25-06-2024 23:59

Ekim’de gel

2017-10-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-10-04
.stripslashes($urun->baslik).

Hani bir şarkı var ya ‘Eylül’de gel’.
İşte bunun için sevgili sana diyorum ki, sen Ekim’de gel.
Devrimlerin ayı olduğu için, bir aşk devrimi yapmamız gerektiği için, emekle dikilip, neticesi baharda beklendiği için, ben de sana Ekim’de gel diyorum.
Ekim’de ekelim sevgi tohumlarımızı.
Ekim’de biçimlendirelim geleceğimizi.
Ekim’de diyelim diyeceğimizi.
İşte bu nedenlerden ötürü ey sevgili sana Ekim’de gel diyorum.

★ ★ ★

Ne güzel söylemiş şair. Sevgi tohumları ekmenin tam zamanı. Çevrenize bir bakın, dünya sevgisizliğin acısını nasıl da çekiyor. Patlayan bombalar, dökülen kanlar, bir lokma ekmeğe muhtaç ölüm ile yaşam arasında gidip gelen canlar. Sevgisizliğe boğulan bizler nasıl büyük bedeller ödüyoruz. İşte bu yüzden tek ihtiyacımız olan şey sevgi. Önce kendi yüreğimize ekelim sevgi tohumlarını ki hasadımız ‘sevgi’ olsun. Haydi! Tohum ekme zamanı. Unutmayın! sevgi, sevgiyi doğrur. Zülfü Livaneli’nin dediği gibi; “Dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı sevmekle başlayacak her şey.”

★ ★ ★

Hazır söz sevgiden açılmışken, bu ay kapağımıza işini büyük bir sevgiyle yaparken başarı basamaklarını hızla tırmanan bir kişiyi konuk ediyoruz. O, bir su perisi. Uzak duran, çekinen, hatta korkanlara suyu sevdirmeyi başarmış bir isim. Ebru Gücin’in hikayesini okurken ‘sevgi’nin nelere kadir olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Kentimizin siyasi yaşamına damgasını vuran isimlerle ‘siyaset dışı’ sohbetlerimiz devam ediyor. Bu ayki konuğumuz CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan.

Siyasetçi kimliğinin dışında ‘sanayici’ kimliğiyle de öne çıkan Tahsin Tarhan’ın özel yaşamını merak ediyorsanız, bu röportaj kaçmaz.

Kaçırmamanız gereken röportajlardan biri de ünlü sanatçı Alpay’ın röportajı. Körfez’deki evinin kapılarını Kocaeli Life’a açan Alpay, bilinmeyen yönleriyle dergimizin ekim sayısında.

Bu ayki sayımızda fazla kilolardan kurtulmak isteyenlere de bir müjdemiz var. Özel Akademi Hastanesi’nde endoskopik yöntemlerle yapılan mide botoksu ile hızlı kilo verebilirsiniz.

Siyaset, sanat, sağlık derken eğitimi de ‘es’ geçmedik. ‘Şehirde yaşam’ ve ‘Evde yaşam’ temalarının işlendiği, gerçek anlamda İngilizce eğitimin verildiği Bulut Anaokulu’nu da sizler için gezdik.

★ ★ ★

Güzellik olmazsa olmazımız olduğu için Özel Vera Polikliniği’ni ayağınıza kadar getirdik. Estetik ve güzelliğin en güvenilir adresi Vera’nın yeni yerini mutlaka görmelisiniz. Kocaeli Life’ın ekim sayısında sadece bunlar yok tabii ki. Modadan alışverişe, konut projelerinden dekorasyona, yeni ve yenilenen mekanlardan spora kadar ilginizi çekecek pek çok konu ve konukla karşınızda olacağız.

Keyifle okuyun, sevgiyle kalın. İçinize sevgi tohumlarını atmayı da unutmayın!

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.