Yılbaşında evdeyiz

2020-12-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-12-05
.stripslashes($urun->baslik).

2020 yılına veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde, belki de ilk defa hepimizin yılbaşı programı şimdiden belli: Evdeyiz. İçinde bulunduğumuz dönemde, bir parça keyifsiz olduğumuz gerçek. Kabul etmek gerekir ki pek de özlemle hatırlayacağımız bir yıl geçirmedik… Ama her şeye rağmen yeni bir yıl, yeni umutlar demek ve gelişi kutlanmaya değer...

Evet, bu yıl yılbaşı gecesini evde, en yakınlarımızla geçireceğiz ama bu çılgınlar gibi eğlenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Şimdi, en sevdiklerimiz için unutulmaz bir parti hazırlamak için kolları sıvamanın tam zamanı. 2021’i evde, sımsıcak bir ortamda ve herkesten daha çok eğlenerek karşılamak isteyenler için altın değerinde öneriler, haberimizin içinde.

 

PLANLAMAYI İYİ YAPIN

Sadece aile üyeleri katılacak olsa da bir parti hazırlamanın en kritik noktası planlamayı iyi yapmaktır. Hiçbir şeyi son güne bırakmayın ve işe liste yaparak başlayın. Partinin konsepti, süsleme malzemeleri, hediyeler, menü ve alışveriş listesini ayrıntılı olarak not edin. Bu liste sayesinde işinizin ne kadar kolaylaşacağına siz bile şaşıracaksınız.

 

BİLGİ VERİN

Yeni yıla ailecek giriyor olmanız, normalden biraz daha gürültülü bir gece geçireceğiniz gerçeğini değiştirmez. Yılbaşı gecesi ağzınızın tadını kaçıracak tatsızlıklar yaşamak istemiyorsanız, yılbaşından birkaç gün önce komşularınızı bilgilendirin. Yılbaşı gecesi olsa da nezaket kurallarından uzaklaşmamakta fayda var, öyle değil mi?

 

SÜSLEYİN, SÜSLEYİN...

Yılbaşı gecesi, eviniz de sizin kadar şık olmalı. Hele her zamankinden daha fazla morale ihtiyacımız olduğu şu günlerde, süslemeleri abartabildiğiniz kadar abartın ki neşeniz katlansın. Sınırsızca süslenmiş çam ağacı bir yana, işin içine rengarenk aydınlatmalar katın. İlginç şapkaları ve komik parti maskelerini de unutmayın. İpe dizilmiş patlamış mısırları, şekerlemeleri ya da rengarenk yılbaşı konseptli kurabiyeleri uygun noktalara asarak, yenilebilir yılbaşı süsleri yaratmak da iyi bir fikir olabilir.

 

 

EVİN YILDIZI SİZSİNİZ!

Evdeyiz diye yeni yılı pijamalarla karşılayacak değilsiniz herhalde! Madem bu sizin ailenizin partisi, herkes bir yıldız gibi parlamalı. Bu yılbaşı, en özel günler için sakladığınız o muhteşem elbiseyi giymenin tam zamanı. Çocuklar için yılbaşı konseptine uygun küçük alışverişler yapmak, onları daha da mutlu edecek. Bu gece yılbaşı, üstelik de evdesiniz... Üzerinizde pijama bile olsa stilettolarınızı giymeyi unutmayın. Saçınızı, makyajınızı, takılarınızı dilediğiniz gibi abartın.

 

YILBAŞI SOFRANIZA ÖZENİN

Davetli sayısı ev halkıyla sınırlı olsa da her yılbaşı sofrası özel bir menüyü ve en şık sunumu hak eder. Yılbaşı menünüzü en az bir hafta önceden belirleyin; bir son dakika sürprizi yaşamak istemiyorsanız, mutfak alışverişini son güne bırakmayın. Hindi şart değil ama o herkesin bayıldığı özel tarifinizi mutlaka menüye eklemelisiniz… Bu akşam yılbaşı, sofrada herkesin en çok en sevdiği yemekler olsun hatta bırakın çocuklar abur cubura doysun.

 

 

SERVİS YAPMAKLA UĞRAŞMAYIN

Unutmayın, sizin de herkes kadar eğlenmeye hakkınız var. Zaten yemekleri pişirirken yeterince yoruldunuz, bırakın herkes servisini kendisi yapsın. Yılbaşı gecenizi mutfakla yemek masası arasında mekik dokuyarak geçirmek istemiyorsanız bütün servisi tek başınıza üstlenmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. içkileri, yemekleri, çerezleri, meyveleri ve kullanacağınız her şeyi salona taşıyın. Bu gece için en ideali açık büfe olacaktır.

 

KÜÇÜK HEDİYELER HAZIRLAYIN

Harika partinizi, küçük ama kişiye özel hediyelerle taçlandırın. Aileniz için hediye seçerken, onların zevkine veya hobilerine uygun olmasına dikkat edin. Ve armağanlarınızı mutlaka yılbaşının neşesine uygun hediye paketleriyle sunun.

 

OYUN OLMADAN ASLA!

Tombala, Tabu, Pictionary, Scrabble, Kızma Birader, Monopoly, Risk ve hatta yeriniz uygunsa küçük boy bir langırt... Unutmayın, oyun olmadan yılbaşı olmaz. Ev partiniz için bulabildiğiniz kadar çok kutu oyunu temin edin... Hiçbir şey bulamazsanız, ‘sessiz sinema’ her devrin en eğlenceli grup oyunudur, unutmayın.

 

SELFIE  KÖŞESİ YAPIN

Bu eğlenceli geceyi ölümsüzleştirmeniz, daha da önemlisi evde ailenizle birlikte ne kadar eğlendiğinizi sosyal medyada dosta düşmana göstermeniz lazım. Parti mekanınızda mutlaka konseptinize uygun bir selfie köşesi olsun. Çektiğiniz neşeli karelerle fotoğraf konusundaki yeteneklerinizi konuşturun.

 

TEMİZLİK ŞİRKETİYLE ANLAŞIN

Ailece ev partisi harika bir fikirdi, yeni yıla çılgınca eğlenerek girdiniz fakat şimdi, ev ters çevrilip öylece bırakılmış gibi. Her yer darmadağınık, mutfak tavana kadar bulaşıklarla dolu, dün akşam dökülen vişne suyunun lekesi hala halının üzerinde... Yeni yılın ilk gününü paspas yaparak geçirmek istemiyorsanız, partiden önce bir temizlik şirketiyle anlaşmayı unutmayın.

NASIL ARANDI: #yılbaşında evdeyiz # süsleyin # bilgi verin # açık büfe # yemek # hediye # makyaj # yıldız # oyun # selfie # kocaeli life

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.