22-02-2024 14:13

Ağaçlar kitap açtı

2018-05-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-05-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10. Kocaeli Kitap Fuarı öncesinde kentte düzenlenen renkli etkinlikler başladı.  Geçtiğimiz günlerde yapılan “Kütüphane’de Bir Gece”, “Kitaba Koş” etkinliklerin ardından bu sabah saat 07.30’da İzmit Yürüyüş Yolu’nda “Ağaçlar Kitap Açtı” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAHARDA AĞAÇLAR KİTAP AÇTI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu program öncesi yaptığı açıklamada kitabın önemine vurgu yaptı. Karaosmanoğlu “Baharda ağaçlar çiçek açar. Bizim ağaçlarımız kitap açıyor. Kitap medeniyettir. Kitap okuma alışkanlığını çocuklara aşılamamız gerekiyor. Çocuklarımızın ilgisini daha çok kitaba yöneltmemiz için bu tür etkinlikler çok önemli” ifadelerini kullandı.

AĞAÇLARDAN BİNLERCE KİTAP TOPLANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ilk kitabı ağaçtan toplamasıyla etkinliğin start verildi. İşe giden vatandaşlar ile okulun yolunu tutan öğrenciler, Yürüyüş Yolu boyunca dizilen binlerce kitabı topladı. Başkan Karaosmanoğlu, ağaçlarda kitapların bitmesinin ardından öğrencilere kitap dağıtmaya devam etti.

470 YAYINEVİ 650’DEN FAZLA SÖYLEŞİ

05-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Kocaeli Kitap Fuarı’nda 470 yayınevi, 650’den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliğiyle milyonlarca kitap, okurları bekliyor. 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın bu yıl ki teması ‘’Çocuk Edebiyatı’’ olarak belirlendi. Çocuk edebiyatı yazarı ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin’in onur konuğu olacağı kitap fuarı, 9 gün boyunca 10.30-21.00 saatleri arasında açık kalacak.

 

NASIL ARANDI: #Kocaeli Büyükşehir Belediyesi # 10.Kocaeli Kitap Fuarı # İzmit Yürüyüş Yolu # kitap # ağaçlar kitap açtı # Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.