Taşları konuşturan kadın

2016-12-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-12-02
.stripslashes($urun->baslik).

Taşlar konuşur mu?

O, konuşturuyor...

Doğal taş ve bioenerji uzmanı Belgin Dal’ın taşları, size hangi fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklara sahip olduğunuzu, hastalığınıza iyi gelen doğal taşı ya da onu nasıl kullanmanız gerektiğini söylüyor.

Avucunuzun içindeki taş, vücudunuzun ihtiyaçlarına göre gözünüzün önünde renk ve şekil değiştirirken, Belgin Dal da hangi taştan nasıl şifa bulabileceğinizi belirliyor.

İlginç değil mi?

Onu daha yakından tanımak ve taşların lisanını çözmek için röportajımıza buyrun...

Zeynep Akar

Vehbi Kılıç

Belgin Hanım, taşlarla ne zaman tanıştınız?

Evlenip eşimin memleketi olan Sapanca’ya gelince, iş hayatından kopmamak için bir hediyelik eşya dükkanı açtım. Dükkanımda doğal taşlardan yapılmış takılar ve süs eşyaları da satıyordum... Ancak o günlerde taşların şifalı olduğuna dair bir inancım olmadığı gibi modern tıp yerine bu tür şeylerde şifa arayan insanlarla da dalga geçerdim.

 

Peki, fikriniz nasıl değişti?

Yaklaşık 15 yıl, beni bayıltacak kadar şiddetli migren ağrıları çektim. Ne yapsam bu ağrılardan kurtulamıyordum. Bir gün dükkanda, yine çok ciddi bir krize yakalandım. Eve gitmek için dükkanı kapatmaya hazırlanırken, elimdeki ametist bileklik yere düştü ve kırıldı. Eğilip taşı yerden aldığımda çok ilginç bir şey oldu... Yıllardır çektiğim o korkunç ağrı bir anda geçivermişti ve avucumdaki mor taş simsiyah olmuştu. Bu olay beni hem çok şaşırttı hem de içimde taşlara karşı bir merak uyandırdı.

 

Bu konuda bir eğitim aldınız mı?

O geceden itibaren taşlar hakkında bulduğum her kaynaktan bilgi toplamaya başladım. Kitaplar okudum, bioenerji ve taşlar konusunda uzman olan Hasan Kocapaş, Ahmet Maranki, Kenan Poyrat gibi hocalardan sertifikalı eğitim aldım. Sakarya Üniversitesi’nde de yaşam koçluğunu öğrendim.

600

 

 

DOĞRU TEMİZLEME  ÖNEMLİ


Neler öğrendiniz? Nasıl olmuş da ağrınız bir anda geçmiş?

Hastalıklara sebep olan şey vücudumuzdaki minerallerin eksikliği ya da fazlalığı; taşlar da minerallerden oluşuyor. Taşlardaki minerallerin, cilt yoluyla vücuda alınması pek çok fiziksel ve ruhsal hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

 

Yani hastalıklar, taşlarla tedavi edilebiliyor, öyle mi?

Evet, ancak doğal taşların şifasından yararlanmak için hangi taşın nasıl kullanılacağını bilmek lazım. Taşın ihtiyaca göre seçilmesi, uygun şekilde kullanılması ve doğru temizleme çok önemli.

 

Doğru temizleme derken neyi kastediyorsunuz?

Hastalıklı bölgeyi temizlemekten bahsediyorum. Taşların yardımıyla kişinin hangi hastalıklara sahip olduğunu bilmek ve bunları tedavi edebilmek mümkün. Bunun için hastalarıma bir taş seansı yapıyorum. Bu seansta hem hastalıklarını tespit ediyor hem de kendilerine uygun olan taşı öneriyorum.

Ancak şunu asla unutmamak lazım: Nasıl daha iyi görebilmek için gözlük takıyor ama gözlükten medet ummuyorsak, taşlardan da medet ummuyoruz. Sadece Rabbimizin yarattığından faydalanıyoruz.

 

kitap-1

 

TAŞIN RENGİ DEĞİŞİYOR


Taş seansı nasıl yapılıyor?

Bana geldiğinizde, avcunuza çeşitli taşlardan yapılmış bir bileklik koyuyorum. Bilekliği oluşturan taşların her birinin özelliği farklı ve vücudunuzda hangi mineralin eksik olduğuna göre tepki veriyorlar.

 

Tepki veriyorlar derken...

Bileklik elinizin içindeyken, vücudunuzun durumuna göre bazı taşlar renk değiştiriyor, küçülüyor ya da çöküyor. Ben de bu işaretlere göre hangi rahatsızlıklarınız olduğunu ve hangi çakralarınızın kapalı olduğunu tespit edip size uygun, ihtiyacınız olan taşı tavsiye ediyorum. Çakra temizliği için de pandüllerden faydalanıyorum.

 

Ama her doğal taşı elimize aldığımızda bu değişimi görmüyoruz... Sizin kullandığınız taşların farkı nedir?

Burada taşlara kendi enerjilerinin haricinde de enerji yüklüyorum... Taşlardaki gözle görülür değişimin sebebi bu.

 

Kişiler önerdiğiniz taşı nasıl kullanıyorlar? Hep üstlerinde taşımaları mı gerekiyor?

Farklı reçeteler var... Örneğin, migren ağrısı için önerdiğimiz bir taş, kişide var olan başka bir rahatsızlığın ilerlemesine neden olabilir.

Bu nedenle, bazen bazı taşlar yan yana kullanılmalı ya da bazıları asla bir araya gelmemelidir. Sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi taş terapisinde de bilinçli olmak gerekir.

 

bileklik

 

BİLEKLİĞİ TAK

 

MİGRENDEN

 

KURTUL!


