17-07-2024 16:20

Yöresel lezzetleri uzaklarda aramayın: HAYAT’IN MUTFAĞI

2019-04-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

Eğer damak tadına düşkün olanlardan, hele bir de Güneydoğu Anadolu lezzetlerinden vazgeçemeyenlerdenseniz, size güzel bir haberimiz var. Artık, Diyarbakır’ın dillere destan kaburga dolmasını, kibe mumbarını ya da meftunesini yemek için kilometrelerce yol kat etmenize gerek yok. Diyarbakırlı Nurhayat Sarı ve 4M Tasarım Atölyesi’nin sahibi olan kardeşi mimar Ahmet Sarı’nın birlikte işlettiği Hayat’ın Mutfağı, bu yöresel lezzetleri en orijinal haliyle sofranıza getiriyor.

 

 

Nurhayat Sarı, Diyarbakır’ın meşhur kaburga dolmasından kibe mumbarına, meftunesinden içli köftesine, tandırından katıklı dolmasına, kuru patlıcan dolmasından ekşili yaprak sarmasına kadar birbirinden muhteşem tatları, bahçe içindeki şirin mi şirin lokantasında pişiriyor; müşterilerinin beğenisine sunuyor. Pazar hariç haftanın 6 günü ev yemekleri üzerine hizmet veren mekanında, sipariş üzerine Diyarbakır lezzetlerini de pişiren Nurhayat Sarı, “Biz Diyarbakırlıyız ve bu yörenin mutfağına çok hakimiz. İzmit’te kaburga dolması yapan tek adres, Hayat’ın Mutfağı.

 

 

KABURGA DOLMASINDA TEK ADRES

Müşterilerimiz 1 gün öncesinden bize sipariş verdiği takdirde, bu lezzetleri pişirip kendilerine teslim ediyoruz. İsterlerse burada yiyorlar, isterlerse alıp evlerine götürüyorlar. Özellikle İzmitli hanımlar önceden sipariş vererek, gün toplantılarını Diyarbakır lezzetleri eşliğinde, mekanımızda yapmayı tercih ediyor. Unutmadan belirteyim, yöresel yemeklerimizde kullandığımız tüm malzemeleri Diyarbakır’dan getiriyoruz” diyor.

Hayat’ın Mutfağı’nın en iddialı olduğu yöresel yemek ise kaburga dolması. Diyarbakır’ın en ünlü yemeği olan kaburga dolması; iştah açıcı sunumu, mis gibi eti ve nefis iç pilavıyla hem göze hem damağa hitap ediyor. Kaburga dolması için kullandıkları eti Diyarbakır’dan getirdiklerini söyleyen Nurhayat Sarı, “Herkesi, bu muhteşem lezzeti tatmaya bekliyoruz” diyor.

 

 

EV YEMEKLERİ DE VAR

Diyarbakır mutfağının ustası Nurhayat Sarı, sadece yöresel yemeklerde değil, ev yemeklerinde de iddialı. Günlük olarak pişirdiği ev yemekleriyle özellikle öğle saatlerinde ciddi bir müşteri kitlesine servis yapan Hayat’ın Mutfağı, nefis yemeklerinin yanı sıra güvenilir ve hijyenik bir lezzet durağı arayanların da ilk adresi. Çorbadan et yemeğine, makarnadan tatlıya, turşudan salataya her gün taze taze 9 çeşidin piştiği Hayat’ın Mutfağı’nda yemekler o kadar lezzetli ki  ürünler kısa sürede tükeniyor.

Özellikle çorbalarının tadına doyum olmayan mekanda; mercimek, ezogelin, domates çorbalarının yanında brokoli, havuç, tavuk suyu gibi farklı çorbaları bulmanız da mümkün. Değişik tatlar arayanlar için ev yemeğinin yanı sıra ızgara köfte ve ev mantısı da mutlaka denenmesi gerekenler arasında.

 

 

VAN KAHVALTISI

Güler yüzlü hizmeti ve yaratılan sıcacık aile ortamıyla pek çok kişi için vazgeçilmez olan Hayat’ın Mutfağı’nda, önümüzdeki günlerde başlayacak olan Van kahvaltısı servisi, mekanın müdavimleri arasında sevinçle karşılandı. Şimdilik sadece hafta sonlarında verilecek olan serpme Van kahvaltısında otlu peynir, koyun peyniri, keçi peyniri, bal, kaymak, tereyağı, zeytin, yumurta, reçel çeşitleri olacak ve bu malzemelerin tamamı Van’dan getirtilecek… İsteyenlere sucuk, kavurma ve kızartma çeşitleri de ikram edilecek. Gün toplantıları ve doğum günü gibi etkinlikler için de oldukça uygun bir mekan olan Hayat’ın Mutfağı, aynı anda 100 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Kentin merkezinde, yemyeşil bahçesiyle hizmet veren Hayat’ın Mutfağı’na gelirken otopark sorunu yaşamayacağınızı da ekleyelim.

 

 

 

İLETİŞİM

Mehmet Ali Paşa Mah, Erkan Sokak,  No: 25 A İzmit

Telefon: 0534 826 17 18

NASIL ARANDI: #hayatın mutfağı # nurhayat sarı # ahmet sarı # yemek # ev yemekleri # yöresel yemek # kaburga dolması #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.