20-04-2024 10:56

Göz estetiği göz hastanesinde yapılmalı!

2020-08-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-08-05
.stripslashes($urun->baslik).

Gözleri ve görme kalitesini doğrudan etkileyen, göz kapağı ve göz çevresi dokularının rahatsızlıklarıyla ilgilenen oküloplastik cerrahi, bu sorunların çözümü konusunda başarılı sonuçlar veriyor. Oküloplasti branşı, göz çevresindeki sorunlara getirdiği çözümlerin yanı sıra gözlerin estetik görünümünün de düzeltilmesine cerrahi ve medikal yöntemlerle fayda sağlıyor. Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Fatih Yenihayat, “Kapak düşüklükleri gibi görme alanını ve dolayısıyla görmeyi doğrudan etkileyen rahatsızlıkların tedavi edilerek görmenin düzeltilmesi bir seçenekten öte, görme kalitesinin yükseltilmesi için bir zorunluluktur. Düzenli yapılacak muayenelerle hastaya en uygun doğru cerrahi veya medikal/tıbbi tedaviler seçilmelidir. Hastaların ihtiyaç duyduğu tedavilere erken teşhisle başlanması ise kimi durumlarda görme duyusunun korunması ve ilerde oluşabilecek görme kayıplarının engellenmesi için son derece önemlidir” dedi.

Gözlerin zararlı dış etkenlerden korunması konusunda ciddi etkileri bulunan göz kapaklarının; bir takım yapısal veya sonradan oluşan bozukluklarla fonksiyonlarını tamamen ya da kısmen kaybetmesi gözlerde ve görmede problemlere neden olur. Kapakların düzgün bir şekilde açılıp kapanması görmeyle birlikte sağlıklı bir gözyaşı dağılımı açısından da önemli. Kapak şeklinde ve fonksiyonlarında ortaya çıkabilecek açılıp kapanma problemleri, içe veya dışa dönme, kapak düşüklüğü, sarkmalar ve kirpik bozuklukları gibi rahatsızlıklar göz ve görme sağlığını etkiler. Bu gibi durumlarda oküloplastik cerrahi veya medikal uygulamalarla estetik kazanımların yanı sıra bu önemli işlevlerin de korunması sağlanmış olur.

 

 

MUAYENE ÇOK ÖNEMLİ

Göz kapağı tedavileri ve estetiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birinin hastanın tam kapsamlı bir göz hastanesinde, işinin uzmanı doktorlar tarafından detaylı bir muayeneden geçirilmesi ve bu muayenenin sonuçlarına göre uygulanacak tedaviye karar verilmesi olduğunu söyleyen Op. Dr. Fatih Yenihayat, “Göz açısından büyük önem taşıyan göz kapaklarının işlevlerinde, tedavi sonrasında oluşabilecek ufak değişiklikler dahi ciddi sonuçlar ortaya çıkarabilir. Hastanın bütün göz fonksiyonlarının detaylı bir şekilde muayene edilmesi, operasyonun başarılı geçmesi açısından büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Cerrahi ve medikal estetik uygulamalar arasında göz çevresi botoks uygulamaları, kaz ayağı çizgileri ve alın çizgilerinin giderilmesi, göz kapağı torbaları, tikleri, spazmları ve kapak düşüklüklerinin giderilmesi, cilt sıkılaştırma tedavisi ve gözaltı dolgu uygulamalarının bulunduğunu; göz kapağı ve çevresi ameliyatları yapılırken genellikle lokal anestezi kullanıldığını belirten Op. Dr. Fatih Yenihayat, “Operasyonların süresi yapılacak işleme göre değişiklik gösterse de çok vakit alan operasyonlar değildir. Özellikle botoks uygulamaları için gün içinde öğle tatilini değerlendirmek bile mümkün olabilir. Diğer operasyonların çoğunda ise hastalarımız aynı gün taburcu olabiliyor ve dikkat etmeleri gereken birkaç nokta dışında genellikle birkaç gün içinde hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Kapak ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ister estetik ister cerrahi amaçlı olsun, göz kapak fonksiyonlarının korunmasıdır. Bu sebepten dolayı, gözün yapısına ve göz kapağının fonksiyonelliğine hâkim göz hastalıkları uzmanı cerrahlar tarafından uygulanması büyük önem taşıyor” dedi.

NASIL ARANDI: #dünyagöz izmit hastanesi # göz # göz estetiği # ameliyat # estetik # operasyon # kocaeli # doktor # fatih yenihayat

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.