23-02-2024 13:27

SUV dünyasının en eğlenceli üyesi; FORD Yeni ECOSPORT

2019-11-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-11-02
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

Esgrup bünyesinde tam 26 yıldır hizmet veren Ford Esoto, otomotiv sektöründe ilimizin en köklü markalarının başında geliyor. Kurulduğu günden itibaren yenilikçi bir anlayışla sektörünün öncüsü olmayı başaran Ford Esoto; sıfır ve ikinci el araç satışı, servis ve yedek parça alanında; tamamı Otosan tarafından eğitilmiş 125 kişilik ekibiyle hizmet veriyor. Uzun zamandır pazar lideri olmayı başaran Ford Esoto, şu sıralar Ford’un SUV segmentindeki en yeni modeli Yeni EcoSport ile yine gündemde.

 

Güçlü ve modern duruşu, seçkin iç mekan detayları ve teknolojileriyle sürücüsüne hem keyifli hem de konforlu bir yolculuk vaat eden Yeni EcoSport, SUV kullanıcılarının dikkatini çekmeyi çabuk başardı. Ford Esoto Satış Müdürü Sinem Yelboğa, hem Ford Yeni EcoSport hakkında merak edilenleri anlattı hem de Ford Esosto’nun cazip kampanyalarından bahsetti.

Sinem Hanım, uzun yıllardır otomotiv sektöründe görev yaptığınızı biliyoruz… Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Doğru, 16 yıldır otomotiv sektöründeyim. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar kurumsal olarak otomotiv sektörünün bütün dinamiklerinde çalışma fırsatım oldu. Şu anda da Ford Esoto’nun satış müdürüyüm.

Bize biraz Ford Yetkili Satıcısı Esoto’dan bahseder misiniz?

Ford Esoto, hem ilimizin hem de Ford markasının en köklü bayilerinden biri. Bundan tam 26 yıl önce, Esgrup bünyesinde Sayın Ender Kayan tarafından kurulmuş; şu anda da Ender Bey’in kızı Işıl Kayan tarafından yönetiliyor. Ford Esoto; 15 bin metrekare kapalı, 30 bin metrekare açık alanı olan 3S plazasında (satış, servis ve yedek parça), tamamı Otosan tarafından eğitilmiş 125 kişilik ekibiyle ve yenilikçi bir anlayışla hizmet veriyor.

 

 

ARTIK LÜKS DEĞİL

 

Sinem Hanım, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar otomotiv sektöründe de daralmaya neden oldu. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Ekonomik şartlar nasıl olursa olsun, otomobilin lüks olmaktan çıktığı bir dönemdeyiz. İnsanlar otomobil sahibi olmaya karar verdiğinde, tercihini iki kritere göre yapıyor: Ürün-fayda ilişkisi ve fiyat-performans ilişkisi. Bunlara Ford Esoto’da araç alımının, ikinci el operasyonunun, kaskonun ve kredi işlemlerinin tek çatı altında yapılıyor olmasını eklersek; bayimizin neden tercih edildiği daha net anlaşılabilir. Ayrıca, takas konusunda da herhangi bir marka ve model sınırlamamız yok. Bayimizin satış başarısına etki eden en önemli argümanlardan biri de iş partnerimiz Ford Finans. Her ay, kredi konusunda piyasadaki en iddialı ve rekabetçi rakamlarla kampanya açıklıyoruz. Faizsiz kredi seçeneği, dönemsel kampanya olarak değil, standart sunduğumuz bir hizmet. Üstelik bu avantajlar hem ticari hem de binek araçlar için geçerli.

 

Araç sahibi olmak isteyenler en çok hangi modelleri tercih ediyor?

Ford markası binek ve ticari araç sınıfında şüphesiz ki Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip, öncü markalardan biri. Her modelimiz, birbirinden farklı hikayelere hitap edebilecek şekilde satışa sunuluyor. Bununla birlikte satın alma alışkanlıkları ihtiyaçlar doğrultusunda değişiyor. Türkiye’de son 10 yıl içinde satılan otomobillerin sınıf kırılımına baktığımızda şunu görüyoruz: Önceleri geniş iç kabin ve bagaj hacmine sahip C segmenti otomobiller; ardından da uzunluğu 3,7 ile 4,1 metre arasında değişen B segmenti küçük otomobiller tercih ediliyordu ancak son bir kaç yılda satın alma talepleri SUV segmentine doğru yöneldi. Artık dört çeker ve iki çeker model seçenekleriyle hem asfalt hem de arazide gidebilen; binek araçlara göre yerden daha yüksek olan SUV otomobiller daha fazla tercih ediliyor.

