01-10-2023 05:38

Balık tutkunları buraya… Nazende Balık

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 06/09/2023
Balık yemek için Alaçatı’ya gitmenize gerek kalmadı çünkü Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Alaçatı’yı ayağınıza getirdi
.stripslashes($urun->baslik).

Haber: Serpil Çolak Türkoğlu

Fotoğraflar: İsmail Hakkı Timuçin

 

Denize sıfır bir mekanda, muhteşem körfez manzarasına karşı, lezzetli mi lezzetli balık yemek istiyorsanız; Ege ya da Akdeniz kıyılarına gitmenize gerek kalmadı. Körfez Belediyesi’nin, Tütünçiftlik Sahili’nde hizmete açtığı Nazende Balık hem lokasyonu hem Alaçatı’yı andıran dekorasyonu hem de zengin menüsüyle daha şimdiden balık tutkunlarının ilk adresi olmayı başardı. Ailenizle ya da sevdiklerinizle huzur veren bir ortamda, görsel şölen eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek istiyorsanız, Nazende Balık’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. İnanın, pişman olmayacaksınız.

SAHİL BANDINDA

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçe halkının refah ve huzur seviyesini artırmaya yönelik olarak hayata geçirdiği sosyal tesisler sayesinde şehrimize yeni bir marka daha kazandırdı: Nazende. Körfez halkının 4 mevsim ve günün her saati faydalanabileceği, aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte keyifli vakit geçirebileceği Nazende sosyal tesisleri, açıldıkları günden bu yana kaliteli ve ekonomik hizmet anlayışının değişmeyen adresi oldu. Sahillerin tamamını Nazende sosyal tesisleriyle donattıklarını söyleyen Başkan Şener Söğüt, şu bilgileri verdi:

VATANDAŞ İSTEDİ

“Körfez’in her bölgesinde; Tütünçiftlik, Yarımca, Kirazlıyalı ve son olarak Hereke’de ‘Nazende’ markasıyla sosyal tesis açtık. Şu an İlimtepe Millet Bahçesi’nin içinde bir sosyal tesis daha yapıyoruz, burası da tamamlandığında Nazende markasıyla hizmet verecek. Şimdiye kadar açtığımız sosyal tesisler ağırlıklı olarak et ya da kebap üzerine hizmet veriyordu. Vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde ‘Başkanım, Marmara Denizi’nin tam kenarındayız, 20 kilometrelik sahil bandımız var ancak sahilde oturup balık yiyebileceğimiz bir yer yok’ diyorlardı.

DENİZE SIFIR BİR TESİS

Biliyorsunuz balık, sağlık açısından çok faydalı. Uzmanlar, sağlıklı yaşam için haftada iki gün balık tüketimini öneriyor. Biz de bu düşünceden yola çıkarak; Derince ile Körfez’in birleştiği noktada, denize sıfır bir tesisi Nazende Balık’a dönüştürdük. Kısa bir süre önce açılmamıza rağmen çok doğru bir iş yaptığımızı geri dönüşlerden anlıyorum. Vatandaşlarımız hem taze balık yiyor hem de kar amacı gütmediğimiz için fiyatlar dışarıya oranla çok uygun. Sadece burada değil tüm tesislerimizde fiyatlar çok makul, vatandaşın bütçesini zorlamıyor.

HEM TAZE HEM LEZZETLİ

Bu ay balık sezonu da açılıyor. Çok daha zengin bir menüyle vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. Nazende Balık’ta bulunan ürünlerin tamamını Ereğli’deki mezattan günlük olarak alıyoruz, taze bir şekilde misafirlerimize ikram ediyoruz. Balık, uzmanlık isteyen bir alandır, kadromuzu da ona göre hazırladık. Kısacası vatandaşlarımıza ailece gelebilecekleri, taze ve lezzetli balık yiyebilecekleri bir alan oluşturduk. İç tasarımı da şık ve modern oldu. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve şu an hizmet veren ekibimize teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir tesisi Körfez ilçemize kazandırmış olmak beni çok mutlu ediyor.”

ALAÇATI’YA GİTMİŞ GİBİ

Nazende Balık, dekorasyonuyla da dikkat çekiyor. Alaçatı konseptini andıran mavi-beyaz renkler ve dekorasyonda kullanılan objeler vatandaşların beğenisini çekiyor. Müşteriler kapıdan içeriye girdikleri andan itibaren ‘Kendimi Alaçatı’da gibi hissettim’ diyor. Nazende Balık’ın dekorasyonu öylesine güzel ki adeta bir film stüdyosunu andırıyor. Restoranın her köşesi fotoğraf çektirmek isteyenlerle dolup taşıyor. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardan ötürü sırf mekanı görmek için gelen bile oluyor.

BAHÇESİ DE AÇILACAK

Nazende Balık, kapalı ve açık alanıyla aynı anda 120 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede. Restoranın hemen arkasında bulunan bahçe de kısa süre sonra hizmete açılacak. Ayrıca daha önceki işletmecinin yaptığı VIP salonda yenileme çalışmaları devam ediyor. Burası tamamlandığında şehrimize gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayabilmek için yeni bir alan daha kazanılmış olacak. Nazende Balık, Tütünçiftlik Sahili’nin en hareketli noktasında bulunuyor, denize sıfır olduğu için de her masa loca değerinde.

SALI GÜNLERİ KAPALI

Nazende Balık, Körfez’deki diğer sosyal tesisler gibi salı günleri kapalı. Diğer günler saat 12.00’de açılıyor ve akşam 21.00’de mutfak kapanıyor. Saat 22.00’ye kadar mekanda oturarak çayınızı, kahvenizi içebilirsiniz. Nazende Balık, sosyal tesis olduğu için rezervasyon almıyor ancak 20-25 kişilik grup yemekleri söz konusu olursa mutlaka önceden bilgi verilmesi gerekiyor. Mutfakta 10, serviste 8 olmak üzere 18 personelin görev yaptığı Nazende Balık’ın kadrosu, bahçenin açılmasıyla birlikte daha da genişleyecek.

MENÜDE NELER VAR?

Nazende Balık’ın menüsünde başlangıç olarak balık çorbası, ara sıcak olarak kalamar ve karides var. Balık sezonunun açılmasıyla birlikte balık menüsü oldukça zenginleşti. İstavritten hamsiye, levrekten somona, mezgitten çinekopa kadar… Balıklar Ereğli’deki mezattan geliyor, taze taze tezgahtaki yerini alıyor. Mevsimine ve cinsine göre ister ızgara, ister tava şeklinde servis ediliyor. Balığın olmazsa olması mısır ekmeği ve salata eşliğinde… Tatlı olarak da fırında helva ikram ediliyor. Balık seviyorsanız, Nazende Balık’ı mutlaka görmelisiniz.

 

Adres: Tütünçiftlik Sahili

Tel: 0(262) 500 00 11

NASIL ARANDI: #körfez belediyesi # şener söğüt # körfez # kocaeli # nazende # nazende balık # tütünçiftlik # balık # restoran

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.