25-02-2024 12:42

Hakan Sin: Herkesin bir gayrimenkul danışmanı olmalı

2018-05-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-05-05
.stripslashes($urun->baslik).

İlimizde emlak sektörünün öncü firmalarından Kocaeli Gayrimenkul, yıllara dayanan tecrübesi ve dinamik kadrosuyla hızla büyüyor. Gayrimenkul danışmanı Hakan Sin tarafından 2007 yılında kurulan ve yaklaşık 11 yıldır faaliyet gösteren Kocaeli Gayrimenkul, il genelinde kişi ve kurumlara gayrimenkul, yatırım ve kredi danışmanlığı hizmeti veriyor. Danışmanlık hizmetlerinin dışında ilimizde hayata geçirilen konut projelerinin satış ve pazarlamasını da üstlenen Kocaeli Gayrimenkul, ‘güven’ esasına dayalı çalışmalarıyla başarılı işlere imza atıyor.

 

HER İLÇEYE BİR ŞUBE

“Nasıl ki herkesin bir doktoru, bir berberi varsa bir de gayrimenkul danışmanı olmasından yanayız” diyen Kocaeli Gayrimenkul’ün sahibi Hakan Sin’in hedefi büyük. Merkez ofisin yanı sıra Körfez ilçede de bir şube açan Sin, ileriye dönük hedeflerini şöyle açıklıyor: “Kocaeli Gayrimenkul’ün her ilçede bir şubesinin olmasını arzu ediyoruz. Bunu da kemikleşmiş kadromuzla yapmak istiyoruz. Emlak ve emlak yönetimi mezunu genç arkadaşlarla çalışıyoruz. Kendi içimizden yetişmiş arkadaşları şubelerimize yönetici olarak atamayı hedefliyoruz.”

 

HUKUK DANIŞMANLIĞI

Kocaeli Gayrimenkul’ün eğitime önem veren bir firma olduğunu ifade eden Hakan Sin, “İzgören Akademi’den eğitim alıyoruz. Ekibimi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyorum. 12 kişilik ekibimde bir de avukat yer alıyor. Kocaeli’de hukuk danışmanlığı veren tek firmayız. Aynı zamanda reklama ağırlık veriyoruz, tanıtımı önemsiyoruz. Satış danışmanlığı yaptığımız projelerin tüm reklam faaliyetlerini de biz yürütüyoruz. Reklam çalışmalarıyla hedeflediğimiz kitleye daha kolay ulaşıyoruz” diyor. Aynı zamanda Kocaeli Emlakçılar Odası’nın kurucularından olan Hakan Sin, Kocaeli Gayrimenkul olarak sektörde ilk 5’e girdiklerini söylerken, bu başarının altında yatanları şöyle açıklıyor: “Çünkü biz yetki belgeli çalışıyoruz. Sözleşmesiz portföy almıyoruz. Hukuk danışmanlığının yanı sıra çok ortaklı gayrimenkullerde arabuluculuk yapıyoruz. En önemlisi de satış ya da kiralama sonrası müşterimizi bırakmıyor, verdiğimiz hizmetin bir yıl boyunca takibini yapıyoruz.

 

ZARAR ETMEMEK İÇİN

Örneğin, kiracılar kirayı ödemediklerinde ya da eve zarar verdiklerinde uyarıyor, gerekirse avukatımızı devreye sokuyoruz. Biz her adımda müşterimizin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Bizim sektörümüzün ihtiyacı olan tek şey; güven. Biz de müşterimize o güveni verdiğimizi düşünüyoruz.” Bazı insanlarda var olan ‘Boş yere neden emlakçıya para ödeyeyim’ düşüncesinin çok yanlış olduğunu söyleyen Hakan Sin; satış ya da kiralamada zarar etmek istemeyenlere ‘mutlaka bir gayrimenkul danışmanıyla çalışın’ önerisinde bulunuyor. Sin, bunun gerekçelerini şöyle açıklıyor: “Danışmana ödeyecekleri yüzde 3’lük bedelden korkup kaçmasınlar çünkü kazançları çok daha yüksek olacak. Öncelikle bir eve değerinden fazla para ödeyerek zarar etmeyecekler çünkü biz evi portföyümüze almadan önce değer tespiti yaptırıyor, gerçek değeri üzerinden satış gerçekleştiriyoruz. Diyelim ki kişi bizim aracılığımızla bir daire aldı ancak bir süre sonra satmak zorunda kaldı. Biz, müşterilerimize, daireyi aldığı fiyatın altında satmama garantisi veriyoruz. Bu da bir nevi güvence oluyor.

 

DASK’I HEDİYE EDİYOR

Kredi çekerken de kazandırıyoruz çünkü anlaşmalı bankalarımız var. Arsa ya da tarla satışlarında yaşanabilecek olumsuzlukların da önüne geçiyoruz. Bu sektörde öyle şeyler oluyor ki... Mesela müşteriye bir yer gösteriliyor ama başka bir yer satılıyor. Biz, tarla ya da arazi satışlarında kullandığımız aplikasyonla kişinin gözü önünde kazık çakıyoruz, bu ölçüm raporlarını da müşteriye hediye ediyoruz. Kişi nereyi aldığını net bir şekilde biliyor. Ayrıca müşteriyle ilişkilerimizi daha da güçlendirmek için zorunlu deprem sigortası olan DASK’ı hediye ediyoruz.”

 

İLETİŞİM

Adres: Karabaş Mah. Rauf Orbay Sok. Mehtap Apt. K:1 D:2 İzmit

Telefon: 0262 324 02 00

GSM:  0532 783 24 48

NASIL ARANDI: #kocaeli gayrimenkul # emlak # hakan sin

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.