26-02-2024 11:25

Yeni hayat düzenimiz

2020-09-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-09-11
.stripslashes($urun->baslik).

HAZIRLAYAN: ESİN ALÇIOĞLU

 

Merhaba sevgili Kocaeli Life anne ve babaları, bilirsiniz, eylül ayı okulların açıldığı, küçük kalplerin hatta bizim bile içimizin heyecanla kıpır kıpır olduğu bir aydır.

Ama daha önce hiç deneyimlemediğimiz bu yeni hayat döneminde, okulların açılıp açılamayacağı bile maalesef çok net değil.

Yine de biz ebeveynlerin görevi, her şeye hazırlıklı olup A ve B planlarımızı devreye sokmak değil midir, zaten?

Tam da bu nedenle eylül sayımızda, bu konuyu en iyi tahlil edecek uzmanlarımıza danıştık, yeni dönemde çocuklarımızla ilgili almamız gereken önlemler hakkında bilgi aldık. 

Evde bizzat denemediğim hiçbir şeyi size önermem… ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemize bu ay, en sevdiklerimle başlıyorum, mutlaka bir göz atın derim…

‘Küçük Gurme’ köşemizde ise her an evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle, hiçbir çocuğun reddedemeyeceği bir pankek tarifine yer verdim.

Evdeki pankek canavarları, afiyetle yesin… 

Eylül sayımızın stil köşesi konuğu, yüzüne ekranlardan da aşina olduğumuz Zeynep Ada Yetiş. Sevgili Zeynep’in sportif tarzını mercek altına aldık. 

‘Çocuğum ve ben’ köşemizde bu ay, pandemi döneminde işlerini evden yürütürken, aynı zamanda çocukları Ece ve Emre ile ilgilenen sevgi dolu bir anne var.Esin Ünlüsoy ile yaptığımız röportajı keyifle okuyacaksınız. Yeniden buluşana kadar sağlık ve mutlulukla kalın…

 

BİR OYUN BİR KİTAP

 

Her geceye bir masal

Uykudan önce çocuklarınızla birlikte okumanız için özel olarak hazırlanmış ‘Mışıl Mışıl Masallar’; çocukları hayal, macera ve neşe dolu bir dünyaya götürüyor. Her bir masal çocukları kendi hayal dünyasında keşfe çıkarıyor. Her akşam ‘iyi geceler’ demeden önce okuyacağınız bir masalla çocuğunuza düzenli okuma alışkanlığı kazandıracak olan Mışıl Mışıl Masallar'ı, yıl boyunca başucunuzdan ayırmayacaksınız. Ayrıca haftanın bir günü yapacağınız 'kendi masalını hayal et’ etkinliğiyle çocuklar bir resimden yola çıkarak hikâye anlatabilme ve özgürce düşünebilme becerilerini de geliştirecek.

 

 

Ailece oyun keyfi

Nanu, 4-99 yaş arası bütün aile ile oynayabileceğiniz harika bir hafıza oyunu. Nesneler üzerinde önceden gördüğünüz resimleri, üstünü kapatarak hatırlamaya yönelik bu keyifli oyun, bütün aileyi bir araya getirecek. Nesnelerin İngilizcelerini de söyleyerek, çocukların kelime haznesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

NASIL ARANDI: #esin alçıoğlu # kids life # çocuk # anne # ebeveyn # oyun # kitap # masal # ingilizce # hafıza # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.