05-03-2024 06:48

Ayşenur Kozan: Ağrılarım son buldu

2020-02-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-04
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde laboratuvar teknikeri olarak çalışan bir çocuk annesi Ayşenur Kozan, uzun süre ayakta kalmaktan ve bilgisayar başında oturmaktan dolayı yaşadığı ciddi sırt ağrılarına Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde çözüm bulmuş.

Ağrılarından kurtulabilmek için arayışa girdiğinde başarılı fizyoterapist Elif Akıncı’nın omurga rahatsızlıkları konusunda uzman bir isim olduğunu öğrenen ve rubatonik pilatesin kendisine iyi geleceğini düşünen Ayşenur Kozan, soluğu Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde almış.

Hiç vakit kaybetmeden egzersizlere başlayan ve rubatonik pilates yaparak ağrılarından kurtulan Ayşenur Hanım’ın yaşadığı süreci gelin, kendisinden dinleyelim:

 

 

BANA GÜVEN VERDİ

“Laboratuvarda çalıştığım için çoğu zaman ayakta ya da bilgisayar başında olmak zorundayım. Bundan dolayı sürekli sırt ağrısı şikayetim vardı. Ağrılar nedeniyle hayat kalitem epey düşmüştü. Kendimi çok mutsuz hissediyordum çünkü ağrıya odaklanmıştım. ‘Hep bu ağrıyla mı yaşayacağım’ diye umutsuzluğa kapıldığım anlar da oldu.

Önce bir ortopedi doktoruna gittim. Yapılan tetkik ve taramalarda boynumda düzleşmenin ötesinde öne doğru eğrilik olduğu bundan dolayı sırt kaslarımın ağrıdığı ve 4 derece kadar da skolyozum olduğu ortaya çıktı. Keza Elif Hanım’a geldikten sonra da kifozum olduğunu öğrendim.

Doktorum ağrılarımın hafiflemesi için yüzme ve pilates önerdi. ‘Hangisini yapsam’ diye düşünürken, eğlenerek yapabileceğim tek sporun pilates olduğuna karar verdim. Hemen araştırmaya koyuldum. Bu işi en iyi ve en bilinçli yapan yere gitmeye karar verdim.

Pilates, spor salonlarında da yapılıyor ancak benim klinik pilates yapmam gerekiyordu. Araştırmalarım sonucu Elif Hanım’a gelmeye karar verdim. Ben yer arayışı içerisindeyken bir arkadaşım Elif Hanım’a gelmeye başlamıştı, onun tavsiyesi de karar vermemde etkili oldu.

Elif Hanım ilk görüşmemizde bana inanılmaz bir güven verdi.

Ben, kemikle ilgili bir problem olduğu için rahatsızlığımın asla düzelemeyeceğini düşünüyordum. Elif Hanım bu konuda beni çok rahatlattı. Benim de kararlılığım sayesinde geçen yıl nisan ayında egzersizlere başladık.

 

HİÇ AĞRIM KALMADI

Egzersizler için ilk başta haftanın 3 günü geldim, şimdi ise haftanın 2 günü geliyorum. Özellikle çalışırken yaşadığım ağrılar artık son buldu. Gece rahat uyuyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Kifozum ve skolyozum düzeldi, boyun ağrılarım son buldu. Ağrılarımdan kurtulduğum gibi bilinçlendim de. Kitap okurken, çalışırken, otururken duruşuma hiç dikkat etmiyordum, şimdi ise daha dik oturuyorum. Duruşum da düzeldi. Çalışma arkadaşlarım arasında bu anlamda bir farkındalık oluşturdum.”

Ayşenur Kozan, sadece fiziksel değil psikolojik olarak da kendisini iyi hissettiğini söylüyor, “Çalışan bir anneyim ve Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne geldiğimde kendime vakit ayırdığımı düşünüyorum. Buraya gelmek benim için bir nevi terapi” diyor.

Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne keyifle ve heyecanla geldiğini kaydeden Ayşenur Kozan, şöyle devam ediyor: “Egzersiz sonrası kendimi çok iyi ve rahatlamış hissediyorum. Yaşadığım bu mutluluk evde, eşime ve çocuğuma da yansıyor. Elif Hanım’ı tanıdığım için çok mutluyum. Onun bana yansıttığı özgüven ve samimiyet beni mutlu ediyor. Keza ekibi de muhteşem. Güler yüzlü ve işinin ehli bir ekiple çalışıyor Elif Hanım. Onlar sayesinde her şeye daha pozitif bakıyorum.

Çevremde benim gibi ağrılar yaşayan herkese Elif Hanım’ı tavsiye ediyorum.”

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # Elif Akıncı # skolyoz # elif akıncı kocaeli life # fizyoterapist # Ayşenur Kozan # sağlık # yaşam # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.