Daha iyi bir görünüme kavuşmak için; Op. Dr. İlgi Dinçok

2019-08-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-01
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: EYLEM SELVİ ARI

 

Son yıllarda güzellik kaygısının artmasıyla birlikte estetik operasyonlara duyulan ilgi de yoğunlaştı. Hem kadınların hem de erkeklerin en çok başvurduğu estetik uygulamaların başında botoks ve dolgu geliyor çünkü uygulaması kolay, kişiyi günlük yaşamından alıkoymuyor ve çok iyi sonuçlar veriyor. Ameliyatlı estetik uygulamalarında ise hem kadında hem erkekte burun estetiği başı çekiyor.

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki özel kliniğinde hastalarını ağırlayan estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. İlgi Dinçok, yaptığı ameliyatlı/ameliyatsız müdahalelerle kişilere daha iyi bir görünüm kazandırıyor. “Amacımız insanları daha iyi bir görünüme kavuşturarak mutlu etmek” diyen Opr. Dr. İlgi Dinçok ile estetik algısını, en sık yaptığı estetik uygulamaları konuştuk…

 

 

İlgi Hanım, kliniğinizde ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz?

Kliniğimde ameliyatsız estetik uygulamaları olarak; dolgu, botoks, cilt gençleştirme, cilt yenileme, cilt sıkılaştırma yöntemlerini ve ben alma tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Ameliyatlarımı ise hastanın tercihine göre çalıştığım özel hastaneler; Özel Kocaeli Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, Gebze Anadolu Sağlık Merkezi’nde gerçekleştiriyorum. Yine ameliyat sonrası kontrollerime kliniğimde devam ediyorum.

 

Günümüzde kadınların ve erkeklerin estetiğe ilgisi arttı. Neden?

Çünkü insanların güzellik kaygısı arttı. Bunda teknolojinin rolü oldukça fazla. İnternet çağındayız, her an her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz, görsel birçok şeyi takip ediyoruz. Bir de eskiden estetik cerraha ulaşmak zorken şu anda çok kolay.

 

Peki, kadınlar ve erkekler hangi estetik operasyonlara ilgi duyuyor?

Her iki cins de ağırlıklı olarak botoks ve dolgu uygulamalarına ilgi duyuyor çünkü kolay uygulanıyor, kişiyi günlük hayattan alıkoymuyor, etkili sonuçlar veriyor, mutlu ediyor. Dolgu ve botoks uygulamalarının uygun bölgeye uygun dozda yapılması çok önemli. Ameliyatlı ya da ameliyatsız tüm estetik müdahalelilerin yetkili ve donanımlı kişiler tarafından yapılması şart.

 

 

KADINLARDA MEME ESTETİĞİ…

 

Ameliyatlı estetik uygulamalarında durum nasıl?

Hem kadında hem erkekte burun estetiği başı çekiyor. Onun dışında kadında meme estetiği (meme büyütme/küçültme ve dikleştirme) çok fazla tercih ediliyor. Bu ameliyatlar 1 ila 3 saat aralığında sürüyor ve hastanede bir gün yatış gerektiriyor. Kişi birkaç günlük istirahat sonrası günlük yaşamına dönebiliyor. Meme büyütme ve dikleştirme operasyonlarını çok sık yapıyorum. Bu uygulamalarda silikon kullanıyorum ve silikon ömür boyunca vücutta kalabiliyor. Meme kanserine neden olmuyor, emzirmeyi ve görüntüleme tekniklerini engellemiyor.

 

Meme ameliyatları için yaş sınırı nedir?

Tüm meme ameliyatları 17-65 yaş arası yapılabiliyor.

 

BURUN ESTETİĞİ VE JİNEKOMASTİ

 

Peki erkekler…

Erkeklerde burun estetiğinden sonra en sık saç ekimi ve jinekomasti tercih ediliyor. Özellikle jinekomasti sıkça yaptığım ameliyatlar arasında. Kadın tipi meme büyümesi olarak bilinen jinekomasti; spor ve diyetle düzelmeyen bir rahatsızlık. Giysilerden de belli olduğu için ciddi psikolojik ve sosyal sorunlara neden olabilir. Ameliyat ortalama 1 saat sürüyor ve kişi sosyal yaşantısından uzak kalmıyor.

 

Kepçe kulak ameliyatları yaptığınızı da biliyoruz…

Evet, çocukluk çağında yapılabilecek bir ameliyat bu. Kulak gelişimimiz 5 yaş itibariyle tamamlanıyor. Bu nedenle çocuklarının kulaklarında görsel bir bozukluk gören aileler çocuk okula başlamadan bu ameliyatı yaptırabilir. Keza erişkin yaşta da operasyonu yapıyoruz. Ortalama 1,5 saat süren bir ameliyattır. Erişkinlerde lokal, çocukta genel anestezi altında yapılır. Kalıcı dikişlerle kıkırdağı şekillendiriyoruz. Aynı gün taburcu ediyoruz ve 3 hafta kadar bant kullanımı kulağın doğru şekillenmesinde önem arz ediyor.

 

 

AMAÇ DAHA İYİ BİR GÖRÜNTÜ

 

İlgi Hanım, insan ne zaman estetiğe ihtiyaç duymalı?

Kişi kendini psikolojik açıdan rahatsız hissediyorsa, sosyal ortamlarda bulunmak istemiyorsa ya da rahatsız olduğu bölgenin fonksiyonu yetersizse estetik ameliyata ihtiyaç duyabilir. Estetik operasyonda amacımız insanları birbirlerine benzetmeye çalışmak değil, onları daha iyi bir görüntüye kavuşturmak, mutlu olmalarını sağlamaktır. Çok nadiren de olsa estetik operasyonlarda diğer tüm ameliyatlar gibi ikinci bir müdahale de gerekebilir, bu unutulmamalı.

 

Estetik operasyondan pişman olmamak için ne yapılmalı?

Güzellik algısı değişkenlik gösteriyor. Estetik operasyonlarda modayı takip etmek zorunda değiliz. Herkes kendini nasıl güzel hissediyorsa öyle olmalı. Yüzle ilgili olan moda uygulamalarda geçici yöntemlerin tercih edilmesini öneririm. Bir estetik operasyon kararı alınmışsa kişi ne istediğini tam olarak bilmeli, doktor kişinin beklentisini çok iyi anlamalı; ön görüşmede hastaya ameliyatın nasıl yapılacağı, beklentisini karşılayıp karşılamayacağı noktasında ayrıntılı şekilde bilgilendirilme yapılmalı. Kişi de gerçekçi beklentiler içerisinde olmalıdır.

 

Son olarak ameliyat sonrası kontrolleriniz hangi sıklıkta oluyor?

Vücutta hücresel düzeyde yara iyileşmesi 1 yılda gerçekleşiyor. Hastalarımla ameliyatın özelliğine göre 3. gün, 7. gün, 2. hafta. 1-2-3. ay ile 6. ay ve birinci yıl kontrollerimiz oluyor. İl dışından ya da yurt dışından gelen hastalarımla da online görüşme sağlıyorum. Kişinin gelmesi gereken durumlar olursa da kliniğimde ağırlıyorum.

 

 

İLETİŞİM

Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sk. No:23 K:2 D:2 İzmit 

Web: www.ilgidincok.com

Telefon: 0505 154 46 48

Facebook: /drilgidincok

Instagram: @drilgidincok

 

NASIL ARANDI: #Op. Dr. İlgi Dinçok # Estetik plastik cerrahi uzman # kadın # erkek # estetik # plastik # erkek # kadın # meme estetiği # burun estetiği # jinekomasti # saç ekimi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.