05-12-2023 06:01

Füsun hoca gidiyor!

2017-03-17    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-03-17
.stripslashes($urun->baslik).

BİLAL AKPINAR


Güler yüzlü tutumuyla öğrencileri ve hastalarının sevgisini kazanan Füsun Hoca, sosyal medya hesabı üzerinden hastaları ve öğrencilerini üzecek emeklilik haberini paylaştı.

21 yıldır Kocaeli’de yaşayan Yıldız, kentimizden ayrıldıktan sonra Kıbrıs’a yerleşeceğini duyurdu.

Bir dönem CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yönetim kurulunda da görev yapan Prof. Dr. Yıldız, akademik hayatına ve mesleğine Kıbrıs’ta devam edeceğini dile getirdi.

Yıldız, Kocaeli’den ayrılsa da Kocaeli ile bağının her daim devam edeceğini sevenleriyle paylaşmayı da ihmal etmedi.

 

Prof. Dr. Füsun Yıldız’ın ayrılık haberini verdiği paylaşımı şöyle:


“Canım arkadaşlarım, Kocaeli’deki dostlarım, meslektaşlarım ve öğrencilerim, eşim ve çocuklarımla aldığım bir karar sonucu 16 Mayıs 2017 tarihinde emekliye ayrılıyorum. Kocaeli’deki 21 yıllık köklerimden ayrılmak gerçekten çok zor ve üzücü ama bunun yanında sağlıklı, dinç ve şehirde birçok insanın hayatına iyilikle şefkatle dokunmuş olmanın, birçok hekimin yetişmesine katkı sağlamanın gurur ve onurunu da inanılmaz bir mutlulukla taşıyorum… İnsan bir yerde değil her yerde olmalı ve gitmesi gerektiğinde de gitmeli sözü ile hareket ediyorum ve bundan sonra da Kıbrıs'ta öğrenci yetişmesine ve hasta sağlığına katkıda bulunmaya çalışacağımı paylaşmak istiyorum. Evimiz evinizdir… Sizleri seviyorum...”

NASIL ARANDI: #cengiz sarıbay #chp #cumhuriyet halk partisi #Doktor #Füsün Yıldız #Göğüs Hastalıkları #Hoca #kıbrıs #Kocaeli Üniversitesi #KOÜ #profesör

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.