Skolyozu düzeliyor

2020-11-30    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-11-30
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF'İN YÖRÜNGESİ

 

Omurga rahatsızlıklarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşan ve geliştirdiği Rubatonik pilates yöntemiyle bu alanda oldukça başarılı sonuçlara imza atan fizyoterapist Elif Akıncı, bir çocuğun daha hayatına dokundu. Skolyoz rahatsızlığı nedeniyle Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin kurucusu, fizyoterapist Akıncı’yı ziyaret eden 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Yaren Turgut, artık eskisinden çok daha dik yürüyor ve dik oturuyor. Özel öğrenim öğrencisi olan Yaren Turgut’un rahatsızlığını ve Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne devam ettikten sonra yaşadığı olumlu gelişmeleri, Yaren’in annesi Dilek Turgut Kocaeli Life anlattı.

Kızının omurgasının yıllardır eğik olduğunu ancak bir türlü doğru tedavinin uygulanamadığını söyleyen Dilek Turgut, “Kızım Yaren, disleksi rahatsızlığı olan özel bir çocuk. Yaklaşık 7 yıl önce Yaren’in omurgasında, çıplak gözle bile görülebilecek kadar belirgin bir eğrilik olduğunu fark ettim. Ayrıca sola doğru eğilerek yürüyordu ve ben dik yürümesi için sürekli kızımı uyarıyordum. Durum ilerleyince Yaren’i hastaneye götürdüm ancak bir türlü dermanını bulamadık. Eğrilik her geçen yıl arttı; gitmediğim özel hastane, danışmadığım doktor kalmadı. İstanbul’da götürdüğüm fizik tedavi uzmanları, yalnızca korse takması gerektiğini söylemişti. Kızım özel öğrenim çocuğu olunca, rahatsızlığını da buna bağladılar.

Yaren disleksi hastası olabilir ama bu durum insan iskeletinden kaynaklıydı. Ben bunu biliyor ancak doğru tedaviyi nerede yaptıracağımı bilemiyordum.

Bir gün eşim, internette araştırma yaparken Elif Akıncı’nın haberleriyle karşılaştı. Biraz daha araştırdık ve Elif Hanım’ın omurga rahatsızlıklarına yönelik uzman olduğunu öğrendik.

Randevu aldık, kendisiyle görüştük.

Elif Hanım, röntgenlerimize baktı, bizden ayrıntılı bilgi aldı. Gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra Yaren’e uygun egzersizler ve korseyle omurgasının daha iyi bir duruma geleceğini söyledi. Yaklaşık 1 ay önce egzersizlere başladık. Şu anda Yaren’de gözle görülür değişimler var. Öncelikle kızım, merkeze çok severek ve mutlu geliyor. Onunla ilgilendikleri için mutlu. Güler yüzle karşılanıyor, egzersizlerini keyifle yapıyor. Kısa sürede düşük duran omuzu düzeldi. Önceki fotoğraflarıyla da karşılaştırdığımızda bu gelişme bizi çok sevindirdi.

 

 

KEŞKE DAHA ERKEN TANISAYDIK

Yaren, ağrılarını söyleyen bir çocuk değil. Kendisini ifade etmekte güçlük çekiyor hatta belki de uzun yıllardır bu ağrılarla yaşadığından dolayı bu duruma alışmış olabilir. Bununla beraber, egzersizler sonrası çok daha iyi olduğunu hissediyorum. Kendine güveni geldi, artık daha dik duruyor. İyi olduğunu bize de göstermeye çalışıyor.

Elif Hanım ile daha çok yol kat edeceğiz. Keşke onu daha erken tanısaymışım diyorum. Kızım bize söyleyemediği ağrıları çekmezdi belki. Daha dik yürürdü, omurgası bu kadar eğilmezdi. Elif Hanım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

İLETİŞİM

Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi

Adres: Körfez Mah. D-100 Karayolu Üzülmez İş Mrk. No:127 Kat:2 İzmit/Kocaeli

Tel: 0262 322 9 322 – 541 533 45 41

E-mail: info@elifakinci.com

NASIL ARANDI: #elif akıncı # fizyoterapist # skolyoz # yaren turgut # dilek turgut # kocaeli # sağlık # omurga sağlığı # omurga # egzersiz #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.