19-06-2024 13:03

Saten yüz germe ile gençleşin!

2017-03-14    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-03-14
.stripslashes($urun->baslik).

Konak Hastaneleri İzmit tarafından ilimize getirilen sistem, cilt altındaki kolajeni en derin katmandan uyararak harekete geçiriyor ve lifting etkisi yaparak ilk seanstan itibaren gözle görülür bir gençleşme sağlıyor.

Selülit, cilt sıkılaştırma, bölgesel incelme gibi konularda da şaşırtıcı sonuçlar veren ‘Saten Yüz Germe’ işleminin ayrıntılarını Konak Hastaneleri İzmit Dermatoloji Uzm. Dr. Songül Bulca’ya sorduk.

 

 

Songül Hanım, ‘saten yüz germe’ nedir?

BTL Exilis Elite cihazı ile herhangi bir lokal anesteziye gerek duymadan yapılan yüz germe işlemidir. Fokuslu radyofrekans ve ultrasonu eş zamanlı olarak cildin tüm katmanlarına kontrollü bir enerjiyle ileten; burada kolajen aktivasyonunu hedefleyen bir uygulamadır.

Saten yüz germe işlemi yüzün hangi bölgelerine uygulanabilir?

Güvenli bir biçimde her bölgede uygulama yapılabilmekte ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Saten yüz germe sonuçları klinik çalışmalarla desteklenmektedir. Haftada bir kez toplam 4 seans uygulamayla kolajeni en derin katmandan uyararak harekete geçiren, yüzde lifting etkisi yapan ve ilk seansta bile gözle görülür gençleşme sağlayan bir uygulamadır.

İşlem sırasında ve sonrasında ağrı ve acı hissedilir mi?

Ağrı ve acı her zaman göreceli olmuştur ancak saten yüz germe uygulamasında kişi ağrı ve acı kesinlikle hissetmemektedir. Kişi işlem sırasında, sanki sıcak bir SPA masaj taşının yüzün her yerinde dolaştırıldığı hissini yaşar. Uygulama sonunda da yaklaşık 30-45 dakika kadar kişi cilt altında sadece sıcaklık hissetmektedir.

 

20’Lİ YAŞLARIN DURULUĞU


Uygulama sonrası günlük yaşantıya devam edilebilir mi?

Uygulama ortalama 45 dakika - 1 saat kadar sürmektedir. Buna bağlı olarak işlem sonunda cildin hassasiyetine göre hafif bir pembelik oluşmaktadır ve bu genellikle kişilerin hoşuna gitmektedir. Cilt daha canlı ve ışıltılı görünür. 20’li yaşların vermiş olduğu duruluk ve ışıltı kişiler tarafından beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Öğle arasında iş molasında dahi yaptırılabilir bir işlemdir.

Saten yüz germe işleminden nasıl bir sonuç beklemeliyiz?

İşlem, cilt altındaki her katmana etki edebilen tek uygulama özelliğine sahip olduğu için kişinin cildinde, uygulamanın hemen sonunda sıkılaşma başlayacak ve kırışıklıklarda homojen bir azalma gözlemlenecektir. Bu etki her geçen gün artarak devam edecektir. Bununla birlikte daha sıkı, daha diri ve daha sağlıklı bir cilde sahip olacağı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

İşlemin yan etkisi var mı?

Uygulamanın hiç bir yan etkisi ve riski yoktur. Kliniksel olarak araştırmaları yapılmış ve onaylarını almıştır. FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) den ‘wrinkle reduction’ kırışıklık giderme ve ‘periorbital wrinkle reduction’ göz kapağı ve çevresi kırışıklık giderme uygulaması olma özelliğine sahip dünyadaki tek sistemdir. Yüzde asimetri, yağ erimesi, yanık, leke, istemediğiniz bir görüntünün oluşması ya da kullanıcıya bağlı hatalı yapılma gibi bir risk bulunmamaktadır.

 

VÜCUTTA SATEN ETKİSİ

Kaç seans uygulamak gerekir?

Saten yüz ve boyun germe işlemi 4 seans uygulanmaktadır. Seans sayısı ve aralıkları kolajen ve elastin dokuların iyileşme ve tetiklenme dönemine göre ayarlanmış olup, haftada bir seans yapılır. Her seans birbirini tetiklediği için sonuçlar da katlana katlana birbirini takip eder. Daha fazla seans yapılmaz çünkü cildin üretebileceği maksimum kolajene ulaşılmış olunur. En erken tekrarlanma, isteğe göre 6 ayda bir seans yapılabilir.

Saten yüz ve boyun germe işleminde kullanılan cihaz, vücudun farklı bölgelerinde de kullanılabilir mi?

Bu sistemle vücutta da saten etkisi sağlanmaktadır. BTL Exilis Elite cihazının patentli vücut başlığıyla vücut şekillendirme, bölgesel incelme, selülit ve cilt sıkılaştırma işlemleri de yapılabilmektedir. İster cilt sıkılaştırmak için yüzeysel, ister selülit için orta, istersek de yağ azaltmak ve bölgesel incelmek için en derin katmanlar seçilebilmektedir. Hamilelik sonrası göbek bölgesindeki sarkmalarda ve elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde çok iyi sonuçlar alınabilmektedir.

 

4 SEANSTA MÜKEMMEL SONUÇ

Vücutta sonuç alma nedir?

Haftada 1 toplam 4 seans ile sonuç almak mümkündür. Kişi, 30 dakikalık işlemlerle bir ayda istediği vücuda ulaşabilmektedir. Çeşitli ülkelerde en iyi bölgesel incelme ve vücut şekillendirme ödüllerinin sahibidir.

Vücutta saten etkisinin diğer işlemlerden farkı nedir?

BTL Exilis Elite sisteminin teknolojik farklılıklarına bakılacak olursa, hem radyofrekans hem de ultrasonu eş zamanlı olarak veren tek sistem olma özelliğine sahiptir. Ultrason ile incelip sonra radyofrekans ile sıkılaşmaya girmeye gerek duyulmaz çünkü aynı anda hem inceltmekte hem de sıkılaştırmaktadır.

 

NASIL ARANDI: #İzmit # My Body Awards # My Face & My Body Awards # Özel Konak Hastanesi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.