17-07-2024 15:53

Araç tutkunları, doğa severler ve kampçılar bu mağazayı çok sevecek! Autobella Oto Market

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 02/07/2024
Otomotiv plazaları bünyesinde yaptığı başarılı araç koruma ve bakım uygulamalarıyla tanınan Autobella, yeni yatırımıyla araç koruma ve bakım alanında kullanılan Autobella markalı ürünleri amatör kullanıcılar için satışa sunmakla kalmadı, kamp malzemeleri sektörüne de güçlü bir giriş yaptı
.stripslashes($urun->baslik).

Röportaj: Zeynep Akar

Fotoğraflar: Hakkı Timuçin

 

Bundan yaklaşık 10 yıl önce kurdukları Autobella’yı her geçen gün büyüterek otomotiv sektörünün en güvenilir markalarından biri haline getiren Aşkın Ekşi ile Feyza Ekşi Muti kardeşler, şu sıralar yaptıkları yeni yatırımla hem Autobella markalı ürünleri daha fazla kişiye ulaştırmanın hem de yepyeni bir sektöre adım atmanın heyecanını yaşıyor. İzmit’te açtıkları son derece şık oto markette, bugüne dek araç koruma ve bakım alanında kullandıkları ürünleri amatör kullanıcılar için satışa sunan ikili, aynı zamanda doğa ve kamp severler için harika bir showroom oluşturdu. Hem araçlarının ömrünü uzatmak isteyen sürücülerin hem de kamp sevdalıların tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında bulabileceği Autobella Oto Market, böylece kentimizdeki büyük bir ihtiyaca da cevap verdi. Autobella Oto Market’i sizler için ziyaret ettik, bu sıra dışı mağazanın verdiği hizmetleri Autobella’nın kurucularından Aşkın Ekşi’den öğrendik.

Aşkın Bey, sizin ve ortağınız Feyza Hanım’ın yaptığı başarılı çalışmalarla Autobella otomotiv sektörünün en güvenilir markalarından biri oldu. Şu an kaç plazada araç koruma ve bakım hizmeti veriyorsunuz?

İşimizi seviyoruz ve profesyonel bir ekiple en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Şu anda İstanbul’da TEK-KAR Kia, Kozyatağı AutoKing ve Maltepe AutoKing; ilimizde ise Toyota Kaya Plaza, Kocaeli Kaya Chery, Mercedes Mengerler Otomotiv, Hyundai Fertan ve Volvo Akgün Otomotiv bünyesinde profesyonel araç koruma ve bakım hizmeti veriyoruz. Çok yakında Kocaeli’de yeni bir şube daha açmaya hazırlanıyoruz. Ayrıca şu sıralar İzmit’te açtığımız oto markette hem kullandığımız ürünleri araç sahipleriyle buluşturmanın hem de yeni bir sektöre adım atmanın heyecanını yaşıyoruz.

Autobella için bir showroom açma fikri nasıl doğdu?

Kocaeli’deki çalışma hayatımızın onuncu yılını doldurduk. Araç bakım alanında kullandığımız ürünleri 2020 yılında Autobella markamızla üretmeye başlamıştık. Zamanla kendi alanımızda kullanılan tüm ürünlerin üretimini yapıp önce Kocaeli’de sonra çevre illerde küçük çaplı da olsa pazarlamaya başladık. Gördük ki doğru bir adım atmışız; ürünlerimizi kullanan firmalardan olumlu dönüşler aldık. Bireysel siparişler toplu siparişlere dönmeye başladı ve biz de üretim kapasitemizi arttırdık. Artık Autobella kendi alanında, kendi kullandığı ürünlerin tamamını üreten ve uygulayan bir marka haline geldi. Kocaeli’de de araç bakım üzerine hizmet veren böyle bir oto market ihtiyacı olduğunu da gördüğümüz için merkezi bir lokasyonda yatırım yapma kararı aldık.

ARACINIZ İÇİN GEREKEN HER ŞEY

Araç sahipleri mağazada hangi ürün gruplarına ulaşabilir?

2020 yılında ilk üretime başladığımız zaman sadece profesyonel kullanım için üretim yapıyorduk ve profesyonel anlamda bizler gibi çalışan firmalar zaten uzun yıllardır Autobella markasını tercih ediyordu. Şimdi ise vatandaşlarımızın bireysel olarak araçları için uygulayabileceği amatör setler ürettik. Bu ürünleri amatör kullanım için boya koruma setleri; otomotiv, sanayi ya da evlerde kullanılabilen yüksek kaliteli bez çeşitleri; sıvı grubumuzda genel temizlik malzemeleri, lastik parlatıcı, oto yıkama şampuanı, jant ve metal temizleyici, motor temizleyici, oda ve araç kokuları, pasta cila çeşitleri ve hare giderici gruplar olarak sıralayabiliriz. Seramik boya koruma ürünlerimiz, cam filmi , araç koruma ve renk değişim filmleri ile pek çok oto aksesuarı marketimizde mevcut. Arabasını seven herkes Autobella markete geldiğinde kesinlikle kullanabileceği bir ürün bulacaktır.

Bu ürünlerin kullanılması araçlar için nasıl bir avantaj sağlıyor?

Artık kullandığımız otomobillerin maliyeti ciddi anlamda yüksek ve araçlar, sahiplerinin göz bebeği durumunda. Dolayısıyla, insanlar ciddi miktarlar ödeyerek aldığı araçları eskiye göre daha çok korumak ve kollamak istiyor. Autobella’nın amatör kullanım için ürettiği ürünler de kişilerin araçlarını daha iyi durumda ve uzun ömürlü kullanmalarını sağlıyor. Araç yıkama ve kurulama esnasında kullanılan bezler, parlatmak için kullanılan boya koruma ilaçları, araç içerisinde kullanılan koku ve aparatlar araçlarımızın daha temiz durmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.  Ve artık bireysel ürün grubunu, müşterilerimiz direkt kendi araçlarına uygulayıp yüksek maliyetlerden de kurtulmuş oluyor.