26-06-2024 01:42

Bilnet’ten görkemli açılış

2018-10-25    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-25
.stripslashes($urun->baslik).

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

İzmit Tepeköy Mahallesi İnebolu Sokak No:2 Bayındırlık Kalıcı Konutları’nda bulunan Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nin açılış töreni gerçekleşti. Toplam 15 bin metrekare kapalı alan, 3 bin 600 metrekare bahçeden oluşan; bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve fen liselerinin yer aldığı 58 derslikli, 1400 öğrenci kapasiteli Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü görkemli bir törenle açıldı.

PROTOKOLÜN YOĞUN İLGİSİ

Bilnet Okulları’nın açılış törenine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Bilnet Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Bilfen Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya,  Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katılım sağladı.

 

KOREOGRAFİLER ÇOK BEĞENİLDİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende öğrencilerden oluşan koro şarkılarını seslendirdi. Ardından Fazıl Say’a ait “İnsan Nedir” isimli eserin lirik dansı gösterimi büyük alkış topladı. Daha sonra Gençlik Marşı hep bir ağızdan seslendirildi. Daha sonra öğrenciler, Happy dansı ile salonu coşturdu. Ardından Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nün tanıtım videosu izlendi.

EĞİTİM SEVGİ İŞİDİR

Törenin açılış konuşmasını yapan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, “Eğitim; belirleyici, etkileyici ve yönlendirici temel alandır. Eğitim, sevgi işidir. Sevgiyle 2003 yılında çıktığımız bu yolculukta Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nı şehrimize kazandırdık. Hayalimde hep çok sevdiğim İzmitimizin çocuklarına güçlü bir ulusal eğitim markasıyla hizmet etmek vardı. Biz de yerelde sağladığımız güven ve elde ettiğimiz başarımızı, zamanın ruhunu yakalayarak 30 yıllık deneyimiyle Türkiye'de eğitimde öncü marka olan Bilfen Şirketler Grubu’na bağlı Bilnet Okullarıyla taçlandırarak kentimize üst düzeyde bir eğitim kalitesi sunmayı amaçladık” ifadelerini kullandı.

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz,

 

TÜRKİYE’DE BU BAYRAĞI DALGALANDIRACAĞIZ

Bilnet Okulları CEO'su Faruk Tatar, “Bilnet Okulları, Türkiye’nin dört bir kenarında fırtına gibi esiyor. Nasıl oldu bu diye soruyorlar bu proje aslında 2 yıllık bir proje değil. Biz Türkiye’nin her tarafına giderken eğer aynı kaliteyi yansıtabileceksek bunu yapalım dedik. Türkiye’nin ortak paydasında olmak istedik. Allah nasip ederse yakında Türkiye’nin birçok noktasında bu bayrağı dalgalandıracağız. Dünya ile rekabet edebilmekse amaç, araç da bu eğitim kurumudur. Biz dört ilkemizle yola çıktık. Merkezimize yabancı dil eğitimini aldık. Bilnet Okulları’nı Bilnet Okulları yapan içerisindeki öğretmenleridir” dedi.

Bilnet Okulları CEO'su Faruk Tatar,

 

EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK VERİYORUZ

Ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Ali kardeşimiz birlikte yol yürüdüğümüz değerli bir arkadaşımız. Ebeveynlerin gönül rahatlığıyla evlatlarını emanet edecekleri bir kurum. Kurumun markası kendini ispat etmiş zaten. Eğitimle ilgili destek istendiğinde tüm kapıları açıyoruz. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize, kurucularımıza da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan

GENÇLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her yönüyle gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız. Geleceğimizin büyüklerini buralarda yetiştiriyoruz. Bu tür kurumlar, devletin yükünü de hafifletiyor. Yavrularımızın sağlıklı bir şekilde yetişmesini temenni ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu

ÖZGÜVENİ YÜKSEK GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ

Eski Başbakan Yardımcısı AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık konuşmasında eğitim sistemine değindi. Işık “Bizim Türk eğitim sistemimiz çok fazla öğretim temelli bir sistem, eğitim temelli değil. Her bir velimizin şu anda en önemli önceliği çocuğunun iyi bir okulda okuyup iyi bir üniversiteyi kazanması. Buna ulaşmak için seçtiğimiz yol doğru mu, sorgulamak lazım. Çok şey bilen ama özgüveni gelişmemiş çocuklar yetiştiriyoruz. Kimse kusura bakmasın. Bu çocuklarımızın değil, sistemin suçu. Önemli olan bu bilgilere sahip olmak değil, önemli olan ben en iyisini yaparım özgüvenine sahip gençlerin yetişmesi. Öğretmenlerimize başarılar diliyoruz. Bu okuldaki öğrencilerimiz sizin ellerinde şekillenecek. Bilnet Kocaeli Kampüsü hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık

 

ÖZEL OKULLAR YAYGINLAŞMALI

Vali Hüseyin Aksoy, “Eğitim olmazsa olmazımız. 3 gün sonra Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlayacağız. Bugün dünyanın 17’nci büyük ekonomisine sahipsek geçmişte eğitime yapılan yatırımlar sayesindedir. Kocaeli’de resmi olarak 810 okul, özel okul olarak 270 okulumuz var. Özel okulların varlığı devletin sorumluluğunu biraz daha hafifletiyor. Biz de özel okulların daha yaygınlaşmasını arzuluyoruz. Bilnet okulları Türkiye’nin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine yaygınlaşan bir kurum. Bilnet Okulları’nı Kocaeli’de açmaktan mutluluk duyuyorum. Eğitimi daha üst noktaya taşımak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı. 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un konuşmasının ardından Bilfen Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz’a anahtarı teslim etti.

20 TEMMUZ’DA AÇILMIŞTI

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü 20 Temmuz’da resmen faaliyete başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı; anaokul, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinden oluşan toplam 58 derslikli kampüsün kurum ve çalışma ruhsatını onaylamış ve Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nün İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan tanıtım ofisindeki idari birimlerinin tamamı kampüse taşınmıştı.

1400 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ne dört dakika uzaklıkta, Bayındırlık Kalıcı Konutları’nın merkezinde bulunan 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip 1400 öğrenci kapasiteli Bilnet Kocaeli Kampüsü içerisinde 4 farklı spor salonu, 3 bilişim sınıfı, 4 müzik dersliği, 3 görsel sanatlar dersliği, 3 kütüphane, 400 kişilik konferans salonu, teknoloji tasarım derslikleri, İlkokul Fen Laboratuvarı, Ortaokul Fen Laboratuvarı, Lise Fizik, Kimya, Biyoloji ve Genetik laboratuvarları, hobi bahçesi ve yemekhanesi bulunuyor.

NASIL ARANDI: #Bilnet Okulları # Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz # Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy # Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu # AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık # İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan # Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez # Bilnet Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar # Bilfen Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk # Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir # Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça # KOTO Başkanı Necmi Bulut # okul # eğitim # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.