Vali Aksoy'un Kurban Bayramı mesajı

2018-08-18    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-08-18
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kurban Bayramı mesajı yayımladı. Vali Aksoy'un Kurban Bayramı mesajı: 

"Saygıdeğer Kocaeliler; 

Millet olma irademizi canlı tutan, birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını güçlendirerek, manevi hassasiyeti geliştiren bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Yüreklerde kurulan gönül köprüleri ile uzağı yakın eden bayramlar, dostluğu, barışı, huzuru, geleceği, soframızı, mutluluğumuzu, hüznümüzü, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi en sıcak şekilde hissettiğimiz mübarek ve mukaddes günlerdir. 

Bunun içindir ki bayramlarımız, gelecek nesillere bırakacağımız en güzel toplumsal mirasımızdır. Millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; fakirliğin gururu ile kimsenin kapısını çalamayanları, yolları gözleyen yaşlı ve kimsesizleri, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimleri, şehit ailelerini ve gazileri ziyaret ederek,  gönüllerini alalım ve bu mutluluğu onlarla paylaşalım. 

Ne mutlu bizlere ki manevi değerlerimizi muhafaza ederek, toplumsal dayanışmayı, yardımlaşmayı ve paylaşmayı adalet ve merhametle, sevgi ve kardeşlik temelini de esas alan bir yüksek medeniyete ve bir yüksek kültüre mensubuz. 

 Bu yüksek mensubiyet dolayısıyladır ki, insani değerlerin aşındığı, bireyciliğin ve bencilliğin toplumsal huzuru ve barışı tehdit ettiği çağımızda; en merhametli, en yardımsever ve en barışçı toplumlardan biri olma özelliğini sürdürmekteyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; değerli Kocaelili hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutluyor, bayram coşkusunun ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy

 

 

 

NASIL ARANDI: #Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy # kurban bayramı # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.