20-04-2024 09:39

Spor yapmanın en güzel hali

2017-12-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-12-01
.stripslashes($urun->baslik).

Yoğun iş ve keyifli bir sosyal hayatı olan, yemeyi içmeyi çok seven biri olmanın yanında, fit görünmeye ve sağlıklı olmaya da özen gösteririm. Maalesef ki çocukluktan kazanılan bir spor alışkanlığım olmadığı için sürekli spor yapmak istememe rağmen bu işin en önemli kuralı olan disiplinli olmayı bir türlü başaramıyordum. Sürekli spor salonlarına üye oluyor ancak gitmemek için bahaneler üretip, erteliyordum. Geçen sene boyunca Zeynep Hocamla reformer yaparken, birebir yapılan sporların faydasını ve benim karakterimdeki insanlarda sağladığı istikrarı deneyimlemiştim. Yaz ayları, kendimden memnuniyetsiz şekilde bitince, vermek istediğim kilolar ve daha sağlıklı bir görüntüye sahip olma isteğiyle yine bir arayış içindeyken tanıştım BOF’la. Konsept tam istediğim gibiydi... Oldukça ferah bir çalışma alanı, iyi cihazlar ve hijyenik bir ortam. İlk gittiğim an, istediğimin bu olduğuna karar verip 30 ders satın aldım ve bana göre BOF’un yıldızı olan Cihan Hoca ile de o gün tanıştım. BOF, alıştığımız spor salonlardan çok farklı; butik ama bir o kadar donanımlı bir salon. Harika bir ekibi var. Herkes güler yüzlü ve enerji dolu. Birebir eğitmen eşliğinde fonksiyonel antrenman, kick boks ve reformer seçeneklerinin yanında mat pilates, spinning, zumba gibi grup derslerini de tercih edebiliyorsunuz.

 

HİÇ SINIRLARINIZI ZORLADINIZ MI?


Yoğun bir iş ve sosyal hayatınız varsa, sağlıklı ve fit görünmek de istiyorsanız, spor için harcadığınız zamanda maksimum faydayı sağlamayı arzu edersiniz.

Çok şanslıydım ki bu işe çok doğru, işinde gerçekten profesyonel bir hocayla başladım. Cihan Şahin, ilk derste beni ve vücut yapımı tanıdı, gücümü test etti, yapacağım sporu tanıttı, birazcık da zorladı ki o tatlı kas ağrılarını hissedeyim.

3. dersten sonra tamamen çözmüştü beni. Gücümü, direncimi, neyi ne kadar yapabileceğimi benden iyi biliyordu. “Hayatta yapamam, bir set daha mümkün değil, bir tane daha yapsam ölürüm” dediğim her hareketi bana çatır çatır yaptırdı. Yalnız yapıyor olsam kendimi bu kadar zorlamam, yorulmaya yakın bırakırdım ama bu kez hareketleri ben yapsam da kontrol hep ondaydı.

Vücut anatomisine, kas yapısına o kadar hakim ki yanlış duruşu anında düzeltiyor. Hareketleri yaparken gözü hep üzerimde, seti tamamlarken doğru olmayan hareketi saymıyor ve tekrarlatıyor. Hile yapmaya yeltensem gözünden kaçmıyor. Ve bunları o kadar severek ve keyifle yapıyor ki ilk kez denediğim bir hareketi yaptığımı, güçlendiğimi, kardiyo antrenmanındaki kalp atışlarımı gördükçe en az benim kadar mutlu oluyor.

 

 

 YAŞAM KOÇU GİBİ


2 aylık bu süreçte deneyimlediğim en önemli şey şu: İyi bir spor eğitmeninin; doğru hareketleri, doğru şekilde ve doğru sırayla yaptırmanın yanında kişiye moral, motivasyon olarak da katkısı çok büyük. Cihan Hoca bazen bir yaşam koçu gibi inanma, hedef koyma ve başarıya ulaşma yöntemlerinde de tavsiyelerde bulunuyor. Aynı zamanda iyi bir karakter analizci... Seni hemen çözüyor ve o anki psikolojine uygun, değişik motivasyon yöntemleri geliştiriyor. Hayal kurduruyor, iddiaya girip hırslandırıyor ya da ses tonuyla o an yaptığın harekete konsantre olmanı sağlıyor.

BOF’da geçirdiğim haftada 3 gün, 1,5 saate yakın süre boyunca ne kadar yorulsam da her dakikasının verimli geçtiğini bilmenin, her seferinde kendimi biraz daha zorlamanın ve yapabildiğimi görebilmenin yaşattığı mutluluğun tarifi yok.

Tabii ki böyle bir hizmete karşılık ödediğin ücret, diğer spor salonlarına ödenen senelik, aylık üyelik ücretlerinin biraz üzerinde ama fiyat-performans dengesine ve kazandırdıklarına bakıldığında kesinlikle değer.

BOF’dan bir demo ders alın ve deneyin derim. Farkı göreceksiniz.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.