17-07-2024 17:33

Tuana Aysun Gören: En büyük şansım Elif Akıncı

2019-09-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-09-04
.stripslashes($urun->baslik).

Geliştirdiği rubotonik pilates metoduyla omurga rahatsızlıklarına yönelik özel egzersiz programları uygulayan ve başarılı sonuçlar alan fizyoterapist Elif Akıncı, bir genci daha ağırlarından kurtardı.

Hayat kalitesini ciddi ölçüde düşüren skolyoz (omurganın sağa ya da sola doğru eğrilmesi) rahatsızlığı nedeniyle Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne başvuran 12 yaşındaki Tuana Aysun Gören, sırt ağrılarından kurtularak daha konforlu bir yaşama kavuştu.

Yaklaşık 1.5 yıl önce sırt ağrısı çekmeye başlayan ve doktor kontrolü sonrasında skolyoz hastası olduğunu öğrenen Tuana Aysun Gören, fizyoterapist Elif Akıncı ile tanışmasını ve sonrasında yaşadığı değişimi şöyle anlattı:

“Sırt ağrıları çekiyordum ancak gelişme çağında olduğum için ‘boyum uzuyor, kemiklerim gelişiyor’ diye düşünüyorduk ailece. Sırt ağrılarım giderek şiddetlenmişti, geceleri beni uyutmuyordu hatta ağlayarak uyandığım zamanlar oluyordu. Bir terslik vardı ama neydi bilemiyorduk. Şiddetli ağrı gün içerisinde hareketlerimi dahi kısıtlıyordu.

 

 

SIRT AĞRILARI ÇEKİYORDUM

Ağırlar dinmeyince, bir doktora gitmeye karar verdik. Doktorum, röntgen istedi ve sonrasında yaptığı değerlendirmede 7 derecelik skolyozum olduğunu söyledi. Egzersiz ve yüzme ile skolyozun ilerlemesini önleyebileceğimi belirtti.

O dönem Elif Akıncı’ya giden bir yakınımız durumumu öğrenince, bize de tavsiye etti. Biz de bunun üzerine Elif Hanım’a gitme kararı aldık. Elif Hanım, röntgenlerimi inceledi, sadece skolyozumun değil kamburumun da olduğunu söyledi ve bu rahatsızlıkların düzelebileceğini söyleyerek beni rahatlattı. Onun samimiyetine ailece inandık, kendisine güvendik ve kısa süre içerisinde merkezdeki fizyoterapistler eşliğinde egzersizlere başladık.”

30 seanslık egzersiz sonrası skolyozunun ortadan kalktığını söyleyen Tuana Aysun Gören, “Mart ayında egzersizlere başladık. Haftada 3 gün, 1’er saat egzersiz yaptım, haziran ayında seanslarım bitti. Tekrar doktora gittik ve 7 derecelik skolyozun ortadan kalktığını öğrendik.

Ağrılarımdan kurtuldum artık daha rahat uyuyorum ve günlük yaşamımda daha rahat hareket ediyorum” dedi.

“Fizyoterapist Elif Akıncı’yı tanımasaydım bu kadar kolay ve çabuk iyileşemezdim” diyen Tuana Aysun Gören, “Elif Hanım ile tanışmasaydım öncelikle ‘iyileşeceğim’ fikrine sahip olamazdım.

Merkeze geldiğim ilk gün bana bu düşünceyi aşıladı, samimiyetine inandım ve kendisine güvendim.

 

 

SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM

Merkezde görev yapan diğer fizyoterapistler de işinin uzmanı ve çok ilgili. Zaman içinde bir aile gibi olduk. Elif Hanım’a teşekkür borçluyum, sayesinde çabucak sağlığıma kavuştum” diye konuştu.

Sırt ağrıları çeken arkadaşlarına öncelikle doktora gitmelerini, bir omurga rahatsızlıkları varsa fizyoterapist Elif Akıncı’ya başvurmalarını tavsiye eden Tuana Aysun Gören, “Almanya’daki kuzenimin 24 derecelik skolyozu var ama ne yazık ki tedavi görebileceği, güvenilir bir yer bulamamış. Uzunca bir süreliğine yurda geldiğinde, Elif Hanım’ın seanslarına gelmek istiyor.  Elif Hanım benim için bir şans oldu, başkaları için de olmasını isterim” ifadelerini kullandı. 

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı # fizyoterapist # rubatonik pilates # pozitif yaşam merkezi # Elifin yörüngesi # sağlık # pilates # skolyoz # kifoz #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.