 

Ford’un SUV segmentindeki en popüler otomobili hangisi?

Ford, SUV dünyasına yatırım yaparak bu alanda da oldukça güçlü bir noktaya geldi. Ford’da SUV dünyasının en yeni ve en eğlenceli üyesi Yeni EcoSport!

 

Yeni EcoSport hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?

Yeni EcoSport; hem fiyat-performans hem de ürün-fayda dengesiyle kadın-erkek, genç-olgun her kesimin hikayesinde yer alabilecek, çok yönlü  bir B segmenti SUV araç. Tasarım, konfor ve güvenlik anlamında da tüketicinin büyük beğenisini kazandı. Güçlü ve modern duruşu, seçkin iç mekan detayları ve teknolojileriyle sürücüsüne eğlenceli ve konforlu bir yolculuk vaat ediyor. Tasarımı, 4x2 çekiş sistemi, hassas manevra kabiliyeti sağlayan ve çok dar alanlara bile park etmenizi kolaylaştıran elektrik servo (EPAS) direksiyonu, geri görüş kamerası, direksiyondan vites değiştirme keyfi yaşatan teknolojisi, geniş bagaj hacmi ve diğer tüm özellikleriyle EcoSport şu an çok revaçta.

 

 

TASARIMI DA ÇOK ŞIK…

 

Yeni EcoSport tam anlamıyla bir SUV ve kesinlikle bir dayanıklılık duygusu uyandırıyor. Keskin hatları ve zarif, modern görünümü bu arabayı şık ve sofistike hale getirerek gittiği her yerde fark yaratıyor.

 

Yeni EcoSport, kaç motor seçeneğiyle satışa sunuluyor?

2 yenilikçi motor seçeneği var. Bunlardan ilki, Yılın Uluslararası Motoru Ödülü’nü altı defa kazanan 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor. 125 PS güç seçeneğiyle EcoBoost motor, klasik bir 1.6 litrelik motordan beklenilecek gücü sunuyor, aynı zamanda daha iyi yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonu sağlıyor. 1.5 litrelik Ford EcoBlue ise yepyeni bir dizel motor ve ilk kez Yeni EcoSport’ta kullanıldı. Dört silindirli, turbo şarjlı yakıt enjeksiyon teknolojisi, 100 PS düzeyinde güç sağlayabiliyor. Sessiz ve güçlü. Aynı zamanda yüksek yakıt tasarrufu da sağlıyor. Yeni EcoSport’un yakıt tasarrufu sağlanan bir diğer özelliği de otomatik start-stop özelliği. Bu özellik, trafik ışıklarında ya da sıkışık trafikte durduğunuzda, motoru otomatik olarak kapatıyor; hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırıyor ve şehir trafiğinde yüzde 10’a kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.

 

Yeni EcoSport, sürüş güvenliği alanında hangi donanımlara sahip?

Öncelikle ‘Yokuş Kalkış Destek Sistemi’nden bahsedeyim… Yeni EcoSport’ta bulunan bu sistem, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önlüyor. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlıyor. Ecosport’un bir diğer önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliği de ‘Ford Acil Durum Yardımı’. Beklenmedik bir kaza yaşandığında, hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda; bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım’ı arıyor hatta konuşacak durumda değilseniz, GPS koordinatlarınızı yardım hattına iletiyor.

 

 

Kasım ayı boyunca sürecek kampanyalarınızdan da bahseder misiniz?

Ford Finans kredi kampanyaları, markası ne olursa olsun ikinci elde takas imkanı, engelli araç alımlarında tüm indirimlere ek yüzde 3 indirim imkanı ve hurda araç teşvik indiriminden yararlanmak isteyenler için hurda araç temini konusundaki desteğimiz devam ediyor. Tüm Kocaelilileri hem Yeni EcoSport ile tanışmak ve test sürüşü yapmak hem de cazip kampanyalarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Ford Esoto’ya bekliyoruz.

 

İLETİŞİM

Adres: Sanayi Mah. D-130 Yanyol Cad. No:79 İzmit/Kocaeli

Tel: (0262) 335 43 15

NASIL ARANDI: #FORD # ECOSPORT # otomotiv # lüks # konforlu # Esgrup # Esoto # zarif # modern # görünüm # şık # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.