılarını, organizasyona katılan tüm davetlilerin masasını tek tek ziyaret ederek söyleyen Mustafa Keser, her zaman olduğu gibi sahneye çilingir sofrası kurdurmayı da ihmal etmedi. Ünlü sanatçı, davetlilere unutulmaz bir gece yaşatırken, Genç İMO üyelerinin salonda açtığı ‘İnşaatçının derdini Mustafa Keser’ yazılı pankart yüzleri gülümsetti. Gecenin ilerleyen saatlerinde eşi Gülşah Hanım ile birlikte sahneye çıkan İMO Başkanı Tolga Ok, “Bu gece, yönetimim ve ben özellikle yeşil siyah giydik. Bunun sebebi Kocaelispor’a olan sevgimiz ve desteğimizdir ” diyerek Mustafa Keser yazılı Kocaelispor atkısını ünlü sanatçıya takdim etti.

Bunun üzerine Kocaeli ile bağının eskiye dayandığını ifade eden Mustafa Keser, “Sefa Başkan ile iyi günlerimiz oldu Kocaelispor’la da bağımız vardır. Geliri direk onlara aktarılacak bir konser, benim sözüm olsun” dedi.

NASIL ARANDI: #İMO # Kocaelispor # Mustafa Keser # Tolga Ok

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.