17-07-2024 17:13

Büyük beden gelinlik arıyorsanız: Pina Wedding

   2 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 06/09/2023
Büyük beden gelin adaylarını sevindirecek haber: Pina Wedding’de istediğiniz modeli deneyebilir, üzerinizde nasıl durduğunu görerek alabilirsiniz
.stripslashes($urun->baslik).

Büyük beden gelinlik ararken bu sürecin zor olduğunu düşünenlere bir müjdemiz var. Yıllardır hayalini kurduğunuz o özel güne hazırlanırken, sırf bedeninize uygun ölçüde gelinlik bulamadığınız için denemeden alışveriş yapmak zorunda değilsiniz artık.

Pina Wedding, Kocaeli’de bir ‘ilk’e imza atarak, sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırıyor. Büyük beden gelinlik almadan önce de beğendiğiniz modeli artık deneyebilecek, üzerinizde nasıl durduğunu görerek alabileceksiniz. Hatta istediğiniz değişiklikleri Pina Wedding’de anında yaptırabileceksiniz.

Pina Wedding’in ortakları Ecem Gödekoğlu Bilal ve Belen Gödekoğlu, büyük beden gelin adaylarını sevindirecek bu gelişmeyi Kocaeli Life’a anlattı. Düğün hazırlığı yapan büyük beden gelin adayları, bu röportajı okumadan alışverişe çıkmayın!

Pina Wedding kısa bir süre önce açılmasına rağmen adından söz ettirmeye başladı. O günden bugüne gelinen süreci özetleyebilir misiniz?

Ecem Gödekoğlu Bilal: Geçtiğimiz mart ayında açılışımızı yaptık. Farklı bir ortaklık yapısıyla yola çıkmıştık ancak arkadaşımız ayrılma kararı aldı. Bunun üzerine 10 yıllık arkadaşım, aynı zamanda abimin eşi Belen Gödekoğlu ile yeni bir ortaklık yapısı oluşturduk. Açıldığımız günden bugüne gördüğümüz ilgi bizi hem mutlu etti hem de motivasyonumuzu artırdı. Yıllardır hayalini kurdukları o en özel güne hazırlanan gelin adayları için ‘daha fazla ne yapabiliriz’ düşüncesi bizi yeni arayışlara yöneltti. Bu süreçte aldığımız geri bildirimlerden yola çıkarak bir takım yenilikler yapma kararı aldık.

 

Ne gibi yenilikler?

Ecem Gödekoğlu Bilal: Mağazamıza gelen büyük beden gelin adaylarına daha önce gittikleri yerlerde gelinlik denettirilmediğini öğrenmek bizi üzdü. Denemeden gelinlik alınır mı? Giymeden, üzerinizdeki duruşunu görmeden nasıl karar verebilirsiniz ki… Yıllardır hayalini kurduğunuz o gün gelmiş çatmış, kendinizi bembeyaz gelinlikler içinde görmek istiyorsunuz ancak deneyemiyorsunuz bile. En mutlu gününüze hazırlanırken yaşadığınız strese bakın!

Gelinlik mağazalarında denettirilen gelinlikler standart kalıptır, hepsi 38 bedendir. Firmalar sanırım ‘gelinliklere zarar verebilirler’ düşüncesiyle büyük beden gelin adaylarına temkinli yaklaşıp, askıdan seçim yapmalarını istemiş hep. Seçtikleri modele göre özel dikim yapmayı teklif etmiş. Biz, mağazamıza gelen büyük beden gelin adaylarına beğendikleri hangi model olursa olsun denettiriyorduk ancak onları zorla 38 beden gelinliğe sokup kendilerini daha kötü hissetmelerine sebebiyet vermektense büyük beden gelinlikler getirip, denemelerini istedik. Bir de Türkiye’de vitrine büyük beden manken koyan tek firma olabiliriz.

52 BEDENE KADAR

Büyük beden derken?

