Hastalanmadan önce bu testi yaptırın!

2017-12-21    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-12-21
.stripslashes($urun->baslik).

Vücudunuzda ne olup bittiğini merak mı ediyorsunuz? Neye alerjiniz var, hangi besinler size zarar veriyor ya da metabolizmanızı yavaşlatıyor görmek ister misiniz?

Peki, hastalıkla burun buruna gelmeden önce hangi organınızın sinyal verdiğini bilmek ister misiniz? O halde Vega Test’i mutlaka yaptırmalısınız. Bunun için sizin ya da sizden alınan kanın çok uzaklara gitmesine de gerek kalmadı. Vega Test artık ilimizde de yapılıyor. Doç. Dr. Rabia Terzi’nin sahibi olduğu Fizyo Vital’de yaptıracağınız Vega Test ile hastalanmadan önleminizi alabilirsiniz. Doç. Dr. Rabia Terzi, Vega Test’le ilgili merak edilenleri Kocaeli Life’a anlattı.

 

 

Doç. Dr. Rabia Terzi

 

Vega Test nedir?

Vega Test, hastalık boyutuna ulaşmamış, klinik testler ve laboratuvar bulgularıyla saptanamayacak seviyedeki sağlık sorunlarının değerlendirmesini sağlayarak hem erken teşhise hem de mevcut hastalıkların nedenleri hakkında detaylı analiz imkanı sağlayarak tedavi kürlerinin planlanmasına yardımcı bir testtir. Bütünsel sağlık anlamında bireye özel geleneksel ve tamamlayıcı tıp kürlerinin planlanmasına yardımcı olur. Organlarımızın fonksiyonel durumunun ve vücudumuzun iyileşme kapasitesinin değerlendirilmesi, bağışıklık sistemimizi etkileyen bozucu alanların belirlenebilmesi, gıda duyarlılıklarımız, vücudumuzdaki ağır metal birikimleri, alerjik etkenlerin tespiti, vücudumuzun vitamin, mineral, enzim ve hormonal eksiklikleri, bağırsak flora bozukluklarının tespiti, psikolojik stres durumumuz, manyetik alanlardan etkilenme oranımız, vücudumuzdaki mantar, parazitler, virüsler ve bakteri bilgilerinin araştırılması amaçlarıyla kullanılır.

 

BİR NEVİ CHECK-UP

Bir çeşit check-up diyebilir miyiz?

Vücudumuzda yapısal bir hasar olmadan meydana gelen fonksiyonel bozulmalar erken dönemde bu testle saptanabilir. Bu açıdan bir nevi check-up diyebiliriz.

Nasıl yapılıyor, sonuçları ne kadar zamanda çıkıyor?

Kan testi ya da deri veya üzerindeki herhangi bir akupunktur noktasının elektriksel potansiyeli ölçülerek yapılabilir. Sonuçlar birkaç gün içinde çıkar.

Genel sağlık durumumuzla ilgili net bilgiler veriyor mu?

Tamamlayıcı ve alternatif tıpla ilgili bir testtir. Alışılagelmiş laboratuvar testlerinden farklıdır. Bu test tarama amaçlıdır, hastalıkların nedenlerini anlamak ve tedaviyi planlamakta kullanılır. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp ile modern batı teknolojilerinin bir kombinasyonudur. Bu testle elde edilen bulgulara göre ileri tetkik yapılabilir.

Vücudumuzun hangi organında, ne gibi sorun var, öğrenebiliyor muyuz? 

Evet, öğrenebiliyoruz. Organlara ait biyolojik yaşları ve fonksiyonel bozulmaları bu testle değerlendirebiliyoruz.

Sadece fiziksel rahatsızlıkları mı kapsar?

Fiziksel rahatsızlıkların dışında psikolojik stres durumu, vücudun toksin yükü, elektromanyetik alandan etkilenme durumu gibi bir çok alanda bilgi verir.

 

GIDA DUYARLILIĞI

Vücudumuzun hangi besinlere karşı duyarlı olduğunu, ne yiyip ne yemememiz gerektiğini de anlatıyor sanırım.

Bu testle hangi gıdalara karşı duyarlılığımız var, hangi besin maddeleri vücudumuza zarar veriyor, metabolizmamızı yavaşlatıyor, hepsini tespit edebiliyoruz.

Kan grubuna göre beslenme dedikleri yöntem bu mudur?

Kan grubuna göre beslenme dedikleri yöntemden farklı. Bu test bireye özgü gıda duyarlılıklarını ortaya koyan ve dolayısıyla bireye özgü bir beslenme programı sunan testtir.

 

ALERJİ TESPİTİ

Önceden bu test yurt dışında yapılıyordu değil mi? Bizden alınan kan örneği tahlil için yurt dışına gönderiliyordu. Ne zamandır bu burada yapıyoruz?

Evet, 1980’lerden itibaren Avrupa’da, daha çok Almanya’da yapılan bir testti. Son yıllarda Türkiye’de de yapılmaya başlandı.

Neye alerjimiz var onu da bu testle görebiliyoruz değil mi?

Bu testle geniş bir alerji paneli çalışılmaktadır. Başta besinler, kimyasallar, tozlar, polenler, hayvansal salgılar ve tozlar, paket ürünlerin içindeki gıda katkıları, boya maddeleri, kozmetik ve temizlik alanında kullanılan maddeler, kısacası alerjiye neden olabilecek bir çok madde değerlendirilir.

 

KİMLERE YAPILIYOR?

Bu testi yaptırmak için illa ki bir rahatsızlığımızın mı olması gerekiyor?

Kesinlikle hayır. Check-up amaçlı da kullanılabilir.

Bu testi kimlere yapıyorsunuz?

Fibromiyalji, migren, depresif bozukluklar, panik atak, kronik yorgunluk sendromu, kronik ağrılar, obezite hastaları, bağırsak bozuklukları, sindirim şikayetleri olan hastalar, alerjik durumlar, cilt rahatsızlıkları olan hastalarımıza bu testi yapıyoruz.

Sonuçlarından memnun musunuz?

Oldukça memnunum.

Rabia Hanım, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim.

 
İLETİŞİM

Adres: Kadıköy Mahallesi Esendal Sokak No:45 (Real AVM karşısı) İzmit

Telefon: 0542 520 00 15

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.