Gülümseyin

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 07/04/2022
.stripslashes($urun->baslik).

Nisan geldi! Gülümseyin, güzel düşünceler, sevinç ve sevgiyle dolsun minik kalpler… Çünkü o minik kalplerin gülmesi tamamen bize bağlı. Tıpkı şarkıda dediği gibi “Annem güler ya ben de gülerdim yani derinden derinden…”

Gelelim bu ay sayfalarımızda neler olduğuna…

‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemizdeki oyun önerimiz, günümüzde birçok okulun benimsediği, annelerin de çokça tercih ettiği Montessori disiplinine ait ‘Ahşap Sayı Çubukları’ olacak. Kitap önerimiz ise serüven dolu ‘Taşi Serisi’. Masalların antik tadını günümüzün modern, heyecanı yüksek, mizahi anlatımıyla zenginleştiren 6 kitaplık bu diziye hem siz hem de çocuklarınız bayılacak.

Minik Gurmeler burada mı? O zaman sizi bekleyen harika lezzetler de burada. İtiraf edelim, şöyle koca bir kâse sütlü bebe bisküvisini tüketmenin yaşı yok :) Sütle eriyen, kendine özgü lezzetiyle bebe bisküvileri ev yapımı olunca tam anlamıyla mükemmel oluyor. Üstelik bu tarifte hiç şeker yok.

Önümüzdeki ay yepyeni fikirlerle görüşmek dileğiyle…

BİR OYUN

AHŞAP SAYI ÇUBUKLARI

Ahşap sayı çubukları, çocuklara rakamları erkenden öğreten eğitici bir oyuncak. Üstelik çocuklar, ahşap sayı çubuklarını tablanın üzerindeki yuvalara yerleştirmeye çalışarak ince motor becerilerini geliştirecek. ‘Matematik eğitici oyuncağı’ olarak kabul edilen, okul öncesinde çocuklarımızın eğitimine çok katkı sağlayacak ahşap sayı çubukları, Montessori materyalleri içerisinde yer alan doğal çam ve ceviz ağaçlarından üretilmiş. Üstelik hiçbir şekilde yapıştırıcı, boya ve toksik madde de içermiyor.

BİR KİTAP

TAŞİ SERİSİ

Günümüzde yaşayan ve sıradan bir ailenin çocuğu olan Cek’in, arkadaşı Taşi’den dinlediği masalsı öykülerden oluşan dizinin her kitabında 2 macera birden var. İki çocuğun öykülerle beslenen arkadaşlığına heyecanla ortak olacaksınız. Fiziksel gücün yerine aklını kullanmayı, kötülüğün karşısına iyiliği ve karşılıksız yardımı koyan öyküler, Kim Gamble’ın fantastik karakalem desenleriyle boyutlanıyor. Seri, 6 kitaptan oluşuyor.

KÜÇÜK GURME

EV YAPIMI BEBE BİSKÜVİSİ

Malzemeler

• 2 çay bardağı un

• 2 çay bardağı pirinç unu

• 1 çay bardağı irmik

• 4 yemek kaşığı yumuşamış tereyağı

• Yarım çay bardağı sıvı yağ

• 2 yemek kaşığı pekmez

• 1 çay kaşığı tarçın

Yapılışı

Bütün malzemeyi karıştırma kabında elimizle iyice karıştırıyoruz.

Küçük yuvarlak kurabiyeler yapıp çatalla şekil veriyoruz.

Önceden ısınmış 180 derece fırında 5-6 dakika pişiriyoruz. (Çok çabuk pişebildiği için fırının yanından ayrılmamanızı tavsiye ederiz)

NASIL ARANDI: #esinalçıoğlu #köşeyazarı #köşeyazısı #kidslife #minikkalpler #birkitap #biroyun #küçükgurme #bebebisküvisi #tarif #kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.