26-02-2024 11:37

Deniz bebek ailesine 'Umut' oldu

2018-10-24    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-24
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Değirmendere Yukarı Mahallesi’nde oturan Öznur-Ufuk Arslantaş çiftinin üçüncü çocukları olan Deniz bebek, Özel Aile Konak Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Numan Ulay tarafından sezeryanle dünyaya getirildi. Henüz anne karnında 25 haftalık iken diyafragma hernisi teşhisi koyulan Deniz bebek, doğum sonrası Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve aynı zamanda Yeni Doğan Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Müjgan Gökduman ve Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ayten Başak Kılıç’ın teşhisi doğrulaması sonrası hemen ameliyata alındı.

 

5 BİN DOĞUMDA BİR GÖRÜLÜYOR

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ayten Başak Kılıç, bu hastalığın 5 bin doğumda bir görüldüğünü ve anında teşhis konulmadığı takdirde ölüm riskinin yüksek olduğunu söyledi. Kılıç, “Çok nadir görülen bir hastalık. Bu hastalarımızın yüzde 67’sini doğar doğmaz ne yazık ki kaybediyoruz. Çok şükür ki, biz bu müdahaleyi Deniz bebeğe zamanında yaptık. Durumu şu an çok iyi. Bu ameliyatı yapmasaydık hastamızı kesinlikle kaybederdik. Başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik ve ekip olarak gururluyuz” dedi.

 

AİLEYE 'UMUT' OLDU

Ameliyat sonrası 20 gün yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutualn Deniz bebek, önceki gün taburcu edildi. Doktorları Op. Dr. Numan Ulay, Op. Dr. Ayten Başka Kılıç, Uzm. Dr. Müjgan Gökduman ve hemşireler, taburculuk sırasında aileyi yalnız bırakmadılar. Anne Öznur Arslantaş, adeta yeniden doğduklarını ve Deniz ismini verdikleri bebeklerinin aileye yeniden umut olduğunu söyleyerek yeni adının Deniz Umut olduğunu söyledi.

NASIL ARANDI: #Özel Aile Konak Hastanesi # Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Numan Ulay # Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doktor Ayten Başak Kılıç

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.