Belen Gödekoğlu: Pina Wedding’te 52 bedene kadar gelinlik bulabilir ve deneyebilirsiniz. Mağazamızda olan bütün modellerin büyük bedenlerini diktirip, yavaş yavaş getiriyoruz. Büyük beden gelin adaylarımız beğendikleri modelleri deneyebilir. Denemede bir sınır da koymuyoruz. Öğrendik ki bazı firmalar 3 modelden fazla denettirmiyormuş. Bu uygulama da bize yanlış geldi, gelin adaylarımız Pina Wedding’te istedikleri kadar gelinlik deneyebilir. Şu an elimizde büyük bedeni olmayan modelleri de denettiriyoruz. Gelin adayları korkarak, “Ben buna girebilir miyim, emin misiniz?” diye soruyor. Bunları duymak bile üzücü. Bizim yırtılırmış, sökülürmüş gibi bir derdimiz yok. Tek isteğimiz gelin adayının en özel güne hazırlanırken moralinin bozulmaması.

 

Anladığım kadarıyla büyük beden gelin adaylarının hayatını kolaylaştırmışsınız.

Belen Gödekoğlu: Çok ilginç ve bir o kadar da üzücü durumlarla karşılaşıyoruz. Bir gün bir müşterimize büyük beden gelinlik denetirken bir başka gelin adayı pencereden görmüş. Gelin adayının mağazamızdan çıkmasını beklemiş. Bakmış ki büyük beden, gözlerine inanamamış. ‘Bedeni benden daha büyüktü, bana da denetebileceğinizi düşünerek geldim. Kimse gelinlik denettirmiyor’ dedi. İstediği gelinlik modellerini denedi ve çok mutlu oldu. Onun mutluluğu bizi daha çok mutlu etti.

 

Bu tarz uygulamalar olduğunu bilmiyordum.

Ecem Gödekoğlu Bilal: Dahası da var. Mağazamıza gelen müşterilerimiz gittikleri yerlerde ‘Bu model size uygun değil’ şeklinde yaklaşımlarla da karşılaştıklarını ifade ediyorlar. Bu bakış açısını da doğru bulmuyoruz. Kişi hangi modeli beğeniyorsa, kendi bedenine neyi yakıştırıyorsa, onu giyebilmeli. Kimseyi bu şekilde sınırlandırmaya, bir kalıp içine sokmaya hakkımız yok.

KÜÇÜK BEDEN DE SORUN

Büyük beden kadar küçük bedenler de sorun oluyordur, öyle değil mi?

Ecem Gödekoğlu Bilal: Büyük beden gelin adaylarının yaşadığı sorun küçük bedenler için de geçerli. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi denettirilen bütün gelinlikler 38 beden. 34 hatta 32 beden bir gelin adayı tıpkı büyük bedenler gibi sorun yaşıyor, istediği gelinliği deneyemiyor. Biz bunun için mağazamıza aynı büyük beden gibi küçük beden gelinlikleri de getirmeye başladık. Her modelin küçük bedenini de getirerek, gelin adaylarının seçim yapmasını kolaylaştıracağız.

 

Büyük beden ya da küçük bedende kiralama da yapıyor musunuz?

Belen Gödekoğlu: Pina Wedding’te bulunan bütün gelinlikler aynı zamanda kiralanabiliyor. Bu tamamen müşterimizin tercihine kalmış. Her bedene özel dikim gerçekleştirip, kişiye özel olarak hazırlanan gelinliği de kiralayabiliyoruz.

 

Özel dikimler nerede yapılıyor?

Ecem Gödekoğlu Bilal: Müşterilerimiz mağazamızda bulunan gelinliklerden birini de alabilir, beğendiği bir gelinlik modeliyle gelip ‘Bunun aynısını istiyorum’ da diyebilir. Biz burada gelin adayının ölçülerini alıyoruz, istediği gelinliği Pendik’teki atölyede diktiriyoruz. Gelinlik son aşamaya gelene kadar birkaç kez prova yapıyoruz tabii ki. Bazen müşterilerimiz bizi yönlendiriyor bazen de biz onları. Karşılıklı konuşarak bambaşka bir tasarım ortaya çıkarabiliyoruz. İşte bu aşamada kalıplarımıza, kumaş ve dikim kalitemize çok güveniyoruz. Müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler de bunu gösteriyor. Özel dikim gelinlikleri 2 ya da 3 haftada teslim ediyoruz.

