Türkiye'nin Almanya'daki yüzü; Funda Vanroy

2019-05-15    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-05-15
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: BİLGE ÇOLAK

 

Türk kökenli, Almanya’da yaşayan bir sunucu olan Funda VANROY’u yakından tanıyacağız bugün.

-         O, ProSieben’da yayınlanan, Galileo adlı kanalın sunucusu,

-         O, bir oyuncu,

-         O, Türkiye’nin Almanya’daki yüzü.

Efendim, doğrusu fazla ipucu vermek istemiyorum. Funda Vanroy’u yakından tanımak istiyorsanız, yaptığımız güzel ve özel röportaja geçelim o zaman.

 

Almanyaʼda ekranların aranan yüzüsünüz. Bunun başlangıç serüvenini bize anlatabilir misiniz? Funda Vanroy ekranlarda nasıl görünmeye başladı? Kim teşvik etti?

2002’de benim iyi bir arkadaşım, beni Münihʼte olan kanalına gönderdi. Ben nereye geldiğimi bilmezken, yöneticiler beni hemen mikrofon ile kameranın önüne gönderip, insanlarla röportaj yapmamı istedi. Ben de çekingen bir insan olmadığım için hemen sohbet etmeye başladım. Bu, televizyona attığım ilk adımdı. Sonra Berlin’e taşındım oyunculuğu öğrenmek için. Fakat devamlı Münihʼe gidip çekimlerime devam ettim. 2005’te ProSieben kanalında çalışmaya başladım ve hala orada çalışıyorum.

 

Bir röportajda sizden “Funda Vanroy, Sanatsal Multiyetenek” diye bahsedilmiş. Sizce bunun sebebi nedir?

Maalesef hatırlamıyorum ama bence bunca sene devamlı, değişik ve birbirine benzemeyen röportajlar çektiğim için öyle söylemişlerdir. Mesela yüz sekiz saat uyanık kalıp sonra Vietnam’ın başkenti Hanoi’de motosiklet şoförü oldum (Tabii ki uykumu aldıktan sonra). Bütün dünyada su kaydıraklarından kaydım.

 

 

Şu an Alman kanalı ProSieben kanalında, “Galileo” adlı programı sunuyorsunuz. Farklı bir projeniz var mı? Bir dizi veya sinema projeniz?

Galileo programına geçen sene yazın başladım. Proje olarak da plaj voleybolu sunuculuğu yapacağım. Çok zevkli geçiyor bu iş. Almanyaʼnın en güzel plajlarından sunuyoruz, dünyanın en iyi oyuncuları oynarken. Ondan başka projelerim de var.

 

Örnek aldığınız veya beğendiğiniz yerli ve yabancı oyuncular var mı?

Beğendiğim birçok oyuncu var tabii ki ama örnek aldığım kimse yok doğrusu. Bence herkes kendi stilinde kalmalı veya stilini bulmalı.

 

 

Türkiyeʼde bir sinema veya bir tiyatro oyununda yer almak ister misiniz?

Evet, çok isterim. Türkiye’de izleyiciler daha değişik film izliyorlar. Kalpten, daha hırslı ve tutkulu. Gerçekten onlar için oynamak isterim.

 

Son zamanlarda Türkiyeʼde tiyatroya olan ilgi arttı. Almanyaʼda tiyatroya olan ilgi nasıl?

Almanya’da ufak yaşta tiyatroya gitmeye başlıyoruz. Gayet normal yani. Ben çok severim.

 

Türk tiyatrosunu ve sinemasını takip ediyor musunuz?

Annem sayesinde biraz takip edebiliyorum.

 

Yeşilçam filmlerini hepimiz çok severiz. Biz yeni nesil bile birçok oyuncuyu tanırız. Birçok filmi belki de defalarca izlemişizdir. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Yeşilçam filmlerinden en beğendikleriniz hangileridir?

Ah, evet, çok nefis filmlerdi. Kemal Sunal ve Adile Naşit ne kadar güldürmüştü bizleri. Cüneyt Arkın gibi karate yapmaya çalışıyorduk ve kızlar Hülya Koçyiğit gibi görünmek istiyorlardı. Hatta annem, Türkan Şorayʼın fotoğrafına devamlı bakarmış bana hamileyken. Ben ona benzeyim diye. Haha…

 

Bir film veya tiyatroda hangi karakteri oynamak isterdiniz?

Psikolojisi tam yerinde olmayan bir karakteri canlandırmayı çok isterim!

 

 

Funda Vanroy boş zamanlarında neler yapar? Kitap okur mu? Okursa ne tür kitapları tercih eder? Hangi spor dalları ile ilgilenir?

Ailem ile zaman geçirmeyi severim. Yazın yüzeriz, beraber kitap okuruz veya kitap dinleriz, golf oynarız. Eşimle tavla oynamayı veya Netflix’te film izlemeyi severiz. Kışın kayak yaparız. Genelde aklıma hep yapacak bir şey gelir. Canımız kesin sıkılmaz yani :)

 

 

Funda Abla, bu özel ve güzel röportaj için çok teşekkür ediyorum.

Rica ederim. Asıl ben teşekkür ederim senin ilgini çektiğim için!

 

NASIL ARANDI: #funda vanroy # bilge çolak # röportaj #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.