20-04-2024 09:45

Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta

2020-07-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-07-07
.stripslashes($urun->baslik).

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

İlimizin VIP hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp, dünyayı kasıp kavuran pandemi karantinasından sonra 1 Haziran’da kapılarını tekrar açtı. Kişiye özel hizmetlerine yenilenerek devam eden Hunza Camp, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tüm hijyen kurallarına titizlikle uyarak  danışan kabulüne başladı. Hunza Camp, İzmit Yahya Kaptan’da bulunan 3 katlı, tam donanımlı binasında hem sterilizasyona hem de danışanlarının hijyen kurallarına tam uyum göstermesine büyük önem veriyor.

Çalışanlarına dezenfeksiyon konusunda özel eğitim aldıran Hunza Camp’ta, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında randevu sistemiyle çalışılıyor. Tüm tesis her gün düzenli olarak temizlenip dezenfekte ediliyor; merkezde aynı anda en fazla 2 kişi bulunuyor. Seanslar arasında en az  1,5 saat ara verilerek, tüm alanlar yeniden dezenfekte ediliyor. Hunza Camp danışanları, merkeze girmeden önce ateş ölçümünden geçiyor ve tüm ziyaretçilere el dezenfektanı, maske ve eldiven veriliyor. Tesis girişinde el dezenfektanının yanı sıra ayakkabı dezenfektanı da bulunuyor. Tüm önlemler alındı

 

Merkezde eğitmenler ve üyeler arasındaki sosyal mesafeye dikkat ediliyor; çalışanlar gün boyu maske, siperlik ve eldiven kullanıyor. Kağıt mendil, tek kullanımlık havlular ve kişiye özel ürünler güvenli ambalajlarda korunarak kullanıma sunuluyor. Merkezde, personel ulaşımı özel araçlarla sağlanarak önlemler maksimum düzeyde tutuluyor. Hunza Camp’ta, pandemi süresince sauna ve cilt bakımı hizmeti de durdurulmuş durumda. Merkez, aldığı tüm önlemlerle hem çalışanlarını hem de danışanlarını koruyor.

 

 

YEPYENİ BİR CİHAZ

Pandemiyle mücadeleye tam destek veren Hunza Camp, VIP hizmetlerini ise aksatmadan sürdürüyor. Karantina sürecinde aldığı fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için Hypoxi terapisine devam eden Hunza Camp, 4 günde 1 beden incelmeyi garanti ediyor. Son olarak, bir ilke daha imza atan Hunza Camp; fitness ve vakum terapisini bir arada sunan Hypoxi terapisi kapsamında, son teknoloji ürünü Vacunaut’u bünyesine kattı. Hypoxi markasının geliştirdiği bir vakum egzersiz kıyafeti olan Vacunaut; karın, göbek ve kalça çevresindeki yağlardan şikâyetçi olanlar için devrim niteliğinde bir uygulama.

Karın, göbek ve kalça bölgesindeki inatçı yağlardan kısa sürede kurtulmanın en kolay yöntemi olan Vacunaut kıyafeti, şimdiden pek çok İzmitlinin ilgi odağı oldu. Hunza Camp’ın başarılı diyetisyeni Türkan Dayıoğlu, Hypoxi Vacunaut’un yağları vakumlayarak vücuttan attığını ifade ederek, şu bilgileri paylaştı: “Vacunaut, bir vakum egzersiz kıyafeti. 122 basınç bölümü bulunan bu kıyafet göbek, karın ve kalçalardaki problemli bölgelerin üzerine denk gelecek şekilde giyiliyor. Kıyafet giyildikten sonra danışan yürüyüş bandına çıkıyor ve 30 dakikalık tempolu bir yürüyüşle birlikte çalışma başlıyor. Bu çalışma neticesinde, yağlar geri dönüşü olmayacak şekilde yakılıyor.”

1 Haziran’dan itibaren yeni cihazla çalışmaya başladıklarını ve çok güzel sonuçlar aldıklarını söyleyen diyetisyen Dayıoğlu, “Vacunaut terapisi elbette sağlıklı bir beslenmeyle en doğru sonucu veriyor. Benim kontrolümdeki özel bir beslenme programıyla terapiyi sürdüren danışanlarımız, haftada 3 gün ve toplamda 12 seans sonra istediği sonuca ulaşabiliyor. Tabii Vacunaut terapisi sonrası da beslenmeye çok dikkat edilmeli” dedi. Dayıoğlu, Vacunaut terapisiyle 4 günde 1 beden, 1 ayda 2 beden incelme sağlandığını da sözlerine ekledi.

 

 

DEZENFEKTE SERÜVENİ

Kadın ve erkeklere özel, toplam 6 Vacunaut kıyafeti bulunduğunu belirten diyetisyen Dayıoğlu, kıyafetlerin her kullanımdan sonra özel bir cihazla dezenfekte edildiğini ifade etti. Dayıoğlu, “Vacunaut giysisi kullanıldıktan sonra önce temizleniyor, durulanıyor ve ardından gümüş iyon teknolojisine sahip antimikrobiyal solüsyonla dezenfekte ediliyor. Bu işlem sonrası giysi, Vacunaut kurutma askısına asılarak fermuarı kapatılıyor. 30 dakika sonra kıyafet bir sonraki kullanım için uygun hale geliyor. Kullanım anına kadar da özel bir kılıfta muhafaza ediliyor” dedi.

 

 

HAMAK YOGASI

Hunza Camp’taki diğer yenilikler hakkında da bilgi veren Dayıoğlu; anne-çocuk yogası, hamile yogası, Hatha yogası ve yüz yogasından sonra hamak yogasına da başladıklarını belirtti. Yoga federasyonundan belgeli eğitmen Ece Var eşliğinde yoga yapmak isteyenleri merkeze davet eden Dayıoğlu, 2. kademe antrenör Selen Karaçam ile de reformer pilates ve kardiyo derslerinin aralıksız devam ettiğini paylaştı.

 

İLETİŞİM

Telefon: 0532 733 35 41

E-posta: info@hunzacamp.com

Adres: Alikahya Fatih Mah.

Kural Sk. No:12 İzmit/Kocaeli

NASIL ARANDI: #VACUNAUT # Hunza Camp # hamak yogası # fitness # vakum terapisi # bölgesel yağlar # karın # göbek # kalça # sağlık

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.