 

Büyük beden gelinler burada kendilerini nasıl hissediyor?

Ecem Gödekoğlu Bilal: Mutsuz ve umutsuz geliyorlar çünkü daha önce gittikleri yerlerde istedikleri modelleri deneyememiş oluyorlar. ‘Acaba burada da aynı tavırla karşılaşacak mıyız’ diyerek geliyorlar. Bizde deneyebileceklerini öğrendiklerinde çok mutlu oluyorlar, ‘Kimse bize böyle hissettirmedi’ diyerek, teşekkür ediyorlar. Buradan mutlu ayrılıyorlar.

KOCAELİ’DE YOK

Kocaeli’de büyük beden gelinlik denettiren başka yer yok mu?

Ecem Gödekoğlu Bilal: Ben bu konuyu epeyce araştırdım bırakın Kocaeli’yi, bildiğim kadarıyla Türkiye’de yok. Genelde insanlar denemeden gelinlik almak zorunda kalıyor ya da beğendiği modeli özel olarak diktiriyor. Özel dikim tahmin edeceğiniz gibi çok daha maliyetli oluyor. Bizim gözümüzde büyük beden de küçük beden de aynı. Kimseye farklı bir muamele yapmıyoruz, bütün gelinlerimiz bizim için çok özel.

 

Mağazanızda büyük beden nişan ve kına kıyafeti de var mı?

Belen Gödekoğlu: Düğün sonrasında after partiler için büyük beden elbiselerimiz mevcut. 46-50 bedene kadar after elbisemiz var. Büyük beden nişan elbisesi ve kına kıyafetleri için de hazırlık yapıyoruz, yakın zamanda onlar da mağazamızdaki yerini alacak.

YENİ TASARIMLAR GELİYOR

Pina Wedding’in atölye kısmı da var gördüğüm kadarıyla, burada neler yapılıyor?

Belen Gödekoğlu: Ben, grafik-tasarım mezunuyum. Anne tarafımın hepsi terzidir. Dedem şapka terzisiydi, annem çok iyi dikiş dikerdi. Ben de sektöre dikiş dikerek adım attım diyebilirim. Gelin adaylarının gelinlik üzerinde istedikleri değişikliği atölyede yapıyorum. Kimi zaman gelinliğe kol takıyor, kimi zaman yakasını değiştiriyoruz. Aynı zamanda tasarım da yapıyorum. Pina Wedding’te yakında kendi tasarımımız olan gelinlikler de yer alacak. Kendi tasarımlarımı bu atölyede dikeceğim.

 

Belen Hanım, duvak tasarımı da yapıyormuşsunuz galiba?

Belen Gödekoğlu: Gelinliği bütünleyen unsurlardan biri de duvak. Genelde duvaklar tek tip oluyor oysa tasarım bir duvak gelinliği bambaşka gösterebilir. Farklı duvak tasarımları üzerine çalışıyorum, bunları da yakında mağazamızda bulabileceksiniz. Mağazamızda tasarım duvak ve taç gibi aksesuarların kiralamasını da yapıyoruz.

 

Karabaş Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı,

Ataoğlu Apartmanı, No: 147, İç Kapı No:6 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0 543 376 41 41

Instagram: @pina.wedding

NASIL ARANDI: #pina wedding # izmit # gelinlik # düğün # ecem bilal # belen gödekoğlu

11 ay önce - Melisa İnci

Büyük beden olmanın zorluklarını yaşayan birisi olarak sizlerin bu bakış açısı beni çok mutlu etti. Eğer evli olmasaydım mesafe gözetmeksizin yanınızda alırdım soluğu. Başarılarınızı canı gönülden dinliyorum.

11 ay önce - Melisa İNCI

Büyük beden bir insan olarak hayatta tercihlerimi deneyememenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Sırf düğünümde istediğim gelinliği giyenilmek için tedavi gördüm ama a

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.