Pek çok kişi burcuna uygun taşı üzerinde taşıyor... Siz bu alanla da ilgileniyor musunuz?

Ben burca göre değil, vücuttaki eksik minerallere göre taş tavsiye ediyorum.

Mesela, burcunun taşı akik olan birinin yüksek tansiyonu varsa, asla akik kullanmamalıdır, çünkü akik yüksek tansiyon hastalarına iyi gelmez.

Ya da burcunda ametist olan bir tiroit hastası bu taşı kullanırsa, bir süre sonra kullandığı ilacın dozunu artırmak zorunda kaldığını görecektir, çünkü ametistin içeriğindeki lityum tuzu troit hastaları için zararlıdır.

İşte bu bedenle bir araya gelecek taşların adedi ve dizilişleri çok önemlidir.

 

 

Kayıp eşyanızı  o bulsun!


Taşlarla yaptığınız terapiler ne kadar zamanda sonuç veriyor?

Miyom, kist, ur, sedef, egzama, guatr ve nodüller 1 ay; kansızlık 20 gün; bel ve boyun fıtığı, romatizma ağrıları ve karpal tünel rahatsızlığı 3 haftada iyileşme gösterir. Migren ağrısı bilekliği takar takmaz son bulur. Bu istatistikler, 2008 yılından beri yaptığımız çalışmalar sırasında hastalarımızın geri bildirimlerine göre oluşturulmuştur.

Belgin Hanım pandül nedir?

Pandüller, doğal taşlardan, metalden, pirinçten, camdan, hatta tahtadan yapılabilen sarkaçlardır. Şifa çalışmalarında, yüksek benlikle iletişim kurarak yanıtlar almak ve çakraları açmak için pandülleri kullanıyoruz.

640

 

Önce kısaca, çakranın ne olduğundan bahsedelim mi?

Çakralar insan bedeninde bulunan yaşamsal enerjiyi tüm vücuda dağıtan enerji merkezleridir. 7 temel çakramız vardır. Canlıların beden, zihin ve ruhlarının uyum içinde çalışabilmesi için çakraların da birbirleriyle uyumlu ve belli bir denge içinde olmaları gerekir. Çakraları açmak ve enerji akışını artırmak demek, sağlıklı olmak demektir. Her taşın bir çakrası vardır.

 

Çakraların kapalı olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz?

Herhangi bir çakrada tıkanıklık olup olmadığını anlamak üzere, pandülü çakranın üzerinde tutuyoruz. Eğer pandül dönerse çakra açıktır, ileri geri giderse kapalıdır. Pandül sizin komutlarınıza göre hareket eder ve sorduğunuz sorulara cevap verir.

 

Nasıl yani?

Hayatınızda değiştirmek istediğiniz her konuda pandülü kullanabilirsiniz. Örneğin iş yerinizi, evinizi kötü enerjiden temizleyebilirsiniz... Pandülün zincirinden tutarak odanın ortasında ‘Rabbim, senin yarattığından faydalanıyorum, bu odayı kötü ve negatif enerjiden temizle ve pozitife çevir. Bolluk, bereket, huzur, sağlık burada’ diyerek kodlama yapabilirsiniz. Pandülü kullanarak bir başkasının rahatsızlığını geçirebilir ya da doğru kodlamalarla kötü giden ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz. Kaybolan bir eşyanızı pandülün salınımlarını izleyerek bulabilirsiniz.

 

dogal-2

 

Pandül kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar var mı?

Her pandül kişiye özeldir. Pandülünüzü birinin kullandığı yönünde kuşkuya kapılırsanız, onu yeniden arıtmanız ve programlamanız gerekir. Ayrıca, sarkaca saçma sorular sorarak kötü ve anlamsız konularla uğraşmak doğru değildir.

Migren ve baş ağrısı: Ametist, kaplan gözü, kyanit, malahit

Kanser: Florit, ametist, unakit, dumanlı kuvars

Mide ve bağırsak kanseri: Kaplan gözü, yıldız taşı, florit

Beyin tümörü: Ametist, havlit, dumanlı kuvars, labradorit, aventurin

Stres ve depresyon: Ametist, havlit

Karaciğerde yağlanma: Ametist, florit, mercan

Kemik erimesi: Aragonit (suyu içilmeli)

Bel ve boyun fıtığı: Aventurin, azurit, kalsit, labradorit

Eklem ağrıları: Firuze, havlit ve labradorit

Kansızlık ve demir eksikliği: Hematit, kan taşı, jasper

Alzeimer: Dumanlı kuvars, lapis, lazuli, akuamarin

Hemoroit: Kantaşı, garnet, turmalin

Romatizma: Labradorit, havlit, garnet, aventurin

Şeker: Ateş opal, iğnecikli kuvars, sitrin

Kansızlık: Mercan, jasper, dumanlı kuvars

Tiroit: Lapis, lazuli, florit, kehribar ve masaj taşları

Bağışıklık sistemi sorunları: Selenyum minerali

Panik atak: Firuze, aventurin, dumanlı kuvars

Madde bağımlılığı: Ametist, akuamarin, rodokrosit, çeroit

Tansiyon: Yeşim, avanturin, labradorit

Nazar: Akik, sitrin

Menopoz: Turmalin, anyolit, ay taşı

Adet düzensizliği, ağrı: Garnet, unakit, dumanlı kuvars, azurit

Andropoz: Garnet, akuamarin, jasper

İletişim:

Adres: Kumbaz Cad. Polis Çay

Bahçesi karşısı

No:21-22 Sapanca-SAKARYA

Tel: 0542.716 78 99

tasss

NASIL ARANDI: #Ahmet Maranki #Belgin Dal #bioenerji #Hasan Kocapaş #Kenan Poyrat #Sakarya #Sapanca #Süs Eşyası

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.