Ada Özkan mucizeyi yaşadı!

2020-01-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-01-02
.stripslashes($urun->baslik).

Ünü Kocaeli sınırlarını aşan fizyoterapist Elif Akıncı’nın geliştirdiği Rubatonik Pilates  yöntemi mucizeler yaratıyor. Omurga rahatsızlıklarından kaynaklanan sorunların çözümünde oldukça etkili sonuçlar elde eden Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin sahibi fizyoterapist Elif Akıncı, 1 yıl önce 18 derecelik skolyoz tanısıyla merkeze başvuran 15 yalındaki Ada Özkan’ın mucizeyi yaşamasını sağladı.

6 yaşından beri Kocaeli Gelişim Spor Kulübü’nde basketbol oynayan lise öğrencisi Ada Özkan, 1 yıl önce şiddetli ağrılar yaşamaya başladı. Ağrıları nedeniyle basketbol oynayamaz hale gelen Özkan, doktora gittiğinde 18 derecelik skolyozu olduğunu öğrendi.  Ağrıları nedeniyle oturmakta, yürümekte ve uyumakta zorluk çeken Ada Özkan, sıkıntılarından kurtulmak için bir arayış içerisindeyken teyzesinin tavsiyesi üzerine fizyoterapist Elif Akıncı ile tanıştı. Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne devam ettiği bir yılın sonunda hem hayatını zindan eden ağrılardan kurtulan hem de ara vermek zorunda kaldığı basketbola yeniden başlayan Özkan, yaşadığı değişimi şöyle anlattı:

 

 

ÖLÇÜLEMEYECEK DERECEDE

 

“Skolyozum nedeniyle basketbol oynayamadığım gibi yürümekte, oturmakta, uyumakta çok güçlük çekiyordum. Sürekli ağrım oluyordu, üstelik kamburlaşmaya başlamıştım. Teyzem, doktor. Mesleği dolayısıyla fizyoterapist Elif Akıncı’yı biliyormuş. Onun tavsiyesi üzerine bir yıl önce Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne başvurdum ve egzersizlere başladım. Daha birkaç seans antrenman yaptıktan sonra bile ağrılarımda azalma olduğunu fark ettim.

Egzersizlere ilk başladığımda, merkeze haftanın 3 günü geliyordum. Elif Hanım, daha iyi sonuç almamız için böyle bir program oluşturmuştu. Daha sonra haftada iki kez birer saat egzersiz yapmaya başladık ve bir yılın sonundan adeta bir mucize oldu. Artık ağrılarımdan neredeyse tamamen kurtulmuştum. Kontrol için doktora gittiğimde, skolyozumun ölçülemeyecek kadar gerilediğini söyledi.

 

 

EGZERSİZLERE DEVAM

 

Artık kambur oturmuyorum. Duruşum, postürüm düzeldi. Geceleri çok rahat uyuyorum, sabah daha iyi uyanıyorum. Ağrılarımdan kurtulunca çok sevdiğim basketbola da geri döndüm, artık daha iyi oynuyorum.

Doktorum, egzersizlere devam edip etmeme kararını bana bıraktı. Elif Hanım ile yaptığımız görüşme neticesinde, basketbol da oynadığım için egzersizlere haftada bir gün devam etme kararı aldık. Böylece ben hem daha güçlü bir omurgaya sahip olacağım hem de vücudum daha esnek olacak. Keza skolyozun tekrar etmemesi için de önlem almış olacağım.”

Son olarak, fizyoterapist Elif Akıncı’yı tanımaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ada Özkan, “Elif Hanım çok iyi ve sevecen biri. Merkeze ilk geldiğimde gösterdiği ilgiden, verdiği enerjiden burada egzersiz yapmam gerektiğini düşünmüştüm. Yanılmamışım, onun pozitif enerjisi bana yansıdı. Benim gibi omurga problemleriyle karşı karşıya olan arkadaşlarıma da Elif Hanım’ı tavsiye ediyorum” dedi.

 

İLETİŞİM

Adres: Körfez Mah. D100 Karayolu

Üzülmez İş Merkezi No:127 Kat:2 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0262 322 93 22

Instagram: fzt.elif_aknc

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # Elif Akıncı # skolyoz # skolyoz hastalığı # sağlık # ada özkan # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.